Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ktoś wie coś na ten temat... - ważne
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Jonaszu! Oczywiście, że tylko w Imieniu Jezusa jest zbawienie. Nie ma innego imienia.
Przytocz, proszę, która część Katechizmu Kościoła Katolickiego temu przeczy.
Idąc logiką Jezusa: skoro oskarżasz Kościół, wykaż, gdzie leży sprzeczność. Jeśli zaś nie ma sprzeczności - dlaczego bezpodstawnie oskarżasz?

Pafniowska teoria o uniwersalistycznym "bogu" nie ma niczego wspólnego z katolicyzmem.

Co do zbawienia: ja jednak nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że osoba X nie zostanie zbawiona. Miłosierdzie Boże jest ponad naszą wiedzą i zrozumieniem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-07-2009 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jonasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 39
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:Jonaszu! Oczywiście, że tylko w Imieniu Jezusa jest zbawienie. Nie ma innego imienia.
Przytocz, proszę, która część Katechizmu Kościoła Katolickiego temu przeczy.
Idąc logiką Jezusa: skoro oskarżasz Kościół, wykaż, gdzie leży sprzeczność. Jeśli zaś nie ma sprzeczności - dlaczego bezpodstawnie oskarżasz?

KKK 1260: Ponieważ "za wszystkich umarł Chrystus i... ostateczne powołanie człowieka jest rzeczywiście jedno, mianowicie Boskie, to musimy uznać, że Duch Święty wszystkim ofiarowuje możliwość dojścia w sposób Bogu wiadomy do uczestnictwa w tej Paschalnej Tajemnicy" 51 . Każdy człowiek, który nie znając Ewangelii Chrystusa i Jego Kościoła, szuka prawdy i pełni wolę Bożą, na tyle, na ile ją zna, może być zbawiony. Można przypuszczać , że te osoby zapragnęłyby wyraźnie chrztu, gdyby wiedziały o jego konieczności.

Są tam słowa można przypuszczać... czy tak powinno brzmieć przekonywanie kogoś o czym kolwiek. Skoro Katolicy uznają, że żeby nie glosic herezji w interpretacji Pisma Sw. należy czytać i uznawać KKK to jakim cudem są tam takie wyrażenia?!
To jest jedna z małych rzeczy, która pokazują, że Kościół Katolicki nie jest taki jednoznaczny w swojej świętej tradycji, która jest ważniejsza od niezmienngo Pisma Świętego. I tu jest sprzecznośc chociażby z tym co jest w Piśmie Świętym a tym co uznaje Kościół.
No ogólnie ten fragment o zbawieniu innych nie jest poparty totlanie żadnym argumentem, jedynie przypuszczeniami, które ni jak się mają do tego co jest w Bibli.
Jeśli sataniści mają dziecko i to dziecko zna tylo takiego "boga-szatana", rosło w takim środowisku, żyło zgodnie z poznanymi prawdami; umarl taki człowiek w wieku 50 lat, to w myśl tego fragmentu można przypuszczać, że będzie zbawione bo czci szatana, i tylko takiego "boga" znał.
Czy to jest zgodne z tym co jest w Piśmie Swiętym? Absolutnie NIE.

Cytat:Pafniowska teoria o uniwersalistycznym "bogu" nie ma niczego wspólnego z
katolicyzmem.

Patrząc na KK1260 widać, że jak najbardziej się ma.

Cytat: Co do zbawienia: ja jednak nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że osoba X nie zostanie zbawiona. Miłosierdzie Boże jest ponad naszą wiedzą i zrozumieniem.

Tu mogę się zgodzić, tylko, że rodzi mi się pytanie: po co Bóg dał nam Pismo Święte?

Matrix cię więzi!
Rzeczywistością jest Chrystus!!!
16-07-2009 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
omyk napisał(a):Pafniowska teoria o uniwersalistycznym "bogu" nie ma niczego wspólnego z katolicyzmem.
Ale z Bogiem ma.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-07-2009 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Jonaszu
Cytat:Są tam słowa można przypuszczać... czy tak powinno brzmieć przekonywanie kogoś o czym kolwiek. Skoro Katolicy uznają, że żeby nie glosic herezji w interpretacji Pisma Sw. należy czytać i uznawać KKK to jakim cudem są tam takie wyrażenia?!
Gdzie w KKK jest napisane, że jest zbawienie w innym imieniu niż imię Jezusa? Katechizm, także w tym fragmencie zacytowanym przez Ciebie wskazuje na możliwość zbawienia tych, którzy nie znają Ewangelii Chrystusa. Chrystus może ich zbawić i nie mamy podstaw by tego Chrystusowi zabraniać. To nie my siebie zbawiamy wiarą, ale to Chrystus zbawia. Wszyscy sądzeni będą z uczynków.

Cytat:To jest jedna z małych rzeczy, która pokazują, że Kościół Katolicki nie jest taki jednoznaczny w swojej świętej tradycji, która jest ważniejsza od niezmienngo Pisma Świętego.
Nie trzeba mieć wielkiej wiedzy by wiedzieć, że tradycja według Kościoła katolickiego, jako zmienne elementy doktryny nie jest nawet równa Pismu Świętemu, anie ważniejsza od niego. Jeżeli mówisz o Tradycji jako całości depozytu wiary, którego częścią jest Pismo Święte, to nie jest ono wewnętrznie sprzeczna, zaś Tradycja nie jest ważniejsza od Pisma Świętego. Proponuję byś nie składał fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu.
18-07-2009 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Geoffrey Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
pafni napisał(a):
omyk napisał(a):Pafniowska teoria o uniwersalistycznym "bogu" nie ma niczego wspólnego z katolicyzmem.
Ale z Bogiem ma.

A tego to już nie wiemy.

Swoją droga ciekawa dyskusja.
Skoro we wszystkich religiach jest Bóg - po co jesteśmy chrześcijanami?
Z przyzwyczajenia?
Uczciwość wobec siebie wymaga, aby wyznawać tę religię, którą uznaje się za "najlepszą", najbliższą prawdy o Bogu.

Co do szarfy i okultyzmu - nie szarfa leczy, nie Święty Dominik leczy a tylko i wyłącznie Bóg.
Natomiast my, jedyne , co możemy zrobić, to prosić Boga o dar uleczenia.

I Bóg widzi, czy nasza prośba jest szczera i gorąca, czy szukamy wsparcia u świętych dla naszej prośby, czy sie staramy,
czy jest to tylko chłodne " A może byś mnie tak uleczył, Boże?"

Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας
27-08-2009 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
I o to chodzi. Wiara w Boga. św. Dominik to jest tym który się wstawia.
Ale wiara jest potrzebna w ludzki sercu.
I w tym przypadku nadzieja, aby małżonkowie nie ulegli rozpaczy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-08-2009 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #22
 
gradzia napisała:no
Cytat:tak, nie jest to bezpośrednia modlitwa, ale różaniec to też nie jest bezpośrednia modlitwa do Jezusa, a jednak Jezus za wstawiennictwem Maryi wysłuchuje tej modlitwy.
O ile mi wiadomo jedynym pośrednikiem między Bogiem i Człowiekiem jest Jezus Chrystus. Czym innym jest natomiast wstawiennictwo.
Różaniec nie jest żadnym amuletem i nikt zdrowy na umyśle nie modli się przez niego tylko na nim. A to jest różnica. Po prostu paciorki różańca pomagają zachować pewien porządek.
Ja jak się modlę modlitwa różańcową to używam palców u rąk.
Geoffrey napisał:
Cytat:Co do szarfy i okultyzmu - nie szarfa leczy, nie Święty Dominik leczy a tylko i wyłącznie Bóg
Z tym się zgadzam.
Natomiast wydaje mi się że owa szarfa może mieć prędzej wydźwięk magiczny a nie okultystyczny. A magia jest przez Kościół zdecydowanie zabroniona. Ale nie absolutyzuję swojej opinii, bo nie wiem szczegółów na temat owej szarfy. Jeśliby była czymś w rodzaju różańca, jeśli byłaby pomocą w modlitwie to może być O.K. Ale powtarzam - za mało wiem.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
27-08-2009 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
sant napisał(a):Jeśliby była czymś w rodzaju różańca, jeśli byłaby pomocą w modlitwie to może być O.K
Do innych praktyk nie służy. Koleżanka ma taką szarfę. I owocem jest, że gorliwiej się modlą razem. Nadal proszą Boga o dziecko.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
27-08-2009 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
pafni całkowicie się z Tobą zgadzam a propos uniwersalistycznym Bogu!

Hmm, takie amulety, szarfy na pewno ukierunkowują myślenie. W końcu sam w sobie różaniec nie jest jakimś specjalnym obiektem, ale gdy na niego patrzymy od razu sobie przypominamy czego jest symbolem, do czego się modlitwy etc.

A propos okultyzmu...to może co jest paranormalne i odbiega choć odrobinę od normalności... i oczywiście od Katolicyzmu zakwalifikujmy jako "okultystyczne i niebezpieczne".
27-08-2009 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Hmm... to raczej nie okultyzm a bałwochwalstwo Uśmiech (o ile traktujemy to jako "o, mam szarfę, to teraz będziemy mieli dziecko")

Podobnie z wszystkimi słonikami na szczęście, podkowami itp.
28-08-2009 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Eldian, o dziwo nie zauważyłam takiej reakcji.
na szarfie jest modlitwa, i małżonkowie odmawiają modlitwę a nie noszą szarfę dla szarfy [żona nosi ją].
To nawet nie wygląda jak szarfa. I myślę , że nie jesteście w stanie zrozumieć sytuacji małżeństwa które pragnie dziecka a co roku okazuje się, że jednak trzeba czekać dalej.
Wiedzą, że szarfa to nie jest gwarantem. Ale skorzystali z konkretnej propozycji modlitwy, którą proponuje zakon.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-08-2009 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
swoją drogą ciekawe, że jak mowa o medaliku czy szkaplerzu to wszyscy wiedzą o co chodzi, że modlitwa itd. a to co się nosi to tylko znak czegoś innego, a nie magiczne noszenie czegoś. a jak zamiast kawałka szmatki zwanego szkaplerzem jest inny kawałek szmatki zwanego szarfą (i tak samo: przede wszystkim modlitwa i wiara) to już prawie jak słonik czy podkowa na szczęście.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-08-2009 11:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
Spioh: mi chodziło mi o to by nie traktować to jako "przedmiotu, który jak będziemy nosić, to da nam dziecko".
28-08-2009 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Eldian, a skąd dziwny pomysł, że w ogóle to tak traktują? wystarczy nie upraszczać i nie szukać problemu na wyrost i jest dobrze :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-08-2009 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
pafni napisał(a):
gradzia napisał(a):no tak, nie jest to bezpośrednia modlitwa, ale rózaniec to też nie jest bezpośrednia modlitwa do Jezusa, a jednak Jezus za wstawiennictwem Maryi wysłuchuje tej modlitwy.
Wiara czyni cuda, autosugestia również, jest to możliwe. W innych religiach też zdarzają się uzdrowienia itp. Świadczy to o uniwersalistycznym Bogu, Bogu dla każdego, o tym że Bóg jest w każdym i że podział na religie ma się nijak do rzeczywistości.
tak, pafni zgadzam się z Tobą, co do Boga uniwersalnego. Podział na religie wziął się z tego, że jednak w róznych państwach świata istnieją rózne kultury, języki itd Dla dobra ludzi, by lepiej "rozumieli" Boga jest On obecny w tak wielu religiach. Ojciec na pielgrzymce powiedział mi, że nie tylko katolicy zostaną zbawieni, bo inne religie także mają swoje "sakramenty" które przybliżają do zbawienia. Przecież w Polsce jest tyle różnych duchowości a przez to i róznych dróg zbawienia, więc na szerszą skalę też coś takiego musi istnieć. Jedno jeszcze:
by dana religia była "drogą do zbawienia" jej wyznawcy winni kierować się: miłością Boga i bliżniego, szacunkiem dla życia i innymi pozytywnymi wartościami.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
03-09-2009 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów