Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Age w różnej postaci
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Marek MRB napisał(a):Cokolwiek napiszecie że "New Age mówi" to będzie prawda - bowiem new age dopuszcza wszystko co sie komu wymyśli i nie przeszkadza mu to że są to poglądy sprzeczne.
Ot, taki niewymagający substytut religii a carte.
To raz.
Marek MRB napisał(a):Przyjmowanie jednocześnie za prawdziwe stwierdzeń sprzecznych to się nazywa "braki w logice"
To dwa.

I w tych dwóch klamrach można usytuować New Age. Tam jest wszystko i nic. Dosłownie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-07-2008 01:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
New Age szerzy wolność słowa, w tej logice Bóg nie istnieje jest tylko energia.
Przeczy życiu człowieka, i jego duchowości i najczęściej swoje wiary bierze z kultów pogańskich i wschodu.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
21-07-2008 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Rubinka napisał(a):Przeczy życiu człowieka, i jego duchowości i najczęściej swoje wiary bierze z kultów pogańskich i wschodu.
nie tylko
próbuje chrześcijaństwo tak przerobić aby nie było juz takie ostre i aby bylo jedną z dróg do tego samego celu
co oczywiście jest absurdem

Któż jak Bóg
03-08-2008 00:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Jockey napisał(a):aby bylo jedną z dróg do tego samego celu
Chcesz powiedzieć, że tylko i wyłącznie w chrześcijaństwie jest możliwe osiągnięcie zbawienia? A co z innowiercami?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2008 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
tego nie powiedziałem
SVII mówi wyraźnie o zbawieniu w religiach niechrześcijańskich ale mowienie że wierzymy w tego samego Boga uważam za przesadzone

Któż jak Bóg
03-08-2008 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
inaczej: wierzymy w różne wyobrażenia Boga...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-08-2008 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Jockey napisał(a):ale mowienie że wierzymy w tego samego Boga uważam za przesadzone
I tak, i nie.
Tak, gdyż mój Bóg nie jest Bogiem pozwalającym mi na "Róbta, co chceta"; Nie, ponieważ Bóg, bez względu na to, jak się go nazywa i jakie daje przymioty, może być tylko jeden.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2008 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Rubinka napisał(a):New Age szerzy wolność słowa, w tej logice Bóg nie istnieje jest tylko energia.
Nie prawda, z tego co wiem, to ogólnie ruchy New Age po prostu zwracają uwagę na fakt istnienia energii w sposób szerszy niż robi to KK (też uznaje istnienie świata niematerialnego z zamieszkującymi go tam istotami). Na pewno jednak nie wypowiada się kategorycznie o tym, że Bóg nie istnieje, po prostu zajmuje nie mają Boga zdefiniowanego. Ruchy New Age są świadome tego, że opisanie Boga jest znacznie trudniejsze niż badanie świata energii, skupiły się więc najpierw na poznaniu tego świata jak nauki świeckie skupiają się na fizyce która tez zaczyna prowadzić ich do Boga. Fizyka jednak nie przeczy istnieniu Boga, po prostu nie potrafi odpowiedzeć na pytanie czy On jest czy nie i jaki jest.
03-08-2008 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Komzar napisał(a):Na pytanie czyją mocą posługuje się ezoteryk odpowiedź brzmi Nie wiem. Pewnie każdy inną i będącą częścią tego świata. Nie da się jednoznacznie i autorytatywnie określić, czy ta moc (zdolności naturalne) pochodzi od dobrego czy złego. A ponieważ tej kwestii na razie nie da się rozstrzygnąć nawet przez fachowców to daj sobie spokój z takimi wyssanymi z palca teoriami.

Jezus mówi, że wiele rzeczy można poznać po owocach. I w tym przypadku można zastosować tę zasadę. Z owoców jasno wynika, że moc ezoteryków nie pochodzi od Boga. A skoro nie od Niego, to od szatana. Człowiek sam z siebie nie posiada takiej mocy.

A odnośnie tego czy dzieci ADHD to dzieci indygo. Jak dla mnie to podciąganie dzieci z ADHD pod indygo. Może nie we wszystkich przypadkach, ale przecież o tym artykuł mówi. Tyle tylko, że Ty wierzysz w takie zjawisko jak indygo a ja nie. Wiara w takie rzecz jak wahadełko jest grzechem przeciw I przykazaniu, bo wówczas człowiek zamiast ufać Bogu, ufa wahadełku. Nie będę wdawać się w dyskusję kto to zapoczątkował, bo uważam, że to bez sensu. Wiem tylko, że wiara w tego typu praktyki jest grzechem i sieje zamęt w duszy.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
31-08-2008 11:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Skoro już wszytko wiesz to zakończmy na tym naszą dyskusję Uśmiech
Kolorowych snów! :aniol:
31-08-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Komzar napisał(a):świata energii
Lepiej mówić "świata niematerialnego", niuejżowe pojęcie energii to najczęściej bleblanie o niczym.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Jedna i druga nazwa określa to samo więc nie ma co się czepiać. Tak już w naszym języku jest, że na to samo jest wiele określeń.
21-10-2008 09:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Jest o co się czepiać, gdyż określenie "świat niematerialny" wprowadza mniej zamieszania i konsternacji. Określenie "świat energii" to taki potworek, który aż domaga zdefiniowania czym w tym wypadku jest ta nieszczęsna "energia".
Innymi słowy są znacznie lepsze określenia, i ich powinno się raczej używać. Tak samo jak lepiej jest powiedzieć "telewizor" niż "to pudełko z ruchomymi obrazkami".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-10-2008 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
W takim razie zdefiniuj czym jest w tym świecie niematerialnym ta Niemateria to ja postaram się w nawiązaniu do tego zdefiniować tą energię Uśmiech
Na razie to dla mnie tylko inna nazwa na ten sam problem.

Cytat:"świat energii" to taki potworek
A co tu potworkowatego? Nasza wiedza rozróżnia dwie formy istnienia, materia i energia, przy czym ta pierwsza to też konkretny rodzaj energii więc określanie 'świat energii' jest fizycznie poprawne i dotyczy całego otaczającego nas świata - przepiękny i różnorodny Uśmiech
21-10-2008 09:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Materia to to, co można pomacać. Energia to, czego pomacać nie można
Ktoś ma tyły z fizyki? Jest różnica między falą a korpuskułą Oczko
21-10-2008 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów