Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemnica spowiedzi
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Kochanieńki, za mną stoi Prawo Karne:

Kodeks Postępowania Karnego napisał(a):Art. 178. Nie wolno przesłuchiwać jako świadków:
1) (97) obrońcy lub adwokata działającego na podstawie art. 245 § 1, co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę,
2) duchownego co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi.
http://www.prawo.lex.pl/serwis/kodeksy/a...89.555.htm

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Krzysiek bądź łaskaw nie chrzanić o czymś o czym masz zerowe pojęcie. I odsyłam do regulaminu. Jakby nie było jesteś na forum katolickim. Odpuść sobie takie teksty, bo 3. ostrzeżenie zarobisz

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-10-2008 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):Kochanieńki, za mną stoi Prawo Karne:
Kodeks Postępowania Karnego napisał(a):Art. 178. Nie wolno przesłuchiwać jako świadków:
1) (97) obrońcy lub adwokata działającego na podstawie art. 245 § 1, co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę,
2) duchownego co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi.
http://www.prawo.lex.pl/serwis/kodeksy/a...89.555.htm
:shock:
zaprawdę - pogański to kraj...
Cytat:Act 4:19 bw Lecz Piotr i Jan odpowiedzieli im i rzekli: Czy słuszna to rzecz w obliczu Boga raczej was słuchać aniżeli Boga, sami osądźcie;

Swoją drogą nie znałem tego przepisu, który de factopokazuje to o czym Biblia mówi w objawieniu gdy pisze, że
Cytat:wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
17-10-2008 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Daruję sobie aluzje do Talibów.
Powiem tak: jeśli ty, odchodząc z Kościoła Katolickiego masz takie pojęcie spowiedzi, jakie tu prezentujesz, to nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować decyzji. Spowiedź to nie załatwianie wendetty, w chrześcijaństwie nie ma prawa odwetu. I ty o tym powinieneś wiedzieć. Masz skrzywiony obraz ojca, i tym samym Boga. To się leczy, Krzysiu. I na prawdę, żaden to dziś wstyd do tego się przyznać.

Osobiście powiem ci, że wolę mieć świadomość, że spotkałem się z mordercą w konfesjonale i doprowadziłem do wyrzutów sumienia i skruchy w nim, aniżeli oglądać co jakiś czas osoby, które, w nutę ludzkiej logiki, Jezus Chrystus powinien w zęby kopnąć, kiedy przyjmują Komunię Świętą.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 23:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Obaj panowie się uspokójcie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-10-2008 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Mam pytanie czy kapłan podczas spowiedzi miał prawo podczas spowiedzi wmawiać grzech, którego nie popełniłam... rady koleżanki chyba mi zaszkodziły Smutny

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
17-10-2008 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
kłapciu napisał(a):Mam pytanie czy kapłan podczas spowiedzi miał prawo podczas spowiedzi wmawiać grzech
Co to znaczy: wmawiał?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 23:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mogę odezwać się do x na gg? Nie chciałabym w takim razie poruszać na forum. Delikatna sprawa :oops:
Chyba nie każdy musi wiedzieć co mi ksiądz nagadał.... A sama nie wiem jak to już z tym wszystkim jest....

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
18-10-2008 00:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Jasne że można, a nawet potrzeba. Bo wydaje mi się, że mamy do czynienia z nieporozumieniem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-10-2008 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Myślę, że to dłuższa rozmowa, to odezwę się jutro, ok? Dzisiaj już trochę późno. Ja jutro zmykam do szkoły, a Ksiądz pewnie też miał męczący dzień Oczko

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
18-10-2008 00:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):jeśli ty, odchodząc z Kościoła Katolickiego masz takie pojęcie spowiedzi, jakie tu prezentujesz, to nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować decyzji
Moim zdaniem po raz kolejny problem wynika z wprowadzania niebiblijnych wynalazków. Katolicka "spowiedź" niestety nie ma nic wspólnego z Biblią. Jest to parodia prawdziwej pokuty - zarówno w teorii jak i w praktyce. Porządnie przygotowywałem się i "chodziłem do spowiedzi" (co za dziwoląg słowny) - więc wystarczająco dobrze wiem jak wygląda to od środka.

Swoją drogą - wracając do Kodeksu Postępowania Karnego - ciekawi mnie, czy owa "spowiedź", o której tam piszą dotyczy ściśle i wyłącznie katolicyzmu? Czy obejmuje inne wyznania? Jeśli tak, to sytuacja gdy przychodzi do mnie (powszechne kapłaństwo wierzących) jakiś człowiek i mówi mi, że np. jest pedofilem ale chce z powrotem pojednać się z Bogiem, również podlega nieujawnianiu w sądzie?
Ks.Marek napisał(a):Masz skrzywiony obraz ojca, i tym samym Boga. To się leczy, Krzysiu. I na prawdę, żaden to dziś wstyd do tego się przyznać.
:-k A tym razem o co chodzi?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
18-10-2008 09:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
krzysiek_enoch napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
Masz skrzywiony obraz ojca, i tym samym Boga. To się leczy, Krzysiu. I na prawdę, żaden to dziś wstyd do tego się przyznać.
:-k A tym razem o co chodzi?
NiewyraźnyOczko

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
18-10-2008 10:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
krzysiek_enoch napisał(a):Swoją drogą - wracając do Kodeksu Postępowania Karnego - ciekawi mnie, czy owa "spowiedź", o której tam piszą dotyczy ściśle i wyłącznie katolicyzmu? Czy obejmuje inne wyznania? Jeśli tak, to sytuacja gdy przychodzi do mnie (powszechne kapłaństwo wierzących) jakiś człowiek i mówi mi, że np. jest pedofilem ale chce z powrotem pojednać się z Bogiem, również podlega nieujawnianiu w sądzie?

Zauważ, że spowiedź to kwestia tylko i wyłącznie katolicyzmu, żadnego innego wynaznania, czy denominacji.
Poza tym, weź do ręki PŚ i poczytaj o władzy wiązania...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-10-2008 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
krzysiek_enoch napisał(a):Katolicka "spowiedź" niestety nie ma nic wspólnego z Biblią. Jest to parodia prawdziwej pokuty - zarówno w teorii jak i w praktyce. Porządnie przygotowywałem się i "chodziłem do spowiedzi" (co za dziwoląg słowny) - więc wystarczająco dobrze wiem jak wygląda to od środka.

Naprawdę? A może Ty chodziłeś rzeczywiście do spowiedzi, zamiast do Jezusa? To w dużej mierze od Ciebie zależy, jaka będzie spowiedź.
18-10-2008 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks.Marek napisał :
Cytat:Zauważ, że spowiedź to kwestia tylko i wyłącznie katolicyzmu, żadnego innego wyznania, czy denominacji.

Czy protestanci, prawosławni i inni monoteiści oprócz grekokatolików i rzymskokatolików uznających zwierzchność papieża nie mogą mieć odpuszczonych grzechów ciężkich w swoich Kościołach / grupach wyznaniowych ?

U protestantów jest zapewne tylko spowiedź powszechna odpuszczająca lekkie grzechy. Czy to znaczy, że protestant, który popełnił grzech ciężki nie ma szans na Zbawienie w swoim Kościele i narażony jest na wieczne potępienie ?
18-10-2008 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów