Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoszły zabójca Jana Pawła II chce zostać Polakiem!!
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
alus napisał(a):A jeśli już krzesło - to niech wystąpi o obywatelstwo USA Duży uśmiech
o! to też dobry pomysł, tylko, że tam co po niektórzy fanatycy mogliby chcieć wykreować go na bohatera, a u nas już zawsze będzie po lupą :hm:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Nie zupełnie to Takie proste RACHEL.

Dopiero co zbulwersowani byli niektórzy faktem (ja też), że jakiś argentyński czy inny kopacz piłki dostaje obywatelstwo a "dziękuję" nie potrafi powiedzieć po polsku, podczas gdy rodzina uchodźców z Ukrainy od 17 lat się stara o obywatelstwo, są na karcie ciągle, dzieci urodziły się już tu i innego języka jak angielskiego i polskiego nie znają, i im się nie należy. Po powrocie na Ukrainę rodzicom grozi śmierć. Niedawna draka w sąsiednim województwie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-05-2008 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Przecież to rząd decyduje, a jeżeli podejmuje tak karygodne decyzje to aż boli.
Przecież są pewne zasady przyjmowania i obdarzania obywatelstwem.
Wiem, że to nie od tak,ale napewno nie powinno się przekreślać kogokolwiek. tylko mi o to chodzi, a ewidentnie wychodzi z wypowiedzi innych.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2008 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Nie powinno się przekreślać - nie przekreślam Agcy - nie kwestionuję, że ma prawo do życia, do zbawienia...ale niech emigruje gdzie tylko dusza zapragnie - NIE do POLSKI.
Wy młodzi tego nie pamiętacie, może troche i nie rozumiecie...on za pieniądze, na zlecenie Moskwy, usiłował nam zabrać najważniejszą wtedy rzecz - NADZIEJĘ - Jan Paweł II był naszą ostoją, nadzieją, uosabiał wiarę w zwycięstwo prawdy nad zakłamanym, brutalnym rezimem.
Jak trudno otrzymać niektórym polskie obywatelstwo Smutny
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dl...4/71214008
Nie rząd decyduje - Prezydent.
04-05-2008 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
alus napisał(a):Prezydent.
za ogólnie napisałam.
alus napisał(a):Wy młodzi tego nie pamiętacie, może troche i nie rozumiecie...on za pieniądze, na zlecenie Moskwy, usiłował nam zabrać najważniejszą wtedy rzecz - NADZIEJĘ - Jan Paweł II był naszą ostoją, nadzieją, uosabiał wiarę w zwycięstwo prawdy nad zakłamanym, brutalnym rezimem
Rozumiem mechanizmy które funkcjonowały i zapewne jeszcze fukcjonują.

alus napisał(a):Jak trudno otrzymać niektórym polskie obywatelstwo
w Niemczech nie jest łatwiej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2008 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Agca, wg mnie nie wyjdzie z więzienia żywy, czy w najlepszym razie, jako wiarygodny obywatel świata...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-05-2008 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Wg mnie Agca szuka azylu w Polsce, bo może jeszcze tyle ma "za uszami", że wolność zagraża jego życiu.
05-05-2008 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
każdy ma prawo aby dostac polskie obywatelstwo ale są regóły przynajmniej 5 lat musi mieszkac w kraju lub żenić sie z polką. lecz jesli jest to człowiek który dazy do celu o go osiahnie i nikt na to nie poradzi chyba że zmienia prawo w polsce co jeste mało prawdopodobne xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
05-05-2008 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Nie każdy, duszyczko - przynajmniej nie każdy, kto zechce - a decyduje Prezydent w imieniu narodu....obywatelstwo to nie tylko formalność.
Każdy naród ma swoją godność, historię i żaden nie rozdaje obywatelstw wedle potrzeb.
05-05-2008 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
To akurat wiem moja droga lecz watpię aby ktoś mu je dał

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
05-05-2008 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
czyzby kwestia nadawania obywatelestwa miała też swe korzenia w walce politycznej ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-05-2008 17:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
Nie w walce politycznej - w godności narodu.
Nie możemy nadawać obywatelstwa wedle chciejstwa....zbyt wiele krwi oddano dla wolności naszej ojczyzny, aby obywatelstwo dawano wg "widzi mi się".
Patriotyzm to nie hasła - to szacunek dla własnego kraju.
05-05-2008 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Czas pokaże, jak to będzie. Póki co, słysze raczej iż ni ema szanns Agca na bycie Polakiem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-05-2008 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
nAPEWNO NIK NIE SPEŁNIA TEGO CO SIĘ CHCE NASZE WIDZI MI SIĘ. uWAZAM ZE I TAK NIE DOSTANIE TEGO OBYWATELSTWO BEDZIE PODOBNA AFERA JAK Z TELETUBIIAI JAK DOSTANIE xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
06-05-2008 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Zdecydowanie nie ma żadnych szans - przyznanie mu obywatelstwa byłoby policzkiem wymierzonym wszystkim pokoleniom Polaków.
06-05-2008 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów