Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Age w różnej postaci
Autor Wiadomość
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #1
New Age w różnej postaci
Można zauważyć jak wielu chrześcijan (tak na siebie mówiących ) wierzy w transy, które leczą ich ciało psychicznie.... Mam koleżankę, która wierzy w sny i posługuje się wahadełkiem i sennikiem by zrozumieć swoje sny, a chodzi na oaze mówi wierzę w Boga, ale czy na pewno mu Ufa? Wielu tak robi, jak ustrzec przed takimi praktykami w takim czymś rodzi się zniewolenie przez demony, diabły, szatany.
Kiedyś sama coś takiego praktykowałam i wiem, że jak w coś takiego się wchodzi trzeba mieć dużo własnej woli i oddać się Jezusowi by być wolnym człowiekiem.
Bóg daje nam wolność, szatan w ręcz przeciwnie.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
05-05-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myślę że więcej w tym ignorancji niż niewierności...

pozdrawiam
Marek
05-05-2008 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Takie postępowanie świadczy o człowieku, który raczej nie potrafi zaufać Bogu robiąc w brew Bogu. New Age nawet kryje się za nie winnymi seansami psychologicznymi, medytacją.....

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
05-05-2008 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
... nawet za Harym P. :|

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-05-2008 19:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Taka jest rzeczywistośc 21 wieku. Człowiek nie myśli co robi, po co sięga, etc. Pusty formalizm: oro cecha współczesności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-05-2008 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Rubinka napisał(a):Można zauważyć jak wielu chrześcijan (tak na siebie mówiących ) wierzy w transy, które leczą ich ciało psychicznie.... Mam koleżankę, która wierzy w sny i posługuje się wahadełkiem i sennikiem by zrozumieć swoje sny, a chodzi na oaze mówi wierzę w Boga, ale czy na pewno mu Ufa?
P. D Pietrek powiedział kiedyś na antenie radiowej takie mądre zdanie (postaram się odtworzyć z pamięci) .
~~New Age to taka mieszanka w której każdy wrzuca coś do jednego tygla niczym do ogromnej betoniarki po kawałku czegoś co mu pasuje po czym delikatnie zamiesza - może być ze trzy cztery razy - a następnie "wyrzuca" to i częstuje siebie i innych ...
Mądra wypowiedź której - mam nadzieję - iż udało mi się właściwie oddać sedno tej wypowiedzi..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
08-05-2008 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mamy takie czasy, ze ludzie poszukują niezwykłości. Niewierzący "wchodzą" w New Age, Wierzący wchodzą w ruchy charyzmatyczne Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-05-2008 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Kyllyan napisał(a):Mamy takie czasy, ze ludzie poszukują niezwykłości. Niewierzący "wchodzą" w New Age, Wierzący wchodzą w ruchy charyzmatyczne Oczko
Dokładnie tak to widzę (tyko bez uśmiechu). Obawiam się że ruch charyzmatyczny to chrześcijańska odmiana New Age.
Z powodów o jakich napisałeś.

pozdrawiam
Marek
08-05-2008 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
W temacie: Nowe Porywy Ducha
Polecam. Ratzinger/Benedykt 16 jak zwykle poraża prostotą wykładu teologii ...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-05-2008 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Kyllyan napisał(a):Mamy takie czasy, ze ludzie poszukują niezwykłości. Niewierzący "wchodzą" w New Age, Wierzący wchodzą w ruchy charyzmatyczne Oczko
myślisz że można postawić znak równości pomiędzy ruchami charyzmatycznymi a new age?

Któż jak Bóg
13-07-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jockey napisał(a):myślisz że można postawić znak równości pomiędzy ruchami charyzmatycznymi a new age?
Chyba jednak nie. Pierwsze pełne jest półprawd (a;e także operuje na sporej ilości Prawdy), drugie posługuje się zupełną bzdurą.

pozdrawiam
Marek
13-07-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
bo wygląda tak jakbyście postawili
ja widzę że jednak ruchy charyzmatyczne przynoszą dobre owoce w Kościele Katolickim

Któż jak Bóg
13-07-2008 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
To skuteczne, ale trudne kryterium (wymaga wzięci pod uwagę wszystkich skutków.
Mimo tego zgadzam się z Tobą.
Tyle że problem nie leży w tym czy "w ogóle" r.ch. jest dobry (nikt nie postuluje np. jego usunięcia z Kościoła).
Problem w tym jaki jest, a jaki mógłby być, gdyby pozbył się new-ageowych naleciałości.

pozdrawiam
Marek
13-07-2008 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Odnośnie New Age polecam wypowiedzi O.Bernarda Bastiana.

Marek MRB napisał(a):Problem w tym jaki jest, a jaki mógłby być, gdyby pozbył się new-ageowych naleciałości.
Tzn ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-07-2008 16:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Rachel napisał(a):Tzn ?
Nie jestem pewien o co pytasz.
"Tzn" jaki mógłby być, czy "tzn" o jakie naleciałości chodzi ?

pozdrawiam
Marek
14-07-2008 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów