Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
komunia św. prezent
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
PS napisał:
Cytat:kiedyś kupowało się zegarek - jak gość miał zegarek = był u 1. Komunii świętej
później były czasy rowerów, teraz chyba kupuje się laptoki - mówię tu oczywiście o modzie.
-Czemu te dzieci nie umieją czytać?
-Czemu nic religijnego?

Jest to niestety efekt laicyzacji. Postawiono ludzką tradycję ponad sacrum i mamy to, co widać.
Dlatego jeśli ktoś zaprasza gości z okazji chrztu dziecka, jego Bierzmowania czy Pierwszej Komunii Świętej, to powinien zatroszczyć się o to, by spotkanie w gronie rodzinnym miało chrześcijański charakter i było wolne od alkoholu. Spotkanie takie nie może się stać też okazją do libacji. Prezentem powinna być Biblia i różaniec niezależnie od zamożności rodziny. Bo albo żyć będziemy jak chrześcijanie, albo jak poganie. Nie ma pośredniej opcji.

A komża powinna mieć na sobie napis IHS lub symbole eucharystyczne. Nie można natomiast wydziwiać.
05-05-2008 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
duszyczka napisał(a):Raczej cos religijnego tez odpada więc prosze o pomoc
To co? Inne dzieci Pana Boga przyjmują a te twoje mają inną okoliczność w tym czasie? To Worek Lizaków im kup.

Na uroczystość Komunii Świętej właśnie powinny byc prezenty związane z liturgią, modlirwą i życiem duchowym w ogóle.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-05-2008 20:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #18
 
Jednak coś religijnego. A nóż widelec je natchnie do wiary Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-05-2008 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
nO J WIEM I ROZUMIEWM WAS DZIEKI ZA POMOC

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
06-05-2008 08:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów