Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedoszły zabójca Jana Pawła II chce zostać Polakiem!!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Nie wiem, czy tak by było to postrzegane. Wg mnie, mógłby otrzymać obywatelstwo polskie. To byłoby bardzo ewangeliczne. jednak może tez powodować zadrażnienia podobne do tych, towarzyszących chrztowi owego Muzułmanina z Coriere dela Sera.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Pewnie, że mógłby...można też oprawcą stalinowski dać Uśmiech
Ewangeliczne miłosierdzie - tylko czemu go brakuje w odniesieniu do rodaków???
06-05-2008 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:Ewangeliczne miłosierdzie - tylko czemu go brakuje w odniesieniu do rodaków???
:patrzy: :offtopic:
Ładnie póki co pracujesz Alus na zdjęcie tego ostrzeżenia, które posiadasz, więc proszę, staraj sie dalej
alus napisał(a):Pewnie, że mógłby...można też oprawcą stalinowski dać
Nie sądze, by można mierzyć Agcę ze Stalinem Berią i innymi demonicznymi postaciami.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 19:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek napisał(a):Nie sądze, by można mierzyć Agcę ze Stalinem Berią i innymi demonicznymi postaciami.
tak samo uważam. Ale ludzie czesto narzucają swe miary osądu na ludzi Smutny
osądzając i potępiając człowieka

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-05-2008 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ale demoniczne postacie zaplanowały, finansowały zamach i perfekcyjne wybrali oprawće podobnego sobie.
Komuniści nie byli tylko okrutni, byli także inteligentni i przebiegli...mieli doskonałą świadomość, że śmierć Jana Pawła II to dla Polaków taki cios, po którym przez lata się nie pozbierają.
Słowa - "Niech przyjdzie Duch Twój..niech Przyjdzie Duch Twój i odnowie oblicze Ziemi..tej Ziemi" - nie tylko Polacy właściwie pojęli.
Jestem przekonana nie w 100 ale w 1000%, że ludzie, którzy przeżyli Mszę Św. na Placu Zwycięstwa i zamach 13 maja 1981r, nigdy nie wyrażą zgody na obywatelstwo dla Agcy.
06-05-2008 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ja tam bym głowy nie dał, ale sądze, że polityka haków, szantaży, etc, nie małą rolę odegrały w związku z komentowanym wydarzeniem, to jest zamachem na JPII. Poza tym, kuriozalne jest to, że w ogóle podejmuje się ten temat na polu mediów polskich i europejskich. Wietrzę w tym jakąś machlojkę dziennikarsko-polityczno-zadymiarską...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-05-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ja też wietrzę machlojkę..Agca nie jest bezmózgowy, aby nie wiedział jak może być przyjęty wśród rodaków Papieża.
06-05-2008 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Kto zna język włoski? O czym tu piszą: http://www.repubblica.it/2005/c/sezioni/...vagca.html
?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-05-2008 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ks.Marek napisał(a):Nie wiem, czy tak by było to postrzegane. Wg mnie, mógłby otrzymać obywatelstwo polskie. To byłoby bardzo ewangeliczne. jednak może tez powodować zadrażnienia podobne do tych, towarzyszących chrztowi owego Muzułmanina z Coriere dela Sera.
Zadrażnienia? Mało powiedziane.
Jakby nie było facet strzelał z zamiarem zabójstwa do jednego z największych Polaków - nadanie mu polskiego obywatelstwa byłoby.. hmmm..... co najmniej niesmaczne. To tak jakby Grzegorzowi Piotrowskiemu pozwolono opiekować się matką ks. Popiełuszki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-05-2008 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Problem jest niebagatelny. Jednak większa wg mnie wina i świadomość spoczywa na Piotrowskim, niż na Agcy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-05-2008 08:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ks.Marek napisał(a):Problem jest niebagatelny. Jednak większa wg mnie wina i świadomość spoczywa na Piotrowskim, niż na Agcy...
Ale jeden i drugi działał z zamiarem pozbawienia życia. Nie tak? Co zaś do tego KTO tak naprawdę stał za zamachem na JP2 - nigdy nie dojdziemy. Podobnie jak u nas w Polsce - afery FOZZ, mafia, porwanie Olewnika, zabójstwa Dębskiego i Papały - za tym stoją zbyt duże siły i zbyt wpływowi i bezwzględni ludzie. Część z nich zresztą wciąż np. udziela wywiadów w TV...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-05-2008 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Zgadza się. Możemy mówić tylko o poszlakach w wielu wypadkach. Nie mniej jednak, można wskazac na konkrety życia wielu z tych poszlakowanych osób. A to dość, by owe przypuszczenia nabrały barw prawdopodobieństwa złej woli i determinacji jej u tychże osób.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-05-2008 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Po prostu żyjemy w świecie bezprawia. Wszelkie "kodeksy karne" to smycz na której się trzyma "maluczkich" żeby za bardzo nie podskakiwali, natomiast elity rządzące wespół z finansowymi i z mafią - bawią się w bogów, że tak obrazowo powiem. Krótko - jesteś "swój" - możesz wszystko, jesteś szarym człowiekiem - módl się, pracuj i siedź cicho bo ci pokażemy. I nieważne - prawica czy lewica, wszyscy w gruncie rzeczy dązą do tego samego tyle, że nieco innymi środkami i odwołując się do innych idei. Jan Paweł II po prostu pewnie powiedział parę razy coś co było niewygodne dla jakiejś tam "wierchuszki" i nasłali na niego Agcę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-05-2008 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Wina i świadomośc jest jednakowa, nie relatywizujemy od znaczenia, stausu ofiar...obydwaj godzili w życie....i obu kierowała ta sama ręka - bezbożny komunizm.
07-05-2008 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ks.Marek napisał(a):Kto zna język włoski?
ja znam osobe, która zna włoski. :-
a na kiedy potrzebne tłumaczenie czy cóś podobego ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2008 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów