Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aborcja i prawo - co teraz ?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
omyk napisał(a):http://wiadomosci.onet.pl/1773729,16,item.html
jeden z komentujących napisał(a):Powinniśmy się wstydzić!!! Rumunia jest bardziej cywilizowana niż Polska!!!
Nic dodać, nic ująć.
Poza tym, jest jeszcze kwestia wyznania: Rumunia to kraj, w którym dominuje Prawosławie. Katolicyzm, to mniejszośc 5 %

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
A nie ma ksiądz wrażenia, że Rumunia po prostu idzie w ślady Polski? Oczywiście nie chodzi mi o naśladowanie konkretnego przykładu "Agaty", ale o schemat. Lewica próbuje coś tymi przykładami nastolatek przeforsować, w Polsce na pewno. Być może w Rumunii także? Myślę, że sprawa nie jest zamknięta, skoro jeszcze jutro rumuńskie władze mają coś ogłaszać. A i w Polsce sprawa nie jest 'po nic' nagłaśniana. Salon robi swoje.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-06-2008 00:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
W Polsce pozwolili się wyskrobac dziewczynie. I zgodę dał rząd. W Rumunii zas przeciwnie. Więc co tu wspólnego? Co pzrespałem?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 00:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
W Polsce lewica na przykładzie 'biednej, uciśnionej 14-latki' przeforsowała swój plan - w tej chwili każda feministka powie, że 'skoro 14-latce, uprawiającej seks z 15-latkiem wolno przerwać ciąże, to czemu nie jej - odpowiedzialnej za swój brzuch kobiecie, plapla'.
W Rumunii kwestia 11-latki nie jest jeszcze rozwiązana, ostateczna decyzja ma zapaść do piątku, czyli dzisiaj. Różnica jest taka, że dziewczyna jest w 4-tym miesiącu ciąży. Dla mnie - żadna, życie to życie. Dla niewierzących - pewnie spora.

Nie zastanawia to księdza, czemu u nas, w Polsce, "słychać" o tym, że gdzieś w Rumunii 11-letnie, biedne i uciśnione dziecko, nie może zabić swojego dziecka, które pochodzi z gwałtu? Czy jest to jedyna taka sytuacja? A jeśli nie jest, to czemu akurat teraz, w podobnych okolicznościach media przekazują właśnie tę wiadomość?

_____
Cytat: Ja już to zauważyłem, pisząc o tej szmacie, co się Wyborcza nazywa.
O.K. Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-06-2008 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk napisał(a):A jeśli nie jest, to czemu akurat teraz, w podobnych okolicznościach media przekazują właśnie tę wiadomość?
Ja już to zauważyłem, pisząc o tej szmacie, co się Wyborcza nazywa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Rumunia się bardzo zmieniła w ciągu paru ostatnich lat... bywam często w Oradei /Felix/... dla mnie najdziwniejsze jest, że mimo wyraźnej swobody seksualnej /inicjacja następuje tam statystycznie w granicach 14 roku życia/, zapadł taki właśnie wyrok... trzeba jednak zwrócić uwagę, że ciąża była już "przenoszona" prawnie, jeśli dobrze kojarzę... u nas prawdopodobnie w tej sytuacji także efekt końcowy całej sprawy byłby podobny :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
27-06-2008 07:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
Cytat:Ale oficjalnie Kościół prawosławny uznał, że to wyjątkowa sytuacja i decyzja powinna należeć wyłącznie do rodziny.
Bardzo mnie to dziwi... Oczywiście, że każda decyzja jest decyzją sumienia człowieka ją podejmującego, ale przecież Kościół musi jasno określić, co jest dobre, a co złe, bez 'wyjątków'...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-06-2008 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):
Ustawa zawodach lekarza i lekarza dentysty napisał(a):Art. 31.

1. Lekarz ma obowiązek udzielać pacjentowi lub jego ustawowemu przedstawicielowi przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu.

2. Lekarz może udzielać informacji, o której mowa w ust. 1, innym osobom tylko za zgodą pacjenta.

3. Na żądanie pacjenta lekarz nie ma obowiązku udzielać pacjentowi informacji, o której mowa w ust. 1.

4. W sytuacjach wyjątkowych, jeżeli rokowanie jest niepomyślne dla pacjenta, lekarz może ograniczyć informację o stanie zdrowia i o rokowaniu, jeżeli według oceny lekarza przemawia za tym dobro pacjenta. W takich przypadkach lekarz informuje przedstawiciela ustawowego pacjenta lub osobę upoważnioną przez pacjenta. Na żądanie pacjenta lekarz ma jednak obowiązek udzielić mu żądanej informacji.

5. Obowiązek lekarza, określony w ust. 1, dotyczy także pacjentów, którzy ukończyli 16 lat.

6. Jeżeli pacjent nie ukończył 16 lat lub jest nieprzytomny bądź niezdolny do zrozumienia znaczenia informacji, lekarz udziela informacji przedstawicielowi ustawowemu, a w razie jego braku lub gdy porozumienie się z nim jest niemożliwe - opiekunowi faktycznemu pacjenta.

7. Pacjentowi, który nie ukończył 16 lat, lekarz udziela informacji w zakresie i formie potrzebnej do prawidłowego przebiegu procesu diagnostycznego lub terapeutycznego i wysłuchuje jego zdania.

8. Ilekroć w przepisach ustawy jest mowa o opiekunie faktycznym, należy przez to rozumieć osobę wykonującą, bez obowiązku ustawowego, stałą pieczę nad pacjentem, który ze względu na wiek, stan zdrowia albo swój stan psychiczny pieczy takiej wymaga.
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medycy...6/061600u1

:?: Czyli lekarz powinien poinformować pacjenta gdzie można dokonać aborcji? Właśnie czy wskazanie placówki (wymuszone prawem) powoduje u informujacego natychmiastową ekskomunikę? Czytałem ostatnio w Newsweeku wywiad z abp. Gocłowskim - mówił, że kto współuczestniczy w tym akcie natychmiast ściąga na siebie ekskomunike. Czyli minister Kopacz jest juz ekskomunikowana?

:? Wydaje mi się, że Kopaczowa mogła to jakoś inaczej rozwiazać. Wystarczyło gdzieś się zmyć na jakiś czas, wymigać niedyspozycją zdrowotną (ogólnie gra na czas) i byłoby po sprawie. 3-miesięczny termin by upłynął i byłby wilk i owca cała.
27-06-2008 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Mortus napisał(a):Wydaje mi się, że Kopaczowa mogła to jakoś inaczej rozwiazać
Se poczytaj: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PS/mb_ekskop.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Mortus napisał(a):Wystarczyło gdzieś się zmyć na jakiś czas, wymigać niedyspozycją zdrowotną (ogólnie gra na czas) i byłoby po sprawie.

Czyli należy przyjmować drogę tchórza... :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-06-2008 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Mordimer_Madder napisał(a):Czyli należy przyjmować drogę tchórza... :roll:
jeśli "odwaga" ma być tożsama z zabójstwem (czy jakimkolwiek innym grzechem) - to lepiej 'brać nogi za pas' :roll:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-06-2008 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Strasznie płytko odczytujesz... mówiłem o odwadze podejmowania decyzji a nie tchórzliwym uciekaniu przed nimi.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
28-06-2008 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Mordimer_Madder napisał(a):płytko odczytujesz... mówiłem o odwadze podejmowania decyzji
głęboka decyzja o płytkim morderstwie...

si: brnij dalej w tę swoją "głębię"...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-06-2008 17:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Mordimer_Madder napisał(a):Czyli należy przyjmować drogę tchórza...
A dokladniej? Możesz to rozwinąć, czy tylko dajesz na "podtrzymanie"?
M. Ink. * napisał(a):jeśli "odwaga" ma być tożsama z zabójstwem (czy jakimkolwiek innym grzechem) - to lepiej 'brać nogi za pas'
A na podstawie czego takie wnioski wysnuwasz?
Mordimer_Madder napisał(a):Strasznie płytko odczytujesz... mówiłem o odwadze podejmowania decyzji a nie tchórzliwym uciekaniu przed nimi.
Unikaj skrótów myślowych, równoważników zdań i oczywiście - wycieczek osobistych...
M. Ink. * napisał(a):głęboka decyzja o płytkim morderstwie...

si: brnij dalej w tę swoją "głębię"...
Się tylko nie pobijcie, OK?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-06-2008 17:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Się tylko nie pobijcie, OK?
przepraszam, ale to nie na temat :/

Ks.Marek napisał(a):A na podstawie czego takie wnioski wysnuwasz?
...że lepiej "brać nogi za pas"...? na podstawie Pisma św. wyciągam... [kliknij i sprawdź]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
28-06-2008 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów