Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
ddv napisał(a):Faktem jest że wszystkie "gadżety" i pokarmy "krisznowców" poświęcone są obcym "bóstwom" (a raczej - demonom).
Zgadzam się, i ich szkodliwego oddziaływania sam dość długo doświadczałem ;/

omyk napisał(a):Fajnie, miałam być, tylko autokar nawalił.
X Cyran naprawdę świetne kazanie miał. Ostatnio jak byłem nie byłem pod tak wielkim wrażeniem.
Ale za to z jego poglądami wygłoszonymi potem na konferencji, m.in. dot. demoniczności róznych nurtów w psychologii (wturuje w tym Posadzkiemu SJ) się nie zgadzam.

Cytat:ja bym również sprawy nie bagatelizowała.
Mam tę koszulę od 3 lat. Czuję się w niej tak samo dobrze, jak w koszulce lednickiej dajmy na to. Nie zauważam żadnego oddziaływania jej na mnie.

Cytat:Nie wiem, kto do ciebie podszedł i jak sprawa wyglądała, czy odebrałeś to jako wtrącanie się w nie swoje sprawy, czy jako braterskie zawrócenie uwagi... nie wiem.
Zdecydowanie braterskie zwrócenie uwagi.
Ale osoby przewrażliwionej:>

Cytat: Widzisz, chiński smok jest wyraźnym symbolem, dla nas może trudnym do odczytania, natomiast we wschodnich tradycjach jego znaczenie jest bardzo jasno zarysowane. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.
Jasne. Osobiście dość głęboko w swoim czasie wchodziłem w te klimaty. Ale koszulę kupiłem tylko dla walorów estetycznych:]

Cytat:Oddawanie czci obcym bóstwom - godzenie w I Przykazanie
Oddawanie czci poprzez noszenie koszuli ze smokiem?

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 20:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Sivis Amariama napisał(a):Oddawanie czci poprzez noszenie koszuli ze smokiem?
a noszenie znaków satanistycznych to co ?
Swoją wolę i przekonania możesz pokazywać na różne sposoby.
Nawet przez ubiór i znaki na ubiorze.
Może być to "reklama" obcej "chrześcijańskiej "ideologii"

Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną" Tradycja przecież bardzo jednoznacznie interpretuje ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Cytat:X Cyran naprawdę świetne kazanie miał. Ostatnio jak byłem nie byłem pod tak wielkim wrażeniem.
Mnie zazwyczaj się ks. kazania podobają Uśmiech O czym było wczoraj?

Cytat:Ale za to z jego poglądami wygłoszonymi potem na konferencji, m.in. dot. demoniczności róznych nurtów w psychologii (wturuje w tym Posadzkiemu SJ) się nie zgadzam.
Myślę, że ks. Cyran ma w tym temacie zdecydowanie większe doświadczenie Szczęśliwy Oczko

Cytat:Mam tę koszulę od 3 lat. Czuję się w niej tak samo dobrze, jak w koszulce lednickiej dajmy na to. Nie zauważam żadnego oddziaływania jej na mnie.
To, że ty go nie zauważasz, nie świadczy jeszcze o tym, że go nie ma.
Na chłopski rozum - gdyby rzeczywiście jakieś oddziaływanie było, złemu zależałoby właśnie na tym, żebyś tego nie zauważał, prawda? Oczko

Cytat:Zdecydowanie braterskie zwrócenie uwagi.
To dobrze, cieszę się Oczko
Cytat:Ale osoby przewrażliwionej:>
Może tak, może nie... Ja wolę korzystać z doświadczenia osób ode mnie mądrzejszych i będących w temacie od lat, obserwujących wpływ różnych spraw na duchowość chrześcijanina w sposób obiektywny, nie będąc samemu w te sprawy wmieszanym. Rady takich osób są dla mnie bardziej wymierne od mojego "wydaje mi się". Wolę uczyć się na cudzych błędach, przynajmniej tam, gdzie mi się to udaje Oczko
Jeszcze nigdy nie wyszłam źle na słuchaniu Kościoła Uśmiech

A swoją drogą... To, co widzisz w Częstochowie, jest namacalnym potwierdzeniem tego, że "teorie" ks. Cyrana i o. Posackiego nie są z palca wyssane Uśmiech

Cytat:Jasne. Osobiście dość głęboko w swoim czasie wchodziłem w te klimaty. Ale koszulę kupiłem tylko dla walorów estetycznych:]
Hmm Uśmiech A nie sądzisz, że właśnie dlatego nie dostrzegasz wpływu pewnych spraw na twoją duchowość, że wcześniej w 'te klimaty' wchodziłeś? Mnie osobiście kojarzy się to jednoznacznie.

Cytat:Oddawanie czci poprzez noszenie koszuli ze smokiem?
Żeby oddać cześć, trzeba zaangażować w to swoją wolę, niemniej noszenie tak wyraźnego symbolu jest przyznaniem się do tej filozofii, w sposób mniej, lub bardziej świadomy. Szatana nie obchodzi to, czy Zosia z Jurkiem noszą pentagramy świadomie, czy 'dla szpanu' - oni noszą znak przynależności do złego i zły nie omieszka tego wykorzystać.
Celowo podałam trochę przejaskrawiony przykład, dla wyraźniejszego ukazania pewnego mechanizmu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 20:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Sivis sie chyba nawrócił.
Nie planuje ktoś ogniska w najbliższym czasie? :twisted:

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Chwała Panu Uśmiech
Hm... Chętnie dorzuciłabym się do podpałki i rzuciła osobiście zapałkę, ale dość daleko mamy do siebie Oczko Więc pozostaje znaleźć jakieś miejsce, w którym nie zagrozisz nikomu spaleniem domu, ani pożarem i tak już suchych lasów i... I bye, bye Uśmiech
Z jednoczesną modlitwą, to bardzo ważne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Jasne. Nie tak dawno paliłem moje karty tarota, kamienie runiczne, tabele do układania horoskopu i inne gadżety Oczko
Ale w moich stronach jest łatwiej zrobić ognicho... Chyba koszula poczeka do wakacji Szczęśliwy

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 20:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
omyk napisał(a):. Smok jest symbolem koncepcji yang, jest ściśle związany z dualizmem, który przecież w oczywisty sposób chrześcijaństwu zaprzecza.
A ja odnoszę wrazenie, ze chrzecijanstwo w Waszym wykonaniu jest religia dualistyczną. I, ze Szatan - według Was - jest silniejszy od Boga Oczko
Napiszę to jeszcze raz:
"Pasterzem moim jest Pan...
...nawet gdy chodzę doliną śmierci
nie lękam się złego
bo Ty jesteś ze mną."

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
15-06-2008 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
hmm..
wolę się teraz powstrzymać z komentarzem ... :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Kyllyan, Szatan nie jest silniejszy od Boga. Ale jesli mógł na mnie oddziaływać poprzez to, że żywiłem się u krysznaitów, to przez głupią koszulke pewnie też może.
Nie doświadczam tego co prawda, ale ostrozności nigdy za wiele. Może to właśnie przez to, że ją posiadam, ostatnio nie miałem 6 w totolotka ;]

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 21:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Sivis Amariama napisał(a):Nie tak dawno paliłem moje karty tarota, kamienie runiczne, tabele do układania horoskopu i inne gadżety Oczko

O rety! A Ty miałeś, przepraszam, jakąś modlitwę o uwolnienie? Bo o spowiedź to nie pytam, raczej oczywiste,nie?
15-06-2008 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Cytat:A ja odnoszę wrazenie, ze chrzecijanstwo w Waszym wykonaniu jest religia dualistyczną. I, ze Szatan - według Was - jest silniejszy od Boga
Dobrze, że to tylko twoje, subiektywne wrażenie.
Szkoda, że to subiektywne wrażenie jest właśnie TAKIE, bo nie chciałabym się z takim wrażeniem kojarzyć Oczko

No, ale wrażenie wrażeniem, a rzeczywistość pozostaje rzeczywistością. Nie wyznaję żadnego dualizmu, Pasterzem moim jest Pan Uśmiech
Szatan jest Jego stworzeniem, owszem- inteligentnym, owszem - ma moc, ale ta moc jest niczym w porównaniu do Bożej Wszechmocy Uśmiech Żadnego dualizmu nie uprawiam ;P

Cytat:Nie tak dawno paliłem moje karty tarota, kamienie runiczne, tabele do układania horoskopu i inne gadżety
Mam nadzieję, że poprosiłeś Pana o ochronę przy tej okazji Oczko
To kamienie runiczne są palne?
Dołączam się do pytania Agi Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Kylian !
Jak sam się zamkniesz na Boga i oytworzysz na działanie szatana to jedynie Bóg moze Cię z tego wyciągnąć ..
Silniejszym szatan od Boga nie jest - jednak to ty dokonusjesz wyboru ...
Każdy z nas dokonuje wyboru.
Odrzucasz Boga i Jego nakazy czy nie ..
A Bóg wyraźnie mówi coś na ten temat ...
Tak samo jak i Tradycja ... :krzywy:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:To kamienie runiczne są palne?
Tak, one były z jakiegoś tworzywa ;]

Aga napisał(a):O rety! A Ty miałeś, przepraszam, jakąś modlitwę o uwolnienie? Bo o spowiedź to nie pytam, raczej oczywiste,nie?
Nie raz prosiłem o modlitwę wstawienniczą, raz w niej uczstniczył nawet egzorcysta, ale czy konkretnie o uwolnienie to nie pamiętam :roll:

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-06-2008 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
omyk napisał(a):Szatan jest Jego stworzeniem, owszem- inteligentnym, owszem - ma moc, ale ta moc jest niczym w porównaniu do Bożej Wszechmocy Uśmiech
No, i tak trzymać Oczko

ddv napisał(a):Jak sam się zamkniesz na Boga i oytworzysz na działanie szatana to jedynie Bóg moze Cię z tego wyciągnąć ..
zgoda
Cytat:Silniejszym szatan od Boga nie jest - jednak to ty dokonusjesz wyboru ...
Każdy z nas dokonuje wyboru.
zgoda
Cytat:Odrzucasz Boga i Jego nakazy czy nie ..
Nie. A skąd taki wniosek?

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
15-06-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Cytat:Nie raz prosiłem o modlitwę wstawienniczą, raz w niej uczstniczył nawet egzorcysta, ale czy konkretnie o uwolnienie to nie pamiętam :roll:
Głowy nie dam, ale myślę, że w takim razie jest ok Uśmiech Szczególnie, jeśli w rozmowie przed modlitwą powiedziałeś księdzu o tarocie i innych tego typu sprawach. Nie zawsze tego typu sprawy od razu 'wychodzą na jaw' przy modlitwie, ale myślę (moja prywatna opinia ;P), że przy modlitwie egzorcysty powinny.

Cytat:No, i tak trzymać
Trzymam, trzymam, i nie puszczam ;P

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-06-2008 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów