Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrączka różańcowa
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Polonium napisał(a):Wypowiedz się w temacie, a nie gadaj o symbolach okultystycznych i to w dodatku szatańskich.
Wypowiedziałem się w temacie, zapytałem dlaczego Upiorzycy przeszkadza jak ktoś sobie taką obrączkę nosi!
31-10-2008 10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Komzar: ponieważ celem obrączki różańcowej jest modlitwa, a nie noszenie, bo taka moda.Tak samo z noszeniem krzyży dla dekoracji czy co gorsza różańców na szyi. Dla mnie też to przykre, bo to nie ma być tylko dla ozdoby, ale do modlitwy. I od osoby, która nosi czy to krzyż czy obrączkę różańcową wymaga się świadectwa życia, a nie noszenia bo taka moda.

I jeszcze jedno: Krzyż i Różaniec (nawet jeśli jest to obrączka różańcowa) są znakiem naszej wiary, dlatego nie powinny być używane tylko i wyłącznie jako ozdoba, no i myślę że o to chodziło upiorzycy, kiedy pisała, że są noszone w tym celu i to przez niewierzących.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
31-10-2008 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #48
 
Polonium napisał(a):a jeśli nie mamy odwagi wyjąć różańca

... to znaczy ze coś z nami nie tak. Chodzi tu tylko o względy wygody i praktyczności, nie o strach.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-10-2008 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Annnika napisał(a):
Polonium napisał(a):a jeśli nie mamy odwagi wyjąć różańca

... to znaczy ze coś z nami nie tak. Chodzi tu tylko o względy wygody i praktyczności, nie o strach.

To znaczy, mam odwagę wyjąć, ale na ogół w domu, podczas pobytu na łonie natury i w kościele. W autobusie raczej tej odwagi brak - nie chcemy by zarzucano nam dewocję, chociaż dewocji żadnej w tym nie ma.
31-10-2008 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
@Bozy_Wariat, rozumiem, że widok rzeszy modlących się przy różańcu ludzi sprawił by Ci przyjemność, ale czemu czujecie niezadowolenie i wytykacie ludziom, którzy sobie tę obrączkę jedynie noszą, to, że nie spełniają waszych oczekiwań.
Nie każdy ma za cel być wziętym do nieba żywcem. Sam bym się bał bo tam wysoko tlenu niewiele Uśmiech
31-10-2008 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #51
 
Komzar, ale nie o to chodziło Duży uśmiech

Chodziło o to, że po co nosić coś, co jest traktowane jako świadectwo wiary, jako ozdóbkę :?: To po prostu nie fair.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-10-2008 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Upiorzyca napisał(a):zauważyłam ostatnio zwyżkującą modę na obrączki różańcowe w moim mieście, i to w środowisku młodzieży określającej się jako niewierząca... Po prostu taka obrączka wygląda ciekawie i oryginalnie - tak więc nie każdy kto ją nosi jest człowiekiem wierzącym, niekoniecznie jest nawet katolikiem.

A ja obserwuję rosnącą w zastraszającym tempie modę na pierścień Atlantów. Coś strasznego, ilu ludzi to nosi - najpewniej nie wiedząc co.

[ Dodano: Pią 31 Paź, 2008 21:10 ]
Polonium napisał(a):
Annnika napisał(a):
Polonium napisał(a):a jeśli nie mamy odwagi wyjąć różańca

... to znaczy ze coś z nami nie tak. Chodzi tu tylko o względy wygody i praktyczności, nie o strach.

To znaczy, mam odwagę wyjąć, ale na ogół w domu, podczas pobytu na łonie natury i w kościele. W autobusie raczej tej odwagi brak - nie chcemy by zarzucano nam dewocję, chociaż dewocji żadnej w tym nie ma.

Obawiam się, że ludzie stuknęliby się w czoło, bo to - powiedzmy sobie szczerze - nie wyglądałoby normalnie. Nie ma co przesadzać. Jednak jak jadę autobusem do domu ponad dwie godziny to zdarza się, że odmawiam Różaniec, aczkolwiek niekoniecznie ostentacyjnie.
31-10-2008 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
(offtop - o pierścieniu jest gdzie indziej temat)
31-10-2008 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Komzar napisał(a):zapytałem dlaczego Upiorzycy przeszkadza jak ktoś sobie taką obrączkę nosi

Przeszkadza mi, ponieważ różaniec (w formie jakiejkolwiek) jest czymś z czym się identyfikuję jako wierząca. Nie jest ozdobą/gadżetem/deakoracją ale czymś dla mnie ważnym. Tak samo jak krzyż - boli mnie, gdy ktoś wyraźnie traktuje znak mojej wiary jako taki sam wzorek jak kwiatek, koniczynka czy słonik. Dla mnie to nie są dwie kreski przecinające się pod kątem prostym ale symbol mojej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
Podejrzewam, że również wyznawców innych religii mierziłby fakt, ze ktoś nosi ich symbole jako ozdobę, bo to takie fajne.


aga napisał(a):A ja obserwuję rosnącą w zastraszającym tempie modę na pierścień Atlantów. Coś strasznego, ilu ludzi to nosi - najpewniej nie wiedząc co.
Szczęśliwie, z Zielonej Góry na mazury jest kawałek Oczko Istnieje nadzieja że ta moda wygaśnie zanim dojdzie na północ Uśmiech

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
31-10-2008 23:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Upiorzyca napisał(a):Podejrzewam, że również wyznawców innych religii mierziłby fakt, ze ktoś nosi ich symbole jako ozdobę, bo to takie fajne.
Widać wyznawcy innych religii mają ten sam problem.
Masz prawo 'kochać' na swój sposób swoje symbole, ale głupotą jest wymaganie od innych, że zrozumieją to co dla Ciebie te symbole znaczą.
Każdy ma swój świat i przez swoje prywatne okulary na niego patrzy. Im bardziej będziesz kochać ludzi tym łatwiej przyjdzie CI rozumienie ich zachowań i stawianie się w ich sytuacji. Gdy to zrozumiesz, jedynie uśmiech pojawi się na twoje twarzy gdy zobaczysz taką obrączkę w roli ozdoby na czyjejś ręce.
31-10-2008 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Kiedy zobaczyłem zdjęcie Edyty Herbuś, która miała na kostce u nogi łańcuszek z krzyżykiem nie bylo mi do śmiechu. Przez chwilę żałowałem, że nie ma chrześcijańskich talibów. A obrączkę różańcową uważam również za dziwactwo. Do modlitwy służy pobłogosławiony różaniec. W ostateczności - jak zapomnę - wystarczą mi palce.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
01-11-2008 06:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Komzar napisał(a):Widać wyznawcy innych religii mają ten sam problem.
Masz prawo 'kochać' na swój sposób swoje symbole, ale głupotą jest wymaganie od innych, że zrozumieją to co dla Ciebie te symbole znaczą.
Każdy ma swój świat i przez swoje prywatne okulary na niego patrzy. Im bardziej będziesz kochać ludzi tym łatwiej przyjdzie CI rozumienie ich zachowań i stawianie się w ich sytuacji. Gdy to zrozumiesz, jedynie uśmiech pojawi się na twoje twarzy gdy zobaczysz taką obrączkę w roli ozdoby na czyjejś ręce.
Im bardziej będziesz kochać ludzi, tym łatwiej uszanujesz ich wiarę i symbole z nią związane, bez konieczności zgłębiania ich znaczenia.
Brak miłości, pycha, egoizm dyktuje zachowania obrażające uczucia wyznawców różnych religii.
01-11-2008 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Kyllyan napisał(a):Do modlitwy służy pobłogosławiony różaniec.

Obrączka Różańcowa, jeżeli ktoś używa jej do modlitwy też powinna być (i jeśli ktoś o tym nie zapomni to jest) pobłogosławiona i nie ma z tym żadnego problemu.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
01-11-2008 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
Kyllyan napisał(a):. Do modlitwy służy pobłogosławiony różaniec.
Właśnie takowy dostałem. Święcony z Jerozolimy Uśmiech
Popieram Palce. Jak zabraknie u rąk to są jeszcze nogi Język
01-11-2008 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
A dlaczego ma zabraknąć? "Zdrowasiek" jest tyle co palców

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
01-11-2008 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów