Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzechy - nie zabijaj!
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Ale co lepiej, wiedząc?
Bo napisałaś jakby połowę zdania. Wiedząc, że grzeszenie powoduje cierpienie... ?

Owszem, grzech często jest przyczyną cierpienia, ale nie zawsze. W tym przypadku grzech spowodowałby pewnie cierpienie spowodowane odłączeniem od Boga i sakramentów (jeśli sumienie jest dobrze uformowane), natomiast ograniczyłby, lub wyeliminował cierpienie fizyczne, czyli potoczne znaczenie tego słowa.
Tego dotyczyło moje pytanie: czy lepiej jest, kiedy boli, a dusza czysta, czy może lepiej, kiedy żyje się w bagnie bez Boga, ale fizycznie nie boli?
Pytanie oczywiście retoryczne. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-08-2008 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
omyk napisał(a):Wiedząc, że grzeszenie powoduje cierpienie... ?
Grzech wpływa na kondycję człowieka. Jeżeli nie na fizyczną to na duchową, psychiczną.

omyk napisał(a):czy lepiej jest, kiedy boli, a dusza czysta, czy może lepiej, kiedy żyje się w bagnie bez Boga, ale fizycznie nie boli?
"Miłość z kolei daje człowiekowi poczucie świadomości Boga ponad wszelkim bólem i radością, które są czesto przypadkowe, są wynikiem przmijajacej chwili. Szczęśliwym jest się niezależnie od tego, czy pada deszcz, czy świeci słońce"

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-08-2008 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
czy zdeptanie robaka, albo zabicie muchy, czy innego owada - nie jest grzechem ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
07-09-2008 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Baptysta napisał(a):czy zdeptanie robaka, albo zabicie muchy, czy innego owada - nie jest grzechem ?
Zależy czy zrobiłeś to celowo czy przypadkowo.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
07-09-2008 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
no muchy raczej zabija się celowo - więc to grzech ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
07-09-2008 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Baptysta napisał(a):no muchy raczej zabija się celowo - więc to grzech ?
To już się nazywa paranoja i przeginanie. No jedynie, że ktoś chce się nabawić nerwicy lękowaj.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-09-2008 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
@kłapciu, zarówno chemia jak i papierosy szkodzą naszym organizmom a celowe szkodzenie jest uznawane za grzech. Jednak w przypadku choroby człowiek robi co umie by sobie pomóc i to jest działanie dobre bo rozwija wartość najwyższą dla nas czyli życie.
Na pewno zauważyłaś, że najczęstszą metodą leczenia jest podawanie dostatecznie małych dawek trucizny. Tobie pomaga papieros i choć nie jest uznany oficjalnie za lek, to w twoim przypadku może mieć takie działanie i skuteczniejsze od innych trucizn.
Sama jednak widzisz, że obie te metody nie są dostateczne by Cie wyleczyć, spróbuj więc do środków fizycznych dorzucić modlitwę (oprócz własnych prób czytaj i ucz się od innych co pomoże Ci udoskonalić własne metody modlitwy) i wyrabiaj sobie świadomość, że jesteś zdrowa, niejako dziękuj już teraz Bogu za uzdrowienie a nie po fakcie.

Jak już wyzdrowiejesz to wtedy palenie papierosów pewnie będzie już grzechem Uśmiech
08-09-2008 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Komzar napisał(a):... wartość najwyższą dla nas czyli życie.
mów za siebie Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
08-09-2008 18:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #24
 
Kochajmy Pana :o

ale w końcu - to zabicie owada jest grzechem czy nie ?
założmy np. podczas jazdy samochodem - wpadnie do auta osa - czy jak się ją zabije to grzech czy nie ?
albo w mieszkaniu są muchy/komary/ćmy... - czy można je pozabijać ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
08-09-2008 19:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Baptysta napisał(a):ale w końcu - to zabicie owada jest grzechem czy nie ?
założmy np. podczas jazdy samochodem - wpadnie do auta osa - czy jak się ją zabije to grzech czy nie ?
albo w mieszkaniu są muchy/komary/ćmy... - czy można je pozabijać ?
Nie jest!!
To co by miała robić osoba uczulona na jad tych owadów. Nie popadajmy w skrajności.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 19:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Kyllyan napisał(a):mów za siebie Oczko

oooo, a co u Ciebie jest na 1 miejscu? Uśmiech
09-09-2008 06:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Życie wieczne Oczko

Cytat:23

Zasada pierwsza i podstawowa (Fundament)

* Człowiek po to jest stworzony, aby Boga, Pana naszego, chwalił, czcił i jemu służył, a przez to zbawił duszę swoją.

* Inne zaś rzeczy na obliczu ziemi są stworzone dla człowieka i aby mu pomagały do osiągnięcia celu, dla którego jest on stworzony.

* Z tego wynika, że człowiek ma korzystać z nich w całej tej mierze, w jakiej mu one pomagają do jego celu, a znów w całej tej mierze winien się od nich uwalniać, w jakiej mu są przeszkodą do tegoż celu.

* I dlatego trzeba nam stać się ludźmi obojętnymi [nie robiącymi różnicy] w stosunku do wszystkich rzeczy stworzonych, w tym wszystkim, co podlega wolności naszej wolnej woli, a nie jest jej zakazane [lub nakazane], tak byśmy z naszej strony nie pragnęli więcej zdrowia niż choroby, bogactwa [więcej] niż ubóstwa, zaszczytów [więcej] niż wzgardy, życia długiego [więcej] niż krótkiego, i podobnie we wszystkich innych rzeczach.

* [Natomiast] trzeba pragnąć i wybierać jedynie to, co nam więcej pomaga do celu, dla którego jesteśmy stworzeni.

Św Ignacy z Loyoli

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-09-2008 08:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:Życie wieczne Oczko

No toć o tym mówiłem Uśmiech to na ziemi, jest częścią tego poza ciałem i razem tworzą życie jako całość istnienia, dbać więc należy o oba.
A tak w ogóle to według katolików masz jak w banku, że żyć będziesz wiecznie, najwyżej w mniej luksusowym miejscuUśmiech
30-09-2008 08:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
 
Wg katolików życie po śmierci również jest w ciele Komzarze Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-09-2008 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
ale chyba nie tym samym?
30-09-2008 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów