Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemilczana historia Kościoła?
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Przemilczana historia Kościoła?
http://wiadomosci.onet.pl/1489818,240,1,...skart.html

"Marzy mu się katolicyzm taki jak przed wiekami: bez sztywnej hierarchii, sztucznych zakazów i potężnej władzy papieża
Hiszpański teolog Valentí Fábrega i Escatllar wierzy, że powrót do przeszłości jest możliwy."

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 14:01 ]
"A święty Paweł napisał, że Piotr w swej posłudze apostolskiej udał się do Rzymu wraz z żoną..."
-Ktoś kojarzy, gdzie?

"Chrześcijanie koptyjscy i gnostycy w Egipcie na pierwszym miejscu stawiali Marię Magdalenę"
-ktoś zna jakies inne źródła?

"Jakich argumentów używa Kościół katolicki w obronie celibatu?

Nie może powoływać się w tej sprawie na Ewangelię. Tłumaczy więc, że celibat pomaga duchownym w sprawowaniu służby. Ja uważam, że to teza dyskusyjna: trzeba wziąć pod uwagę cielesne pokusy..."
Szczęśliwy

"Żaden z apostołów nie mianował nikogo swoim następcą."
-Mi cś obiło się o uszy, że Piotr jednak sam wyznaczył kolejnego biskupa Rzymu - ktos coś kojarzy?

"Co w takim razie powiedziałby ów Jezus z Ewangelii, gdyby zobaczył dziś papieża?

Sądzę, że nie spodobałaby mu się taka koncentracja władzy... Piotr podczas swego pobytu w Rzymie nigdy nie sprawował godności papieża ani nie pełnił żadnej podobnej funkcji."
8)

"fakt, że biskupi nie zakładali rodzin, umożliwił Kościołowi gromadzenie majątku, co przyczyniło się do jego wzbogacenia."
Co o tym wiecie?

"Czy w religiach protestanckich kobieta może zostać wyświęcona na pastora?

Tak. W dodatku może być zamężna. Choć i z tym różnie bywa… Kiedy poznałem moją żonę, która również jest teologiem, ona także chciała zostać pastorem. Ale ślub ze mną jej to uniemożliwił.

Dlaczego?

Ponieważ członkowie jej zboru nie uważali wówczas za właściwe, aby protestancka pani pastor poślubiła katolika. Na domiar złego ja wcześniej byłem jezuitą... Ostatecznie nie dopuścili do jej wyświęcenia."
Duży uśmiech

"Jestem katolikiem i jako katolik chciałbym, aby religia katolicka powróciła do swoich dawnych zasad...

Jakich?

Do horyzontalnej struktury, wspólnotowej dynamiki dawnego Kościoła. Wtedy o słuszności decydowała zgodność, jednomyślność całej chrześcijańskiej wspólnoty, a nie decyzja jednego nieomylnego człowieka."

8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
03-06-2008 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Niektórzy lubię robić zamieszanie. Troszkę posiedzieć w ksiązkach z historii i się znajdzie co nie co.
Sivis Amariama napisał(a):"Jakich argumentów używa Kościół katolicki w obronie celibatu?
Celibat nie został odrazu wprowadzony, był powoli wdrożany w zycie. A sam sytuacja sprawiła, że piapież zdecydował się wprowadzić pewne zmiany i uporządkować inne kwestie jak np. nepotyzm.
Czas walki o inwestyture z cesarzem niemieckim.
Sivis Amariama napisał(a):"Czy w religiach protestanckich kobieta może zostać wyświęcona na pastora?
Mariawici proferują Oczko jak się orientuje.

To tak ogólnie co nie co :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-06-2008 14:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seven-day's Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Sivis Amariama napisał(a):"A święty Paweł napisał, że Piotr w swej posłudze apostolskiej udał się do Rzymu wraz z żoną..."
-Ktoś kojarzy, gdzie?

Raczej nigdzie Uśmiech.

Sivis Amariama napisał(a):Mi cś obiło się o uszy, że Piotr jednak sam wyznaczył kolejnego biskupa Rzymu - ktos coś kojarzy?

To mogą być chyba tylko spekulacje, a wręcz fantazje...

Sivis Amariama napisał(a):"fakt, że biskupi nie zakładali rodzin, umożliwił Kościołowi gromadzenie majątku, co przyczyniło się do jego wzbogacenia."

Cóż, najzwyczajniej była to jedna z przyczyn wprowadzenia celibatu...

Sivis Amariama napisał(a):Chrześcijanie koptyjscy i gnostycy w Egipcie na pierwszym miejscu stawiali Marię Magdalenę

Przypomina to rewelacje "Kodu da Vinci".

G?ówna ró?nica mi?dzy Bogiem a historykami polega na tym, ?e Bóg nie mo?e zmienia? przesz?o?ci.
04-06-2008 20:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów