Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Age w różnej postaci
Autor Wiadomość
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #91
 
Każdy kto używa wahadełka to blagier tak? Ehe. Może wrócimy do tego jak ludzi gineli za teorie heliocentryczną?
Mam na myśli używania wahadełka do rzeczy potwierdzonych przez fizykę i matematykę. Nie mówie o kluczu do podświadomości ludzkiej (której istnienie też jest udawadniane).
26-10-2008 12:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #92
 
To nie temat o wahadełku :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-10-2008 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
AbiSh napisał(a):Każdy kto używa wahadełka to blagier tak?
NIe, nie każdy.
Jak sam napisałeś:
AbiSh napisał(a):Mam na myśli używania wahadełka do rzeczy potwierdzonych przez fizykę i matematykę.
Ci to nie blagierzy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-10-2008 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #94
 
Ks.Marek napisał(a):oglądałem program w TV
tv kłamie Język

nie mogłem się powstrzymać Duży uśmiech

Nie bój si? nieznanego.
26-10-2008 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #95
 
Komzar napisał(a):poco łączy się z ciałem?
Po to aby przetestować samego siebie, doświadczyć świata materialnego, wytworzyć w sobie osobowość.
Komzar napisał(a):Co ma wspólnego ze świadomością kiedy jest połączony z ciałem?
Przyjmuję, że jest jej źródłem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
29-10-2008 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
heysel napisał(a):Po to aby przetestować samego siebie, doświadczyć świata materialnego, wytworzyć w sobie osobowość.
:shock: :shock: :shock:
Czy wiesz, że to w 100% ezoteryczne podejście?

Cytat:Przyjmuję, że jest jej źródłem.
Z tego zdania i z tego powyżej wynika ciekawa rzecz. Mianowicie to, że świadomość i osobowość nie jest Duszą. jedynie produktem Duszy. Czy aby na pewno wiecie co mówicie?
Przecież jeżeli Dusza jest karana czy nagradzana za poczynania jej wytworu jakim jest świadomość na Ziemi, to tak jak by konstruktora samochodu karać za wypadki na ulicach.
No i pojawia się kolejny problem, czy nas stworzył Bóg, czy Bóg Duszę a dusza dopiero człowieka i jego świadomość? Twoje odpowiedzi wskazują na to drugie. To po katolicku jest?
30-10-2008 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #97
 
Nie, po Heyselowemu ;P

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-10-2008 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #98
 
Komzar napisał(a):
heysel napisał(a):Po to aby przetestować samego siebie, doświadczyć świata materialnego, wytworzyć w sobie osobowość.
:shock: :shock: :shock:
Czy wiesz, że to w 100% ezoteryczne podejście?
Co najwyżej ezoterycy prezentują podobne podejście, ale to nie daje im prawa zawłaszczenia go i nazwania ezoterycznym. Tak samo jak zaadoptowanie przez ezoteryków kopenhaskiej interpretacji mechaniki kwantowej nie czyni tej interpretacji ezoteryczną.
Poza tym kilka razy już Ci pisałem, że nie jestem w liczbie mnogiej i za to co piszę odpowiadam tylko ja. Nie wiem czy to co prezentuję po katolicku jest. Nie tak dawno wdałem się w rozmowę z jednym księdzem i nie wynikła z niej żadna niekatolickość.
omyk napisał(a):Nie, po Heyselowemu
Very funny ... Chociaż ... na pewno nie "po omykowemu" ;P ...
Komzar napisał(a):Mianowicie to, że świadomość i osobowość nie jest Duszą. jedynie produktem Duszy.
To nie takie proste ... Nie wiem także czy jest sens dalej pisać, skoro na podstawie dwóch zdań zacząłeś już wyciągać wnioski, zamiast najpierw się dopytać dokładniej co mam na myśli. A mnie się nie chce prostować ...
Komzar napisał(a):czy Bóg Duszę a dusza dopiero człowieka i jego świadomość
Gdzieś napisałem, że sam z siebie duch stworzył człowieka ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-10-2008 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
Cytat:Poza tym kilka razy już Ci pisałem, że nie jestem w liczbie mnogiej i za to co piszę odpowiadam tylko ja.
Spoko, myślałem że reprezentujesz tu jakiś bardziej ogólny sposób myślenia, taką filozofię katolika. No ale skoro nie to trudno.

heysel napisał(a):To nie takie proste ... Nie wiem także czy jest sens dalej pisać, skoro na podstawie dwóch zdań zacząłeś już wyciągać wnioski,
Wyciągnąłem, bo te zdania na to pozwoliły. Pisząc, że dusza jest źródłem dla świadomości oznacza, że nią nie jest. Teraz pytanie w jakim sensie źródłem? Czy katolicy mają to jakoś poukładane w głowie. Oczywiście nie pytam o prywatne opinie ale o oficjalne stanowisko KrK w tej kwestii.

heysel napisał(a):Gdzieś napisałem, że sam z siebie duch stworzył człowieka ?
Nie napisałeś, dlatego dopytuje czy aby nie tak to wygląda według Ciebie. Bo skoro mamy 3 rzeczy. Boga, Duszę i Człowieka (z ciałem i świadomością) to naturalnie powstaje pytanie o schemat powiązań.
Według KrK Dusza powstaje w chwili poczęcia dziecka, ale już nie znalazłem co dzieje się dalej. Czy to Bóg osobiście opiekuje się tym zarodkiem, czy może już dusza dba o to by ciało urosło na tyle by było zdolne do tchnienia przez Duszę w nie życia.
To ciekawy temat i chciałbym wiedzieć co na ten temat macie (katolicy) do powiedzenia. Bo co mówi ezoteryka to ja wiem, dlatego o to nie pytam.
A nóż jesteście bliżej prawdy na przykład niż buddyści i wtedy ja i inni cztający to forum dowiemy się istotnych rzeczy.
30-10-2008 11:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #100
 
Cytat: Według KrK Dusza powstaje w chwili poczęcia dziecka, ale już nie znalazłem co dzieje się dalej.
Coś więcej o zależności pomiędzy duszą a ciałem: KKK 362-268 Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-10-2008 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #101
 
Komzar napisał(a):Oczywiście nie pytam o prywatne opinie ale o oficjalne stanowisko KrK w tej kwestii.
To z tym to już nie do mnie, ja to tylko zagubiona łowieczka jestem ;P. Ja tylko dysponuję własnymi przemyśleniami i "doświadczeniami" (jeśli tak to nazwać) i liczyłem być może na wymianę własnych przemyśleń.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-10-2008 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #102
 
Chętnie posłucham przemyśleń każdego kto zadał sobie trud myślenia. Zaznacz tylko proszę, że to twoje prywatne zdanie a nie nauka KrK , żebym potem bana nie dostał za krytykę Uśmiech
Nie ukrywam jednak że bardzo mnie interesuje stanowisko oficjalne bo to daje mi jakieś pojęcie o tym co ludzie są w stanie wymyślić w ciągu 2000 lat.

PS. Omyk, możesz rozszyfrować mi skrót 'KKK'?
30-10-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
KKK - Katechizm Kościoła Katolickiego http://www.katechizm.opoka.org.pl/

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-10-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów