Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
niewinne pytanie
Autor Wiadomość
anulag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #1
niewinne pytanie
Jak do tej pory z ewangelizacją spotkałam sie tylko u ŚJ, dlaczego? tylu jest przecież naśladowców Jezusa, Chrześcijan. A nawet u mnie na kolędę potrafi przyjść kapłan bez biblii,a ponoć przychodzi ze słowem Bożym... :?: a inne wyznania? które tak krzyczą głośno tylko my jesteśmy jedyni,prawdziwi itp?po co wiec ta nienawiść,wojny czy tego uczy Jezus?
21-05-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
czyli o co konkretnie pytasz?
21-05-2008 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Widocznie nie miałaś możliwości spotkać ewangelizujących katolików na przykład, a zapewniam Cię, że oni są i głoszą Chrystusa Zmartwychwstałego i działającego cuda. Przeczytaj uważnie choć część postów, a zobaczysz, że tutaj, na forum także jest głoszone doświadczenie Boga żywego.
A ksiądz, który przychodzi na kolędę? Cóż, z tego, co mi wiadomo, coroczna wizyta duszpasterska nie ma na celu ewangelizacji, lecz spotkanie z wiernymi i poznanie ich problemów, poznanie także ich opinii dotyczącej działalności Kościoła w danej parafii i ewentualnych propozycji zmian.
21-05-2008 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Tak jak pisze aga, wystarzczy poczytać wypowiedzi ludzi na forum w dziale poświęconym Ewangliezacji i przekonasz się , ze są ludzie którzy ewangelizują i do tego nie są ŚJ.
Hmm co chodzi o kolęde, to Pismo Święte powinna przygotować rodzina do której kapłan przybędzie [przynajmniej tak mnie w domu uczono od zawsze].

Wogóle nie wiem czego oczekujesz zaczynajac ten wątek. Czy byś mogła specyzować??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-05-2008 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zaraz, jak ksiądz przychodzi po kolędzie, to chyba do kogoś z'ewangelizowanego ?

pozdrawiam
Marek
21-05-2008 15:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
No to mnie zażyłaś anulag...
A co jeszcze kapłan z sobą powinien nieść na wizytę duszpasterską?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-05-2008 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ale Ksiądz fajny :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Normalnie ja Was wszystkich lubię :lol2:

[ Dodano: Sro 21 Maj, 2008 16:07 ]
Ks.Marek napisał(a):A co jeszcze kapłan z sobą powinien nieść na wizytę duszpasterską?

Rózgę :mrgreen:
21-05-2008 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):A co jeszcze kapłan z sobą powinien nieść na wizytę duszpasterską?
aga napisał(a):Rózgę
dokładnie
bata a najlepisej jszce jaby kazdemu coś w prezenice przyniosł heh
To nie moje zdanie xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
21-05-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:A nawet u mnie na kolędę potrafi przyjść kapłan bez biblii,a ponoć przychodzi ze słowem Bożym...
Biblię to porządny katolik ma w domu. Dla mnie byłoby to nietaktem gdyby ksiądz jeszcze Biblię wierzącym katolikom przynosił. I tak musi nosić kropidło ze sobą, bo jakoś katolicy nie dbają o wodę święconą. Jeszcze trochę to będzie trzeba nosić krzyż, świeczki, zapałki i biały obrus. A tak poważnie to bez przesady.

Warto może określić czym jest ewangelizacja.. bo jeżeli ma to być wciskanie sfałszowanej Biblii i jakiś dziwnych pisemek oraz podważanie nauczania Chrystusowego Kościoła to nie wiem czy to jest ewangelizacja.

Temat choć dość emocjonalnie zaczęty jest ważnym pytaniem. Bo rzeczywiście czasem można się dość długo zastanawiać co chrześcijanie zrobili ze swoim powołaniem prorockim otrzymanym od Boga już przy chrzcie. Każdy z nas jest wezwany do bycia prorokiem w swoim środowisku. I do tego nie trzeba wciskać jakiś gazetek, czy prawić kazań. Można bardzo skutecznie głosić Słowo Boże nie wypowiadając nawet słowa. Polega to na emanowaniu miłością i szczęściem z bycia uczniem Chrystusa, tym, kto jest posłuszny woli Bożej i w spełnianiu tej woli Bożej realizuje swoje człowieczeństwo.
21-05-2008 17:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
meritus napisał(a):Warto może określić czym jest ewangelizacja.. bo jeżeli ma to być wciskanie sfałszowanej Biblii i jakiś dziwnych pisemek oraz podważanie nauczania Chrystusowego Kościoła to nie wiem czy to jest ewangelizacja.
W zasadzie jestem przeciwny pisaniu postów tylko po to by się z kimś zgodzić - ale tym razem nie mogę się powstrzymać.
BRAWO ! =D>

pozdrawiam
Marek
21-05-2008 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów