Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoszły zabójca Jana Pawła II chce zostać Polakiem!!
Autor Wiadomość
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Niedoszły zabójca Jana Pawła II chce zostać Polakiem!!
I co Wy na to?!

http://wiadomosci.onet.pl/1741408,12,1,1,item.html

http://www.pardon.pl/arty..._polak_ali_agca

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
04-05-2008 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Przyznam szczerze, że nie mam zdania w tej kwestii. Nie jestem ani za, ani przeciw. Natomiast nie rozumiem, po co chce przyjąć polskie obywatelstwo? Przez sentyment do polskiego papieża, który okazał mu miłosierdzie?

A ta druga stronka nie chce mi się otworzyć.
04-05-2008 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
To mi wygląda na prowokację.
Jan Paweł II odwiedził Ali Agcę w więzieniu - ale nawet podczas tej wizyty nie padło ze strony zamachowca słowo "przepraszam".
Zamachowca dodajmy wynajętego przez reżim komunistyczny.
Wybaczyć - nie oznacza zapomieć - a nadto wynagradzać, obdarzając obywatelstwem kraju, za który tysiące jej dzieci oddało życie.
Nasz kraj obficie spłynął krwią - Agca wytoczył krew z jednego z najlepszych jej synów, chluby rodaków.
Obdarzenie go obywatelstwem równałoby się rehabilitację nazistów, komunistów.
04-05-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:A ta druga stronka nie chce mi się otworzyć
chyba chodzi o to:
http://www.pardon.pl/artykul/4783/oto_no...k_ali_agca

zob. też:
http://www.pardon.pl/artykul/4779/chcial...c_polakiem

a swoją drogą - nie podoba mi się ten rysunek; w mojej opinii powinni mu przyznać obywatelstwo

alus napisał(a):Nasz kraj obficie spłynął krwią - Agca wytoczył krew z jednego z najlepszych jej synów, chluby rodaków.
Obdarzenie go obywatelstwem równałoby się rehabilitację nazistów, komunistów
"Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: «Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?» Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy"... Mt 18,21 n.

ja mu wierzę, myślę, że chce to zrobić szczerze - myślę, że papież wywarł na nim wystarczająco mocne wrażenie; swoje odsiedział, a to co teraz się z nim dzieje może być pięknym świadectwem (no, chyba że to rzeczywiście muzułmańska prowokacja :/ )

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 13:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
W nagrodę????...dla zachęty dla innych potencjalnych zamachowców?
Rysunek jest adekwatny dp sytuacji =D>
Morderców ks. Popiełuszki nikt nie pozbawił obywatelstwa.
Turcja była jedynym krajem, który nie uznał rozbiorów Polski...a Turek na pieniądze moskiewskie strzela do papieża.
04-05-2008 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
alus napisał(a):Morderców ks. Popiełuszki nikt nie pozbawił obywatelstwa.
a powinni...

alus napisał(a):Turcja była jedynym krajem, który nie uznał rozbiorów Polski...
i to właśnie przemawia na korzyść Ali Agcy :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
M. Ink. * napisał(a):ja mu wierzę, myślę, że chce to zrobić szczerze - myślę, że papież wywarł na nim wystarczająco mocne wrażenie; swoje odsiedział, a to co teraz się z nim dzieje może być pięknym świadectwem (no, chyba że to rzeczywiście muzułmańska prowokacja :/ )

Ja ani nie chcę zaglądać w czyjeś sumienie, bo tak naprawdę niky z nas nigdy się nie dowie, jakie są jego motywacje, ani też nie będę twierdzić, że wierzę w jego przemianę - coby mnie znowu nie posądzono o naiwność. Ale jak już jest po fakcie, Jana Pawła II nie ma pośród żywych, swoje prawie odsiedział to nie wiem, jakiej niby prowokacji teraz miałoby to służyć. A przyjęcie obywatelstwa wydaje mi się bezzasadne.
04-05-2008 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Może chce przyjąć polskie obywatelstwo w ramach zadośćuczynienia i w ten sposób poczuć się w pełni odpowiedzialnym przed polskim społeczeństwem.

Bywały podobne przypadki. Wspomnę tu o tzw. krzyżach pokutnych w rejonie Sudetów. W średniowieczu zabójca, by uniknąć śmierci za swój czyn miał nakaz wyciosania w kamieniu krzyża oraz nakaz zamieszkania z wdową po zabitym. To było formą zadośćuczynienia.

Można by również złodziejowi nakazać odpracować równowartość skradzionej sumy bądź skradzionego mienia. Złodziejowi przydzielanoby dozór policyjny.

Ali Agca wybrał odpowiednią dla siebie formę zadośćuczynienia za popełniony czyn. Sądzę, że ta forma więcej znaczy niż słowo : przepraszam. Czyny zawsze znaczą więcej od słów.
04-05-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
alus napisał(a):W nagrodę????...dla zachęty dla innych potencjalnych zamachowców?
raczej jako zbiorowy akt miłosierdzia: "nasz papież ci przebaczył, więc my też ci przebaczamy; jeśli chcesz być jednym z nas - chyląc w ten sposób czoła przed JPII - to bądź"

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jan Paweł II odwiedził A. Agce w więzieniu, wybaczył mu, ale nie dopominał się aktu miłosierdzia i darowania mu kary.
Pisze o tym kard. Dziwisz w książce "Świadectwo" - A. Agca nie wykazał żadnej skruchy, nie przeprosił.
A teraz my mamy zbiorowym aktem miłosierdzia utrzymywać niedoszłego mordercę? - jak go traktować - kat czy ofiara??
Jeśli ofiara to tylko własnej zachłanności i zdeprawowania - gdyż członek terrorystycznej organizacji "szarych wilków" wcześniej już na zamówienia zabijał.
04-05-2008 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Według mnie - niech pozostanie tym, kim jest - nasz obywatelstwo nie jest i nie powinno być mu potrzebne.

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
04-05-2008 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
alus napisał(a):A. Agca nie wykazał żadnej skruchy, nie przeprosił.
wtedy nie; a teraz...?

alus napisał(a):A teraz my mamy zbiorowym aktem miłosierdzia utrzymywać niedoszłego mordercę? - jak go traktować - kat czy ofiara??
utrzymywać - nie;

obywatelstwo mogą mu przyznać, gdy będzie wolny; a że składek na ZUS nigdy nie płacił, to i prawa do emerytury też nie powinien mieć :hm:

najwyżej jakąś głodową zapomogę - niech poczuje, że to z łaski :hm: jak chce pokutować, to niech pokutuje...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jeśli Agca zostanie obywatelem polskim to oczywiście powinien przynajmniej rok spędzić w areszcie tymczasowym. Zresztą niech obywatele osądzą sami. Jednak linczu nie toleruję. Od wydawania wyroku są sędziowie,a nie obywatele.
04-05-2008 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Polonium napisał(a):Jednak linczu nie toleruję
a jakiś skromny stosik...? :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Kto nie pamięta 13 maja 1981r może nie uświadamiać sobie, że ten człowiek niemal zabił w nas Polakach nadzieję....najpierw ta noc - pełna płaczu i modlitw na kolanach przed zamkniętymi drzwiami kościoła 9w nastepne dni kościoły były otwarte przez 24 godziny)....dotąd gdy wspominam tą noc, łzy same leca z oczu ;(
Następne dni modlitwy, płaczu, gorącego proszenia Boga o życie dla Papieża, było prośbą o NADZIEJĘ.
Jan Paweł II to była wtedy nasza przeogromna nadzieja na zmianę "oblicza tej Ziemi".
Ja to przeżyłam i nigdy nie pogodziłabym się, aby ten człowiek miał stać się Polakiem. Urodził się Turkiem - niech zatem umrze jako Turek.
Pokutować może w Turcji - Bóg wszystkich wszędzie wysłuchuje.
04-05-2008 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów