Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch Światło - Życie
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
a czym się różni Ruch Światło Życie od KSM-u ??
08-07-2009 20:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bananek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Przede wszystkim KSM w każdej diecezji ma osobowość prawną kościelną (powoływany jest dekretem biskupa danej diecezji i jemu podlega, on mianuje Prezesa Diecezjalnego, który z nim współpracuje w działalności apostolskiej KSM) i prawną cywilną. Właśnie dlatego, że jesteśmy stowarzyszeniem (co ma swoje plusy i minusy) zajmujemy się często biurokracją (która wielu wydaje się zbędna, a wcale tak nie jest [-X , bo daje nam to obycie z urzędami itp. co daje konkretne owoce w sprawniejszym działaniu apostolskim Duży uśmiech ).
Przez zhierarchizowaną strukturę łatwiej współpracować z mediami, urzędnikami i realizować statutowe cele stowarzyszenia-np. szerzenie chrześcijańskiej kultury życia poprzez organizację festynów, imprez parafialnych itp.
Poza tym KSM to nie tylko rozwój duchowy, ale też intelektualny (w programie formacyjnym są tematy o nauce społecznej Kościoła, encyklikach, polityce, patriotyzmie, tworzeniu gazetek parafialnych).
I formacja KSM-owicza na pewno jest nie pełna bez szkoleń (liderskie, dyplomatyczne, dla kierownictw itp.)
A Ruch Światło-Życie jest również pięknym sposobem na dojrzewanie i wzrastanie w miłości do Boga, ale bez tej specyficznej dla KSM nadbudówki, o której wspominałam i formacja jest bardziej oparta na Piśmie Świętym, a w KSM na dyskusjach w grupie itp. i nasz program formacyjny jest bardziej elastyczny.
To co mnie osobiście zachwyca jako KSM-owicza w "Oazie" to śpiewy, działania dziakoni ewangelizacji i liturgicznej, ludzie z Oazy są na prawdę oddani Bogu i odwalają jako część Kościoła kawał dobrej roboty
xD
09-07-2009 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
Dzieki już wiem o co chodzi.
Widzę że ty też jesteś w KSM-ie mam do Ciebie kilka pytań jesli byś miał czas na nie odpowiedziec byłabym wdzięczna d;
09-07-2009 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Widze, ze calkiem sporo tu Oazowiczow Uśmiech

W Ruchu jestem 9 lat na rekolekce zaczelam jezdzic od 2004r.
Ja jestem po III'ONZ i czesciowo po formacji po nim.
W zeszlym roku formacyjnym bylam animatorka grupy po I'ONZ w tym roku zobaczymy jak to bedzie bo sa konieczne zmiany do wprowadzenia.


Ciesze sie,ze mage trwac w Ruchu i mam zamiar w nim trwac cay czas zobaczymy jak Bog potoczy moje zycie.


Jestem animatorka puki co bez krzyza ale nie spieszno mi do niego bo to nie odznaka ktora trzeba zdobyc. Uśmiech

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
13-08-2009 01:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #65
 
moja droga oazowa zaczela się w Kwietniu 2005 roku , moje pierwsze rekolekcje przeżylam w roku 2006 :mrgreen:
w tym momencie jestem po II ONŻ
jak narazie nie mam grupy , ale idzie wrzesień i kto wie .... xD
w zimę mam zamiar pojechac na kodę a latem na moją III xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
13-08-2009 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów