Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbawienie: tylko z wiary czy z wiary i z uczynków?
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Annnika napisał(a):Wiara rodzi z siebie uczynki Uśmiech - tak ja to pojmuję Oczko
Ja wierzę dokładnie tak samo Uśmiech

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
03-12-2008 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Annnika napisał(a):Wiara rodzi z siebie uczynki Uśmiech - tak ja to pojmuję Oczko
,,,,, i miłośc ..1Koryntian 13:13 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się dźwięczącym mosiądzem lub brzęczącym czynelem. 2 I gdybym miał dar prorokowania i znał wszystkie święte tajemnice, i posiadł całe poznanie, i gdybym miał całą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. 3 I gdybym rozdał całe swoje mienie, żeby nakarmić drugich, i gdybym wydał swe ciało, żeby móc się chlubić, a miłości bym nie miał, nie odniósłbym żadnego pożytku.

4 Miłość jest wielkodusznie cierpliwa i życzliwa. Miłość nie jest zazdrosna, nie przechwala się, nie nadyma się, 5 nie zachowuje się nieprzyzwoicie, nie szuka własnych korzyści, nie daje się rozdrażnić. Nie prowadzi rachunku krzywdy. 6 Nie raduje się z nieprawości, ale się współraduje z prawdą. 7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, na wszystko ma nadzieję, wszystko przetrzymuje.

8 Miłość nigdy nie zawodzi ....Mateusza 22:34 Gdy faryzeusze usłyszeli, że zmusił saduceuszy do milczenia, zeszli się w jedną grupę. 35 I jeden z nich, biegły w Prawie, zapytał, wystawiając go na próbę: 36 „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?” 37 On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jahwe, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie, podobne do tego, jest to: ‚Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie’. 40 Na tych dwóch przykazaniach całe Prawo zawisło, a także Prorocy”. ........... trzeba rozwazac w swym sercu co nami powoduje ..czy kochamy Boga czy siebie bardziej... a mamy za co odczuwac ogromną wdzięczność do Boga ..Jana 3:16 „Albowiem Bóg tak bardzo umiłował świat, że dał swego jednorodzonego Syna, aby nikt, kto w niego wierzy, nie został zgładzony..... Uśmiech mnie milosć do Boga i ludzi skłania do wykonywania jego woli w dziele głoszenia o Królestwie Bożym ..chociaz z ludzmi jest czasem tak trudno... Uśmiech

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
04-12-2008 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
krzysiek_enoch napisał(a):
Annnika napisał(a):Wiara rodzi z siebie uczynki Uśmiech - tak ja to pojmuję Oczko
Ja wierzę dokładnie tak samo Uśmiech

MOżna zatem powiedzieć, że każdy, kto realizuje w życiu Prawo Naturalne i zobowiązania jakie ono w sobie zawiera i jest nośnikiem, ten już nie jest już wierzący? Czy utylitaryzm zakłada wiarę w Boga?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-12-2008 17:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ks. Marek napisał :
Cytat:MOżna zatem powiedzieć, że każdy, kto realizuje w życiu Prawo Naturalne i zobowiązania jakie ono w sobie zawiera i jest nośnikiem, ten już nie jest wierzący?

Nie da się tak powiedzieć, bo Prawo Naturalne może realizować zarówno wierzący jak i niewierzący. Z tym, że wierzący umiejętnie łączy mistykę (miłość do Boga i wiarę w Bożą obecność) z praktyką (miłość względem bliźnich i miłość do siebie samego w sensie nieszkodzenia sobie na ciele i duszy).

Cytat: Czy utylitaryzm zakłada wiarę w Boga?

Utylitaryzm to ukierunkowanie na bycie użytecznym dla innych. Wyklucza ono wiarę, ale może stanowić jej zaczątek np. u niewierzących. Jednak utylitaryzm bądź co bądź nie ma owej głębi, którą ma miłość bliźniego, zatem utylitaryzm to czysty aktywizm.
04-12-2008 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Zatem nie ludzi nie wierzących, lecz są tylko wierzący, agnostycy i chorzy psychicznie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-12-2008 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie ma niewierzących jeśli za kryterium przyjmiemy uczynki. Jeśli ktoś ratuje bliźniego to postępuje jak prawdziwie wierzący, choć poglądami może być daleko od Boga.

Światopogląd nie zawsze pokrywa się z uczynkami. Wynika z tego kilka paradoksów : wierzący według światopoglądu nie zawsze da świadectwo swej wiary, zaś niewierzący według światopoglądu może się zachować jak wierzący i pomóc potrzebującemu. Kiedyś wypowiadał się niewierzący i czyny jak opieka nad chorymi w Afryce świadczyły zupełnie co innego - sam nie mogłem wręcz pojąć, że to niewierzący.

Na pewno wiara wraz z uczynkami jest niezbędnie konieczna dla wierzącego. U niewierzącego pozostają tylko uczynki. Zbawienie jest z wiary i uczynków.

Przychodzi do nas potrzebujący i potrzeba nam wiary, aby dostrzec w nim obraz cierpiącego Chrystusa, a skoro w nim dostrzeżemy obraz cierpiącego Chrystusa to powinniśmy okazać miłość tej osobie i jej nie odrzucać. Szymon Cyrenejczyk dał przykład takiej miłości. Różnica jednak jest znacząca, bo Szymon widział Chrystusa twarzą w twarz, a nam dzisiaj w bliźnim nie łatwo może być dostrzec Chrystusa.

"Byłem głodny, a nie daliście Mi jeść" - Chrystus podkreśla tu, że Ci po lewej stronie nie mieli wystarczającej wiary i tym samym zaniedbali gest miłosierdzia, przez co utracili na wieczność łączność z Bogiem. Ten fragment może szokować, zwłaszcza, że jako chrześcijanie ponosimy największą odpowiedzialność w przeciwieństwie do nieznających Chrystusa.
04-12-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wierny80 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 46
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
Myślę że jeżeli ktoś wierzy w Boga tak naprawdę to realizuje także jego zalecenia a te rodzą dobre uczynki. Jezus uczył nas kochać drugiego człowieka. A czym innym jest miłość jak nie pełnym poświęceniem wybaczaniem i całkowitym oddaniem drugiej osobie.

"Kiedy siła miłości pokona miłość do siły świat zazna pokoju" J.H.

Pozdrowienia dla tych wszystkich prawdziwych :aniol:
05-12-2008 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Wierny80 napisał(a):Myślę że jeżeli ktoś wierzy w Boga tak naprawdę to realizuje także jego zalecenia a te rodzą dobre uczynki. Jezus uczył nas kochać drugiego człowieka. A czym innym jest miłość jak nie pełnym poświęceniem wybaczaniem i całkowitym oddaniem drugiej osobie.

"Kiedy siła miłości pokona miłość do siły świat zazna pokoju" J.H.
....... przepraszam ze pozwolę sobie oceniac tą wypowiedz ale jest to sama esensja tego jak biblia przedstawia własćiwe pojęcie miłosci do Boga i do ludzi...miło jest przeczytac coś co i bogu zapewne jest miłe 1Jana 3:18 Dziateczki, nie miłujmy słowem ani językiem, lecz uczynkiem i prawdą. 1Jana 5:3 Bo miłość do Boga polega na tym, że przestrzegamy jego przykazań; a przecież jego przykazania nie są uciążliwe, ...Jezus słusznie powiedział: „Nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swą duszę za swoich przyjaciół” (Jana 15:13) Uśmiech

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
05-12-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów