Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzechy - nie zabijaj!
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Grzechy - nie zabijaj!
Przeczytałam sobie to, co było napisane odnośnie postu studenckiego i różne myśli mi się nasunęły.
Wydaje mi się, że Sivisowi to ksiądz powinien raczej dać za pokutę zjedzenie większej ilosci posiłków.
Ja mam świadomość, że często zabijam siebie przez różne rzeczy, ale jakby nie przykładam do tego większej wagi. A czy w ogóle zdajemy sobie sprawę z tego, że brak odpowiedniego odżywiania się, brak odpowiedniego czasu na sen i odpoczynek to przecież tez grzech?
Jeżeli o mnie chodzi to ja mam zawsze dylemat, ponieważ wielu rzeczy jeść nie mogę, niektóre wiem, że ewidentnie mi szkodzą, wobec tego mam spowiadać się z tego, że stosuję niewłaściwą dietę?
13-05-2008 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Masz się spowiadać z grzechów, a nie z niedyspozycji dietetycznych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-05-2008 23:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):Masz się spowiadać z grzechów, a nie z niedyspozycji dietetycznych.

No dobra, ale jak się nie odżywiam tak jak powinnam znaczy się grzech nie, bo szkodzę sobie na zdrowiu? - co de facto jest mi i tak zazwyczaj obojetne.
13-05-2008 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Skoro temat dotyczy V Przykazania, to moje pytanie odnośnie tego, czy zabijanie zwierząt nie jest grzechem ?

te wszystkie rzeźnie, zabijanie bydła, wieprzowiny, drobiu, czy nawet takie drobne jak zabijanie owadów, czy V Przykazanie nie odnosi się czasem do wszystkich ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
29-08-2008 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #5
 
Czy Jezus nie wypełnił Prawa w sposób doskonały, jak pisał św. Paweł?
A przecież jadł ryby, prawda? I udzielał m.in. Piotrowi porad, jak w lepszy sposób je zabić. (hihi, zarzuć sieci na prawą stronę, wyciągnij rybę z monetą w pyszczku, itd. Język)

Polecam Rz 14,2...

Każde stworzenie jest pożyteczne i ważne w ekosystemie, tak to Pan zaplanował, natomiast istnieje naturalna hierarchia. Człowiek jest najważniejszy i zwierzęta mają człowiekowi służyć. Oczywiście w mądry sposób, a nie z wykorzystaniem maksymalnej, egoistycznej głupoty człowieka. Jeśli jestem głodna, mam prawo zabić zwierzę, aby je zjeść, starając się przy tym, żeby nie cierpiało nadmiernie, bo i po co ma cierpieć, skoro można tego w jakimś stopniu uniknąć?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-08-2008 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Baptysta napisał(a):czy zabijanie zwierząt nie jest grzechem ?
NIe, nie jest.
haragh zabijać
racach (np. w Wj 20,13) albo tircach - mordować. A jak stoi w Dekalogu?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 14:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
No właśnie mam pytanie podobne jak Aga. czy jak ktoś ma dietę ale jej nie przestrzega to czy jest to grzechem? I mam jeszcze jedno pytanie... choruję na pewnego rodzaju chorobę i zauważyłam, że w momencie gdy lekarze faszerowali we mnie duże ilości sterydów i wiele innych świństw zaostrzenia nadal były. W momencie gdy zaczęłam palić papierosy objawy zaczęły ustępować... mianowicie lekarskimi sposobami zaostrzenia miałam przez 6 miesięcy po papierosach przyszła remisja po 3 miesiącach... na okres remisji odstawiam fajki i mam spokój dłuższy czas... czy takie sporadyczne stosowanie jest grzechem... lekarze oficjalnie nie wypowiadają się w tej kwestii, natomiast nieoficjalnie potwierdzają, że papierosy przyspieszają remisję... nie wiem co o tym myśleć...

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
kłapciu napisał(a):No właśnie mam pytanie podobne jak Aga. czy jak ktoś ma dietę ale jej nie przestrzega to czy jest to grzechem?
Zależy jakie to ma konsekwencje np. matka w stanie błogosławionym z cukrzycą ciążową musi przestrzegać bo tragnicznie może to się skończyć.
Mi zalecali diete od kilku już latek , i jakoś konsekwencji opłakanych nie widzę a przynajmniej normalnie żyje. :twisted:

Odnośnie tych leków i papierosów to nie wiem. nałogowe palenie napewno szkodzi i jest wadą. Mój brat choruje, a palenie natęża bóle, nawet leki mu już nie pomagają. A on z palenia nie chce zrezygnować, choć się mu mówi jaki to ma wpływ.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-08-2008 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
kłapciu napisał(a):I mam jeszcze jedno pytanie...
A możesz z polskiego na nasz? Bo nie bardzo rozumiem te emisje, transmisje, etc... 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Zaostrzenie chyba wiadomo czym jest - nasilenie objawów choroby etc.
Remisja jest załagodzeniem objawów choroby. Względne zdrowie Duży uśmiech
Wyjaśniłam? Jeśli tak to mogę prosić o odpowiedź?

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
kłapciu napisał(a):Wyjaśniłam?
Tak. A dokładniej: upewniłaś mnie, że się nie myliłem w odczytaniu tych terminów.
kłapciu napisał(a):(...) mogę prosić o odpowiedź?
Możesz.
kłapciu napisał(a):czy takie sporadyczne stosowanie jest grzechem
Palenie tytoniu jest grzechem. A do dobrych celów można dochodzić tylko dobrymi środkami.
Poza tym: nie wiadomo, jakie historie dzieją się w twoim organizmie, kiedy łączysz nikotynę z medycyną. Albo jeszcze inaczej: mając alternatywę: jakiś tam ból, czy dyskomfort oraz nowotwór - co wybierasz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Hm... to lepiej żebym siedziała cały czas w szpitalu i faszerowali mnie sterydami i innymi świństwami... i nic nie miała z tego życia... czy lepiej palić kilka miesięcy przerwa dłuższa i znowu palić ale normalnie funkcjonować i realizować to co powinnam?

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
30-08-2008 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #13
 
A lepiej cierpieć i nie grzeszyć, czy nie cierpieć i grzeszyć?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-08-2008 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
omyk napisał(a):A lepiej cierpieć i nie grzeszyć, czy nie cierpieć i grzeszyć?
Wiedząc, że grzeszenie powoduje cierpienie.
Mój brat nie zdaje sobie sprawy, że palenie przy leczeniu powoduje poważne skutki, że ból wogólnie nie znika, on się męczy i wpada większy nałóg aby jakos odreagować.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-08-2008 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
kłapciu napisał(a):Hm... to lepiej żebym siedziała
Odpowiedz krótko na p[ostawione wcześniej przeze mnie pytanie. 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów