Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja odnośnie Alicji Tysiąc
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Walka o słusznaą sprawe nie powinna odbywać się niegodnymi metodami....."Michnik napiera dalej".
Autorką felietonu jest Katarzyna Wisniewska.
Rozciagając argumentację jednej z dziennikarek na byłego redaktora naczelnego, uprawnione będzie w ramach walki z korupcją i łapownictwem powiedzenie - "Urbański lub Janicki biorą" - przełożeni p. Doroty Kani Duży uśmiech
Pomówienie czy wyrażenie osobistej niechęci, jaka zaprezentował ks. Marek? (nie Garncarczyk)
P. Tysiąc zamienieła swoją córkę na pieniądze - bo nigdy ta dziewczyna nie będzie potrafiła żyć normalnie ze świadomością niechcianej, odrzuconej, a urodzonej się "na siłę" wbrew woli "mamuśki".
09-07-2008 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
alus napisał(a):Autorką felietonu jest Katarzyna Wisniewska.
W GAzecie nie ma inych autorów poza Michnikiem. Nazwiska się może i zmieniają, ale to mało istotne. Syf, kiła i malaria nieustannie się sączy z tego szmatławca.
Sprawa 1000 jest tego najlepszym przykładem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-07-2008 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
"Syf, kiła i malaria"...piękny przykład miłości bliźniego :diabelek:
Duchownym KK, którzy udzielili wywiadu GW tez ksiądz serwuje te "czułe słówka" Duży uśmiech
Świetnie ta księdza opinia wpisuje się do tematu "fanatyzm religijny" =D>
09-07-2008 22:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
...i pomyśleć że miałem na myśli akcję wsparcia internautów
ddv napisał(a):chyba trza by wesprzeć ks,. Marka ...
[... Garnarczyka...] którego chcą ciągać po sądach za mówienie prawdy i najwyraźniej chcąc zamknąć buzię tym którzy mówią wprost iż aborcja to morderstwo- własnego dziecka.
Cytat:Alicja Tysiąc pozwała do sądu ks. Marka Gancarczyka, redaktora naczelnego Gościa Niedzielnego, i wydawcę katolickiego tygodnika Kurię Metropolitalną w Katowicach za naruszenie dóbr osobistych.

Oświadczenie ks. Marka Gancarczyka,
redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”


To nie „Gość Niedzielny” zrobił z dramatu pani Alicji Tysiąc sprawę publiczną. Pisaliśmy o tej sprawie wielokrotnie, kierując się zawsze zasadą potępiania grzechu, ale nie grzesznika. Obowiązkiem katolickiego tygodnika jest zabieranie głosu w obronie życia. W naszych tekstach świadomie nazywamy aborcję zabójstwem. Czynimy tak z pełnym przekonaniem, że wszelkie inne określenia są zafałszowaniem prawdy i uśpieniem sumienia. Papież Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae” napisał, że „żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem”(58).

Nie znam dokładnego sformułowania pozwu. Komentując sprawę mogę opierać się tylko na informacji prasowej. Nigdzie nie posłużyliśmy się pomówieniem. Gazeta Wyborcza zatytułowała swoją notatkę: „Proces za »niedoszłą morderczynię«”. Oświadczam, że nigdy nie użyliśmy w naszych publikacjach sformułowania „niedoszła morderczyni”. Chętnie odpowiem na wszelkie zarzuty w sądzie.

Katowice 8.07.2008
http://www.goscniedzielny.wiara.pl/index...1207812935

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
09-07-2008 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
I dobrze, że miałeś Uśmiech ...oprócz słów poparcia, trzeba teraz wesprzec ks. Marka Gontarczyka modlitwą.
Pani Tysiąc jest łasa na pieniądze, a wojujące panie Manify, LGBT zwietrzyły okazję "dowalenia" Kościołowi.
Klasyczna walka dobra ze złem.
09-07-2008 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anuszka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 847
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ja całkowicie popieram księdza Marka Gancarczyka i jestem za akcją wsparcia internautów dla Niego
19-07-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
a mnie ciekawi jak zakończy się sprawa w sądzie
oczywiście jestem za GN, lubie nazywać rzeczy po imieniu
i prawda jest taka jak napisał GN że p. Tysiąc dostala odszkodowanie za to że nie pozwolono jej zabić dziecka

Któż jak Bóg
25-07-2008 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
alus napisał(a):.oprócz słów poparcia, trzeba teraz wesprzec ks. Marka Gontarczyka modlitwą.
Anienka napisał(a):Ja całkowicie popieram księdza Marka Gancarczyka i jestem za akcją wsparcia internautów dla Niego
Alus, szanuj czytelników...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2008 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nie rozumię :shock:

[ Dodano: Sob 26 Lip, 2008 15:55 ]
Jakoś żaden czytelnik nie poczuł się urażony....a ksiądz kwestionuje, że modlitwa jest najskuteczniejszym orężem? Uśmiech
26-07-2008 15:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
alus napisał(a):Marka Gontarczyka
Anienka napisał(a):Marka Gancarczyka
ddv napisał(a):Garnarczyka...
:-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-07-2008 03:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Poszłam w ślad Prezydenta RP :oops: ....mam rozumieć, że on też nie szanuje wyborców? Duży uśmiech
28-07-2008 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
alus napisał(a):Poszłam w ślad Prezydenta RP :oops: ....mam rozumieć, że on też nie szanuje wyborców? Duży uśmiech
:patrzy:
Zaraz będzie :ban:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-07-2008 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hh Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ks.Marek napisał(a):
RBuzz napisał(a):Wyrok trybunału dotyczy NIEMOŻNOŚCI ODWOŁANIA SIĘ a nie PRZYZWOLENIA NA MORDERSTWO.
No cóż, w tych kwestiach nie ma dyskusji. Chęć posiadania zdrowia oraz życia kosztem zabójstwa jest cięzkim moralnym zakłóceniem.

Chec posiadania zycia kosztem zabojstwa? A czy naciskanie na kogos, by stracil zdrowie lub zycie nie jest grzechem?
27-03-2009 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
melis Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
Najsmutniejsze jest w tym wszystkim swiadomosc z jaka te dziecko bedzie zylo. 'mamo czemu chcialas mnie usunac?zabic?' 'coreczko bo nie chcialam stracic wzroku,ale niestety moje panstwo nie pozwolilo mi tego zrobic...'
13-11-2009 01:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #60
 
alus napisał(a):"Syf, kiła i malaria"...piękny przykład miłości bliźniego
Duchownym KK, którzy udzielili wywiadu GW też ksiądz serwuje te "czułe słówka"
Świetnie ta księdza opinia wpisuje się do tematu "fanatyzm religijny"
A cóż wspólnego z miłością bliźniego ma wyrażenie dezaprobaty dotyczącej zawartości gazet. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że gazeta jest moim bliźnim.
Lub poglądy autorów gazety.
Wg mnie bliźnim jest człowiek, a nie szpalta papieru czy poglądy.
Fanatyzmem jest natomiast żądać powyższego - tzn miłości do czyichś poglądów lub gazety, tłumacząc to miłością bliźniego. Jest dokładnie odwrotnie. Można kochać człowieka, a poglądy czy jego czyny nazywać po imieniu. Chyba, że wolimy obłudę i poprawność polityczną.

hh napisał(a):Chec posiadania zycia kosztem zabojstwa? A czy naciskanie na kogos, by stracil zdrowie lub zycie nie jest grzechem?
Sofizmat

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
13-11-2009 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów