Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KiedyBóg milczy
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #16
 
Sivis Amariama napisał(a):Jak słyszysz głos Boga?
Pytasz z ciekawości, czy dlatego,że Ty nigdy nie słyszałeś Boga?

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 22:01 ]
Rachel napisał(a):Sivis Amariama, to raczej odbywa się między człowiekiem a Bogiem i nie da się tego opisać. Jest to Głos w sercu.
Cytat z Pisma Świętego, słowo drugiego człowieka... różnie Bóg mówi do człowieka.
To również, ale słyszysz również tak, jak słyszysz drugiego człowieka,drugą osobę.Bóg jest Osobą i rozmawia z każdym kto potrafi Go słuchać.

[ Dodano: Nie 15 Cze, 2008 22:03 ]
Sivis Amariama napisał(a):Ja pytam jego. Bo w głowie mi się nie mieści, że Bóg może odwlec go od Prawdy. Chyba że głos kogoś innego interpretuje jako Bozy...
Bóg nie odwodzi mnie od Prawdy!!!
15-06-2008 22:00
Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
A trwasz w Kościele katolickim?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
http://hosanna.org.pl/?page=1&p=8&id=102 coś odnośnie tematu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-06-2008 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
Sivis Amariama napisał(a):A trwasz w Kościele katolickim?

Trwam w Kościele, ale nie katolickim,prawosławnym czy protestanckim.Trwam w Jedynym Bożym Kościele do którego należą wszyscy narodzeni z wody i z Ducha.Amen.
16-06-2008 08:38
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #20
 
Czyli wszędzie i nigdzie :krzywy:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-06-2008 09:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Jaki Kościół założył Jezus, jeśli nie katolicki, czyli powszechny? Oczko
Jesteśmy w stanie wymienić po kolei, kiedy powstawały kolejne wyznania chrześcijańskie przez odejście od Kościoła, przez rozłam. Kościół katolicki natomiast trwa nieprzerwanie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-06-2008 09:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
Annnika napisał(a):Czyli wszędzie i nigdzie :krzywy:
To nielogiczne!
Gdybym Ci powiedział słowo,które Bóg kieruje do Ciebie,czy usłuchała byś i uczyniła tak jak bym Ci przekazał?Wiem,że nie,ponieważ uważasz,że ktoś taki jak ja nie może rozmawiać z Bogiem a już otrzymywać proroctwo...to przecież zuchwałość.Ale ja mam słowo dla Ciebie od Boga, jeżeli zechcesz przyjąć je z pokorą to napisz na priva.

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 10:18 ]
omyk napisał(a):Jaki Kościół założył Jezus, jeśli nie katolicki, czyli powszechny? Oczko
Jesteśmy w stanie wymienić po kolei, kiedy powstawały kolejne wyznania chrześcijańskie przez odejście od Kościoła, przez rozłam. Kościół katolicki natomiast trwa nieprzerwanie.
Jezus ustanowił Kościół ale nie powiedział,że ma to być rzymskokatolicki Kościół.Prawda?
Kościół to zgromadzenie,zwołanie wiernych-wszystkich-którzy zostali narodzeni z wody i z Ducha-naprawdę narodzeni.
16-06-2008 10:17
Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
al.l., czy wierzysz w natchnienie Pisma Świętego?
/jeśli powiesz, że tak, to na podstawie mojej wiedzy z eklezjologii biblijnej wykażę Ci bezpodstawność Twoich widzimisię 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
16-06-2008 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
Cytat:Jezus ustanowił Kościół ale nie powiedział,że ma to być rzymskokatolicki Kościół.Prawda?

Jezus ustanowił jeden Kościół. Kościół katolicki, czyli powszechny.

Biorac sprawe na logike, ta wspolnota, ktora ustanowil Pan nigdy nie mogla przestac istniec ani na chwile, bo Jezus zapowiedzial, ze bramy piekielne Kosciola nie przemoga, oraz ze On sam bedzie ze swoimi uczniami przez wszystkie dni, az do skonczenia swiata. Wspolnota musiala wiec istniec nieprzerwanie. Jej pierwszym, 'glownym' Pasterzem, ziemskim zastepca Dobrego Pasterza po wniebowstapieniu, zostal ustanowiony ('pas owce Moje') Kefas. To mowi nam Ewangelia.
Poszukajmy, jaka wspolnota istnieje nieprzerwanie od czasow pierwszych Apostolow, jaki Kosciol nie jest zadnym odlamem od Kosciola, ustanowionego przez Chrystusa. Jesli chcesz, wykaz, ze nie jest to KK Oczko
Pismo i historia jednoznacznie wskazuja jednak na to, ze jest inaczej. Przypominam tez, ze zaden rozlam w Kosciele i zadne odejscie grupy osob od Wspolnoty Kosciola (z jakichkolwiek powodow) nie bylo zainspirowane natchnieniem Ducha Swietego. [1 Kor 1,10 nn; Ga 5, 19 nn]

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-06-2008 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Sivis Amariama napisał(a):al.l., czy wierzysz w natchnienie Pisma Świętego?
/jeśli powiesz, że tak, to na podstawie mojej wiedzy z eklezjologii biblijnej wykażę Ci bezpodstawność Twoich widzimisię 8)
Widzisz,problem polega na tym,że Ty za wszelka cenę i ze wszystkich sił chcesz mnie wcisnąć w swoje ramy.Chcesz, abym postępował tak jak głosi Kościół czy inni ludzie, ale nie dopuszczasz do siebie tego, że może idę droga wyznaczona przez Boga.
Zadajesz mi drugi raz to samo pytanie,nie zwracając uwagi na to,że już na nie odpowiedziałem.Czyżby to był brak szacunku?
Ja nie chcę, abyś mnie nawracał, ale byś zaakceptował lub nawet nie to, co jest we mnie i co się dzieje ze mną i moim życiem wewnętrznym.Nie chcę, abyś mnie nawracał i uświadamiał. Skąd wiesz, może ja wiem na ten temat o wiele więcej niż Ty. Próbujesz uczynić z siebie eksperta od wiary nie wiedząc kim i jakim jestem człowiekiem.
Trochę pokory bracie nie zaszkodzi,zwłaszcza,że jesteś jeszcze młodym człowiekiem.
Pozdrawiam Cię i życzę pokoju serca i umiejętność akceptacji tego, czego nie potrafisz zaakceptować.

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 14:55 ]
omyk napisał(a):
Cytat:Jezus ustanowił Kościół ale nie powiedział,że ma to być rzymskokatolicki Kościół.Prawda?

Jezus ustanowił jeden Kościół. Kościół katolicki, czyli powszechny.

Biorac sprawe na logike, ta wspolnota, ktora ustanowil Pan nigdy nie mogla przestac istniec ani na chwile, bo Jezus zapowiedzial, ze bramy piekielne Kosciola nie przemoga, oraz ze On sam bedzie ze swoimi uczniami przez wszystkie dni, az do skonczenia swiata. Wspolnota musiala wiec istniec nieprzerwanie. Jej pierwszym, 'glownym' Pasterzem, ziemskim zastepca Dobrego Pasterza po wniebowstapieniu, zostal ustanowiony ('pas owce Moje') Kefas. To mowi nam Ewangelia.
Poszukajmy, jaka wspolnota istnieje nieprzerwanie od czasow pierwszych Apostolow, jaki Kosciol nie jest zadnym odlamem od Kosciola, ustanowionego przez Chrystusa. Jesli chcesz, wykaz, ze nie jest to KK Oczko
Pismo i historia jednoznacznie wskazuja jednak na to, ze jest inaczej. Przypominam tez, ze zaden rozlam w Kosciele i zadne odejscie grupy osob od Wspolnoty Kosciola (z jakichkolwiek powodow) nie bylo zainspirowane natchnieniem Ducha Swietego. [1 Kor 1,10 nn; Ga 5, 19 nn]

Mógłbym te same słowa skierować do Ciebie, co do Sivis Amariama.Nie próbuj mnie pouczać, gdyż to co mówisz ja wiem, znam i mam na ten temat ogromną wiedzę-uwierz mi.
A w kłótnię czy polemikę typu:"ja wiem lepiej"lub"moja prawda jest najmojsza" nie dam się wciągnąć. Moje wnętrze jest spokojne i nie chcę dać się sprowokować.
Aby nie wzbudzać w was więcej irytacji być może powinienem się wycofać z dyskusji.
Dla mnie forma dyskusji polegająca na przerzucaniu się argumentami nie jest dyskusją a walką słowną do niczego nie prowadzącą.Myślałem o dialogu i być może wniesieniu trochę dobrego ducha.Wyszło inaczej.
Pozdrawiam Wszystkich i życzę otwartości serca.Amen.

P.S.Chciałem poznać stanowisko katolików na temat odejścia ze wspólnoty katolickiej jednego z członków tej wspólnoty i poznałem.To mi wystarczy.
16-06-2008 14:46
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
:offtopic: :patrzy: :rulez:
Proszę wrócić do głównego tematu!!

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-06-2008 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Jeszcze tylko odpowiem i przenoszę się do drugiego tematu Oczko

al.l napisał(a):Chcesz, abym postępował tak jak głosi Kościół czy inni ludzie, ale nie dopuszczasz do siebie tego, że może idę droga wyznaczona przez Boga.
Bóg objawił główne drogi w Biblii. Mówiąc, że zbaczasz z jednej z nich twierdzisz, że Bóg sobie przeczy...

Cytat:Zadajesz mi drugi raz to samo pytanie,nie zwracając uwagi na to,że już na nie odpowiedziałem.
Twoja odpowiedź na poprzednie pytanie zlała się z innym postem, więc jej nie widziałem 8)

Cytat:Ja nie chcę, abyś mnie nawracał, ale byś zaakceptował lub nawet nie to, co jest we mnie i co się dzieje ze mną i moim życiem wewnętrznym.
Ależ ja akceptuję. I doskolane rozumiem, że errare humanum est.

Cytat:Skąd wiesz, może ja wiem na ten temat o wiele więcej niż Ty
Gdybyś wiedział więcej ode mnie, trwałbyś w Kościele:]

Reszta za jakiś czas w Twoim temacie, i tam proponuję się przenieść (ewentualnie PW)

Pozdrawiam

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
16-06-2008 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Nie sądzę, aby chciał kontynuować temat.Jednak za szczere chęci dziękuję.
Myślę,że ja na tym poprzestanę.
17-06-2008 09:28
Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Pamiętam jak byłam u karmelitanek wtedy Bóg naprawdę milczał dzięki temu zrozumiałam czego ode mnie żąda,a czego nie.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
17-06-2008 16:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Jeżeli przyrównac brak interwencji Boskiej tu na ziemi do Jego milczenia to wychodzi, że w sobie trzeba szukac. Bo wszystko co jest ,jest już w nas.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
16-09-2008 07:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów