Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moja tożsamość
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Pokazuje "życiowe" problemy, ale jednocześnie pokazuje, że wymienione sytuacje są złe. Pokazuje różnego rodzju dylematy moralne. Dobrze, to może powiem, że jest to serial odpowiedni dla dzieci starszych, które już coś rozumieją i potrafią pewne rzeczy rozgraniczyć.
14-05-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Jednym zdaniem - tracimy tożsamość ludzi, którzy uchodzili niegdyś za wzór cnót wszelkich...

Danielo - jestem z tobą, mam takie same spostrzeżenia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2008 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):Tradycyjne sprawdzone rozwiązania są najlepsze: cenzura, dobór treści. Niech szkolnictwo będzie w rękach tych, którzy w ogóle je zaczęli: w rękach duchownych, zwłaszcza Jezuitów, salezjanów oraz pijarów.

:shock: bez przesady! Mnie się zdaje, że z takich szkół jacyś nawiedzeni ludzie wychodzą.
14-05-2008 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Masz rację, zdaje ci się...
Właśnie leci blok reklamowy na TV 4 - 80 % reklam z podtekstem erotycznym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-05-2008 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
hehe, dzięki nie wiem czemu tam albo komu, u mnie telewizor jest wlączony tylko godzinę dziennie;p od 19tej do 20tej.
14-05-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Daniela napisał(a):hehe, dzięki nie wiem czemu tam albo komu, u mnie telewizor jest wlączony tylko godzinę dziennie;p od 19tej do 20tej.

Ja na szczęście nie oglądam prawie wcale. Oprócz "W-11" i "Detektywów" czasem :mrgreen: Joł, joł Duży uśmiech
14-05-2008 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Marku - masz jakiś sensowny pomysł, żeby odciągnać młodych od "spółkowania"? Jeśli masz i jeśli to działa, to godzien jesteś jakiegoś Nobla.
Tradycyjne sprawdzone rozwiązania są najlepsze: cenzura, dobór treści. Niech szkolnictwo będzie w rękach tych, którzy w ogóle je zaczęli: w rękach duchownych, zwłaszcza Jezuitów, salezjanów oraz pijarów.
Nie zgadzam się z drugim wariantem. To jednak jest w większym czy mniejszym stopniu indoktrynacja religijna. Poza tym nie widzę w takich szkołach ateistów, agnostyków, innowierców itp. Co z nimi?
Cenzura - a owszem, nieco by się przydało. Ale nie ograniczać treści seksualnych tylko ale i przemoc - bo w mediach zbliżamy się do standardów amerykańskich - może być przemoc w dowolnym wydaniu, byleby nie było seksu i wulgaryzmów. Idiotyzm, nie?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-05-2008 05:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Helmutt napisał(a):Ale nie ograniczać treści seksualnych
zabrzmi prostacko: kiedys o seksie nikt nie uczył, a jednak ludzie nie mieli z tym większych problemów Uśmiech
15-05-2008 06:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt napisał(a):1. Poza tym nie widzę w takich szkołach ateistów, agnostyków, innowierców itp. Co z nimi?
2. Cenzura - a owszem, nieco by się przydało. Ale nie ograniczać treści seksualnych tylko ale i przemoc - bo w mediach zbliżamy się do standardów amerykańskich - może być przemoc w dowolnym wydaniu, byleby nie było seksu i wulgaryzmów. Idiotyzm, nie?
Po 1: kup sobie okulary ;P
Czemu jesteś taki porywczy? Przecież ja nie zabraniam tym, których ty wyliczasz, pobierać nauki. Niech się ludzie uczą, a co im bronić. W ten sposób wzrósłby zapewne poziom intelektualny wielu.
Po 2: Pełna zgoda.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-05-2008 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Makao Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Właśnie to mnie najbardziej boli nienawidzę tego wszechogarniającego seksu ( mimo że nie jestem bez winy ) to właśnie to wywołuję burzę hormonów, a nie one same. Moja sytuacja zaczęła się od przygnębienia, depresji, stresu nawet to był " sposób " na rozerwanie się, bardzo mi wstyd że zmiana szkoły i problemu z aklimatyzacją doprowadziły do tego, ale walczę i jest coraz lepiej. Teraz wiem że media mają ogromny wpływ na dzieci, nastolatków i bez kontroli wyrośnie chore społeczeństwo homków i zboczeńców.
Na razie tyle :?

Trudno jest by? sob?.
19-05-2008 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Makao napisał(a):Właśnie to mnie najbardziej boli nienawidzę tego wszechogarniającego seksu
Oj tak, też nienawidzę. Wszędzie tylko seks, seks... ble... rzygać mi się chce momentalnie... w ogóle ja nie rozumiem jak można oglądać seriale typu M jak miłość, pierwsza miłość, plebania etc. Przecież te filmy nic sensownego nie przekazują! Może trochę dobiegnę od tematu, ale nie mogę się powstrzymać by nie napisać tego:

Dla mnie Miłość jest uczuciem zbyt silnym i pięknym, by nim tak szafować na lewo czy prawo i wkurza mnie co współcześnie młodzi ludzie robią z tym uczuciem. Jak ja widzę przypadki, gdzie chłopak z dziewczyną znają się ledwo 2 tygodnie a już mówią sobie Kocham Cię robaczku, to normalnie na wymioty zbiera mi się. Ach szkoda słów.... nie wiem może jestem jakaś inna, staroświecka, ale dla mnie MIŁOŚĆ TO WARTOŚĆ A NIE TYLKO SEKS, PRZYGODA I BÓG WIE CO JESZCZE... A potem się dziwimy, że coraz więcej młodych osób jest w ciąży... ostatnio dowiedziałam się, że jest w ciąży z gościem, którego zna od 2 miesięcy. Poznała go na imprezie i od razu zostali parą... dla mnie to jest szok... ale nie wyobrażam sobie związać się z kimś kogo znam kilka godzin... musi minąć jakiś okres czasu... pzdr

[ Dodano: Pon 09 Cze, 2008 20:47 ]
Jestem ciekawa Waszych opinii odnośnie tak pięknego uczucia jakim jest miłość... Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
09-06-2008 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
To może założyć nowy temat? ;p

Hmmm definicja miłości może być bardzo rozległa, ale krótko napiszę co ja na ten temat sądzę : miłość jest wówczas, kiedy nie wyobrażamy sobie życia bez osoby darzonej uczuciem. Na miłośc składa się zaufanie, wyrozumialość, poczucie bezpieczeństwa i chyba jeszcze spro można wymieniać.
Piszę o miłości do płci pzreciwnej, bo chyba o tej piszesz Kłapciu.

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Wto 10 Cze, 2008 20:57 ]
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....%B3o%B6%E6 tutaj o miłości .
Ogólnie jest opcja Szukaj... więc można sprawdzić czy wątek jest
10-06-2008 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
A ja uważam, że miłość jest taka sama do każdego, także do płci przeciwnej, ponieważ każda relacja miłosna pierwej opiera się na przyjaźni. Tylko tutaj jeszcze dochodzi pożądanie, może fascynacja drugim człowiekiem, ale miłość jako taka chyba ta sama do każdego.

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Wto 10 Cze, 2008 23:07 ]
Aga proszę nie kontunuuj OT, podałam wyżej linka, gdzie jest wątek odnosnie miłości.
10-06-2008 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów