Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modlitwa wstawiennicza
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
BeLzEbUb napisał(a):Pomódlcie sie za mną Duży uśmiech . Ciekaw jestem co sie stanie :-k
Co najwyżej "grozi" Ci nawrócenie się na katolicyzm Uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-04-2008 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
A mówisz serio ddv ??? Hm. Ciekawe :-k W sumie to by Wam wtedy ulżyło Duży uśmiech
27-04-2008 09:24
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #48
 
Przede wszystkim Tobie.

Ale mały offtop leci Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-04-2008 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
Annnika, jaka ty jesteś zasadnicza :-k .

Ehm, ehm tak więc z mojego punktu widzenia modlitwa wstawiennicza, przynosi (jeśli ma w ogóle sens :-k ) zawsze odwrotny skutek od oczekiwanego, znam to z autopsji :-k. Na ten przykład, jeżeli dziś modlisz się za kotka, to możesz być pewien, że ów zdechnie, a jak modlisz się, żeby zdechł, to Ci (ciach - kultura :!: :!: :!: ) w pantofel i będzie dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo żył.
Taki oto obrazowy przykład :-k
27-04-2008 16:08
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
Pisałem, przecież, że to obrazowy przykład :-k
27-04-2008 17:39
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Nie chcę żebyś mi się spowiadał. Ale tę bajkę o kotkach możesz sobie w tyłek wsadzić, jeśli nie ma ona poparcia w rzeczywistości.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-04-2008 17:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Nieania i Belzebub :!: Uważajcie na język :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-04-2008 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #53
 
prosze o podanie przykładu o co mozna a o co się nie powinno modlić jezeli podchodze do grupy osob ktore modlą sie wstawienniczo. wiem tylko ze trzeba mozlić się o coś dla siebie. ale o co np.??

[ Dodano: Pon 04 Sty, 2010 06:05 ]
chodzi mi o to jak wyglada modlitwa wstawiennicza bardziej od strony technicznej. co mowie podchodząc do takiej grupy. poprostu nigdy nie bylem a chce sprobowac bo wczesniej nie miałem odwagi. dlatego prosze o wyjasnienie takie bradziej techniczne co pokolei sie odbywa.
04-01-2010 06:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #54
 
Hmm... sądzę że w różnych grupach mogą być jakieś różnice. U mnie w wspólnocie zasadniczo po podejściu pytają się o imię, czasami skąd jesteś, wiek i inne takie neutralne pytania. Potem pytają o co mają się modlić.
O co można... zasadniczo o wiele rzeczy Oczko Tylko trzeba się zastanowić czy w danym momencie i w najbliższej przyszłości to jest mi potrzebne, czy jednak coś może być pilniejszego.
Poza tym, nie nastawiałbym się na takie przeżycia jak spoczynek itp. Bo to że ktoś nie ma spoczynku to wcale nie oznacza że Duch Święty nie przyszedł. Na dobrą sprawę to zależy od człowieka, są ludzie którzy nie mają w ogóle, są którzy mają.
04-01-2010 07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mat Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #55
 
ok. ale czy trzeba tak bardzo dokładnie precyzowac? czy wystarczy ze powiem ze o zdrowie dla mnie czy osoby dokładniej bedą sie pytać o co chodzi?
04-01-2010 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja- na prośbę animatorki- posługuję modlitwą wstawienniczą w zespole 3-osobowym. Jest nas 2 dziewczyny i jeden chłopak.

Dużo zależy od tego, czy podchodzisz do "stałego" zespołu (osób, które wyznaczone są przez wspólnotę do tej posługi i mają tzw. dyżury modlitwy wstawienniczej w konkretne dni) czy do modlitwy podchodzisz w jakiś konkretnych okolicznościach np. rekolekcje charyzmatyczne.

Zwykle w zespołach ludzie mają już swój "schemat", wedle którego posługują. Wtedy też zwykle odbywa się większa rozmowa oraz modlitwa może być dłuższa wraz z rozeznaniem Słowa.

Nie ma jednak znaczenia, czy podchodzisz do kapłana czy osoby świeckiej w modlitwie wstawienniczej. Jedyną różnicą jest, że kapłan może Cię pobłogosławić, a osoba świecka jedynie "zrobić krzyżyk" na czole. Jeśli jest to modlitwa okolicznościowa, prawdopodobnie będzie krótka. Jej sposób zależy od osoby prowadzącej i - oczywiście - od Ducha Świętego, który niejednokrotnie zaskakuje samego animatora. Nie zdziw się, jeśli usłyszysz modlitwę w językach, może pojawić się też słowo poznania.

Kolejna sprawa to intencja, z jaką się podchodzi. Niektórzy trudzą się nad wymyślaniem jakiś "uduchowionych" intencji. Nie ma potrzeby. Możesz powiedzieć, że "mam problem z..." lub "chcę prosić Boga o...". Nie musi być to intencja szczegółowa. Miałam już kilkakrotnie takie osoby, które chciały modlitwy, ale nie wiedziały, o co konkretnie poprosić. Wtedy zachęcaliśmy, by pozwoliły Bogu dać te łaski, które są w danym momencie najbardziej temu człowiekowi potrzebne. Zresztą, intencja jest tylko dla animatorów, by wiedzieli, w którym kierunku poprowadzić modlitwę (choć różnie z tym bywa). Bóg, znając najlepiej serce człowieka, wie, czego udzielić człowiekowi. Możesz się też nie obawiać - animator ma obowiązek zachowania tajemnicy, w jakiej intencji się modlił.

Podejdź do modlitwy, niczego nie oczekując, ale wyłącznie pozwalając Bogu działać. Życzę wielkich owoców Ducha Świętego! Duży uśmiech

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
04-01-2010 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #57
 
Jest różnica, czy jest kapłan w zespole, czy nie Uśmiech Kapłan ma władzę wynikającą z kapłaństwa, to jest szczególnie ważne w modlitwie o uwolnienie.
Ale pomijając już tę kwestię - idź spokojnie Mat, nie musisz mówić żadnych szczegółów, których nie chcesz zdradzać Uśmiech Możesz powiedzieć bardzo ogólnie, albo opowiedzieć coś bliżej - jeśli zechcesz. Możesz też poprosić o modlitwę w intencji, której nie chcesz wypowiedzieć, a którą Pan przecież zna Uśmiech wszystko zależy od Ciebie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-01-2010 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
omyk napisał(a):idź spokojnie Mat, nie musisz mówić żadnych szczegółów, których nie chcesz zdradzać Możesz powiedzieć bardzo ogólnie, albo opowiedzieć coś bliżej - jeśli zechcesz.

zresztą osoby które omadlają są pod działaniem Ducha Świętego :wink:

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
06-01-2010 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
Generalnie jest tak, że im precyzyjniej określisz intencje tym lepiej dla ciebie. Uśmiech
Takie jest doświadczenie w tej kwesti.

Problem w tym kiedy jest to sprawa z gatunku wstydliwych, a posługują osoby płci przeciwnej w zbliżonym wieku.
Ale i tak warto się otworzyć i powiedzieć dokładnie o co chodzi, ale to już Twój wybór, raczej nikt do do wynurzeń nie będzie cię zmuszał.

Chociaż ciekawscy zawsze mogą się zdarzyć. :wink:

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
08-01-2010 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania_Wawa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
Cytat:Generalnie jest tak, że im precyzyjniej określisz intencje tym lepiej dla ciebie.

Skąd masz takie przypuszczenia?! Czy uważasz, że rzeczywiście od słów animatora i jego wiedzy nt. danej osoby zależy skuteczność modlitwy?

W duszy żyjącej łaską Bożą jest zawsze wiosna - św. Jan Maria Vianney
09-01-2010 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów