Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwestionariusz Orientacji Życiowej
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kwestionariusz Orientacji Życiowej
To jest test, który w końcu powie prawdę o Was samych: http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=soc

Mnie wyszło 47 punktów, a więc nie za dobrze. Ciekawi mnie, jak pozostali sobie z tym poradzą. Oczko Język

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
21-05-2008 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Hmm... 132 pkt.
Ale co to jest orientacja życiowa? Szczęśliwy Media widocznie zrobiły mi już niezłą papkę z mózgu, bo słowo "orientacja" kojarzy mi się w pierwszej kolejności z przymiotnikiem "seksualna".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-05-2008 18:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mi wyszło 111. - ale jakoś nie do końca wyszło tak jak jest w realu co chodzi o diagnozę Uśmiech
Ale z tą orientacją to dobra gra wyrazów Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-05-2008 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
139 punktów Uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
21-05-2008 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
129 i recenzja: "weź się powieś", z którą się nie zgadzam :diabelek:
21-05-2008 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Te opisy są bardzo "optymistyczne". Ciekawe co autor miał za cel, tworząc taki test.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-05-2008 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Hehe, a ja już zrobiłam sobie chyba wszystkie możliwe testy psychologiczne, ten także Duży uśmiech ale nie pamiętam, co tam wyszło, a jak skala jest tak duża to trudno utrafić właściwą liczbę punktów.
21-05-2008 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
97 pkt. No i :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-05-2008 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Hm.. Czemu mam najwięcej? Hm.. Coś mi to wygląda na grubymi nićmi szyte.. :-

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
22-05-2008 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Annnika napisał(a):97 pkt. No i
No i masz opis do tego wyniku. Ale to jest lipne.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-05-2008 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
A mi wyszło 113 punktów jeśli się nie mylę, ale recenzja tak pesymistyczna, że test wydał mi się podejrzany. :diabelek: Bo istotą testu psychologicznego jest mobilizacja do działań pozytywnych i wskazówki, co robić, a nie wprawianie w nastrój przygnębienia. Smutny Coś tu jest strasznie pomieszane. W teście wychodzi, że jestem zupełnie do niczego. :shock:
22-05-2008 12:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Polonium napisał(a):Bo istotą testu psychologicznego jest mobilizacja do działań pozytywnych i wskazówki, co robić, a nie wprawianie w nastrój przygnębienia.
> jesteś tego pewny :?:

Według encyklopedii TEST PSYCHOLOGICZNY jest to narzędzie badawcze w psychologii pozwalające na uzyskanie takiej reprezentatywnej próbki zachowań, o których można przyjąć (np. na podstawie założeń teoretycznych lub związków empirycznych), że są one wskaźnikami interesującej nas cechy psychologicznej.

Powinno to być narzędzie obiektywne, zestandaryzowane, trafne, rzetelne i znormalizowane, wyposażone w reguły obliczenia wartości mierzonej cechy oraz jasno określające zakres i rodzaj dopuszczalnych zachowań ze strony diagnosty (czyli zgodne z zasadami Psychometrii).

Badanie testowe powinno być sytuacją, w której osoba badana uczestniczy dobrowolnie, świadoma celu, jakim jest jej ocena.

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
22-05-2008 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nie prosiłem o podanie definicji, ale dzięki. Jednak miałem na myśli sam kwestionariusz, w którym ocena jest nieco pesymistyczna. Oczywiście z dystansem podchodzę do takich testów, bo raz są wiarygodne, a raz nie.

Poprostu ocena kwestionariusza w odniesieniu do mnie nie okazała się całkiem zgodna z rzeczywistością i wyszła jako skrajnie pesymistyczna.


Tak naprawdę to ani psychotest ani test na inteligencję nie powie nam prawdy o nas. Jeśli się nawet to zdarzy, to będzie to tylko zbieg okoliczności. Taki psychotest można nawet samemu stworzyć i zobaczyć jaki jest nasz charakter.
22-05-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
133 pkt.
ten test należy do jednego z dziwniejszych jakie rozwiązałam... :coo:

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
22-05-2008 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rodzyna Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 127
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
94. huh.
:|

"I to jest prawdziwe przesłanie wolności: mieć najważniejszą rzecz na świecie, ale jej nie posiadać."
22-05-2008 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów