Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #76
 
Marek MRB napisał(a):Pogadajcie zresztą z egzorcystą diecezjalnym - przeważnie taki doświadczony prezbiter jest daleki od pochopnego diagnozowania przyczyn demonicznych różnych kłopotów.
Marek, Kylian !
Egzorcysta odpowie by ani z tym nie przesadzać ani tego nie bagatelizować.
I tak ogólnie - w pełni zgadzam się tu z Annniką i w pełni popieram zdanie Omyk i Agi Uśmiech
Ja miałem również parę ciekawych odczuć - szczególnie wtedy gdy pozbywałem się jednej z gier z elementami RPG (tylko tyle ) oraz wtedy gdy zupełnie przypadkiem weszłem do sklepu z wytworami chińskimi czy indyjskimi ...
Drobna korekta - "weszłem" to trochę za długi czas .
nie wiedziałem gdzie wchodzę jednak już niemalże w progu myślałem że zwymiotuję i omalże na głos modlitwy wstawienniczej nie odmówiłem.
i strasznie dziwne zachowanie "sprzedawców" jakby ocknęli się ze snu i kogoś chcieli szukać a nie wiedzieli gdzie.
Obłęd.
Widziałem jak wpływają zna zachowania niektóre gadżety - np. "pierścień Atlantydów".
Powoli i systematycznie ..

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-06-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
Prawdę mówiąc sądzę że to uprzedzenie.
Nie zrozum mnie źle : uważam że nie ma powodu "szukać kłopotów" i nosić jakiegoś okultystycznego złomu "bo mi nie zaszkodzi".
Ale też nie ma co prowadzić śledztw "czy to aby...".
Popatrz co pisze św.Paweł.
Najpierw jest bardzo silna wypowiedź przeciw uczestnictwu w bałwochwalstwie ( i to mimo zastrzeżenia że bożek w zasadzie nie istnieje:
"Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać. Dlatego też, najmilsi moi, strzeżcie się bałwochwalstwa! Mówię jak do ludzi rozsądnych. Zresztą osądźcie sami to, co mówię: Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czy nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa? Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno Ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba. Przypatrzcie się Izraelowi według ciała! Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych? Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów. Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego? Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. Niech nikt nie szuka własnego dobra, lecz dobra bliźniego!"/1 Kor 10,13-24/

a zaraz potem, niespodziewanie:
"Tak więc wszystko, cokolwiek w jatce sprzedają, spożywajcie, niczego nie dociekając - dla spokoju sumienia.
Pańska bowiem jest ziemia i wszystko, co ją napełnia.
Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia.
A gdyby ktoś powiedział: To było złożone na ofiarę - nie jedzcie przez wzgląd na tego, który was ostrzegł, i z uwagi na sumienie. Mam na myśli sumienie nie twoje, lecz bliźniego. Bo dlaczego by czyjeś sumienie miało wyrokować o mojej wolności? Jeśli ja coś spożywam dzięki czyniąc, to czemu mam być spotwarzany z powodu tego, za co dzięki czynię? Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie"
/1 Kor 10,25-31/

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #78
 
Marek MRB napisał(a):Pogadajcie zresztą z egzorcystą diecezjalnym - przeważnie taki doświadczony prezbiter jest daleki od pochopnego diagnozowania przyczyn demonicznych różnych kłopotów.

Skąd założenie że opieramy nasze opinie z pominięciem zdania fachowców Uśmiech :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-06-2008 23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
Annnika napisał(a):
Marek MRB napisał(a):Pogadajcie zresztą z egzorcystą diecezjalnym - przeważnie taki doświadczony prezbiter jest daleki od pochopnego diagnozowania przyczyn demonicznych różnych kłopotów.
Skąd założenie że opieramy nasze opinie z pominięciem zdania fachowców Uśmiech :?:
Primo : wcale tego nie powiedziałem.
Secundo : gdybym to powiedział to na podstawie tego że ciągle tu czytam o rozeznaniach prezbiterów biorących udział w modlitwie o uwolnienie - o egzorcyście nie pisaliście (przynajmniej ja nie wyłapałem).

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Marek MRB, było , np. omyk. wskazał na egzorcyste.
W kwestii tej tematyki, to raczej najlepiej się powoływać na ludzi, którzy w tym działają bezpośrdnio.
Ogólnie sam fak, nie możnosci wyrzucenia czegoś, z powodu wiary z jakąś szcególną moc np. że coś przynosi szczęscie mi , to tego nie moge zostawić wyrzucić , bo będzie pech. Niestety tak nie którzy działają, funkcjonują. Ale to niestety nie omija rzeczy świętych.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-06-2008 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #81
 
To Prawda.

Ostatnio daje sie zaobserwować nowe zjawisko: przedmioty nie tyle mające "przynosić szczęście" co "decydujace za nas" (kule z odpowiedziami a ostatnio "futrzak" w komórkach).
Jest to o tyle dziwne, że przecież używający tych gadźetów muszą wiedzieć że to ściema (chyba nikt na poważnie w to nie wierzy ?)

pozdrawiam
Marek
18-06-2008 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Marek MRB napisał(a):Ostatnio daje sie zaobserwować nowe zjawisko: przedmioty nie tyle mające "przynosić szczęście" co "decydujace za nas" (kule z odpowiedziami a ostatnio "futrzak" w komórkach).
Jest to o tyle dziwne, że przecież używający tych gadźetów muszą wiedzieć że to ściema (chyba nikt na poważnie w to nie wierzy ?)
są tacy co wierzą. Ale ludzie boją się decydować za siebie i raczej wyręczają się poprzez pilęgnowanie własnej głupoty.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-06-2008 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #83
 
Dla jasności - nie noszę przy sobie futrzaków, kul, hustek, nie wierzę w przesądy etc, ale o co chciałabym zapytać....: ktoś kiedyś mi powiedział, że nie przynosi się do domu rzeczy znalezionych, bo nie wiadomo kto je dla nas zostawił i co wniesiemy z tym do naszego życia. Podobnie ponoć z ciuchami z tzw "lumpexów" i przedmiotami z komisów. Trochę wydaje mi się to bez sensu i brzmi niewiarygodnie, ale chciałabym przeczytac wasze opinie w tej sprawie. Dziękuję.
18-06-2008 06:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
No cóż . Wszyscy, którzy uważają, że mozna nieświadomie otworzyć się na działanie Złego, będa na tak.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-06-2008 08:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #85
 
Daniela napisał(a):Dla jasności - nie noszę przy sobie futrzaków, kul, hustek, nie wierzę w przesądy etc, ale o co chciałabym zapytać....: ktoś kiedyś mi powiedział, że nie przynosi się do domu rzeczy znalezionych, bo nie wiadomo kto je dla nas zostawił i co wniesiemy z tym do naszego życia. Podobnie ponoć z ciuchami z tzw "lumpexów" i przedmiotami z komisów. Trochę wydaje mi się to bez sensu i brzmi niewiarygodnie, ale chciałabym przeczytac wasze opinie w tej sprawie. Dziękuję.
Dla mnie to zabobon, wprowadzający właśnie "demoniczne" widzenie Świata i dowartościujący Szatana.

pozdrawiam
Marek
18-06-2008 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #86
 
Cytat:Dla mnie to zabobon
Dokładnie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-06-2008 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #87
 
Głupie przesądy i tyle Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-06-2008 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
ddv napisał(a):szczególnie wtedy gdy pozbywałem się jednej z gier z elementami RPG (tylko tyle )
Tzn., że jak na koniec Tronu Bhaala wybrałem zatrzymanie esencji Bhaala i zostanie bogiem to też ma znaczenie ?
Albo jak w Gothicu przysięgałem służyć Beliarowi ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
18-06-2008 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
Dzisiaj byłam u spowiedzi i ksiądz mi polecił poświęcić mieszkanie (z okazji tych różnych indyjskich i innych rzeczy).
18-06-2008 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #90
 
Marek MRB napisał(a):Prawdę mówiąc sądzę że to uprzedzenie.
Prawdę mówiąc Marku jest to chyba jednak wystawianie Pana Boga na próbe.
Nie można służyć dwom bogom na raz.
W tym samym liście do Koryntian na jaki się powołujesz - masz bardzo wyraźnie zaznaczony wers 9i 10 :
Cytat:9 I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów*. 10 Nie szemrajcie, jak niektórzy z nich szemrali i zostali wytraceni przez dokonującego zagłady*.
.
Kolejna sprawa - ja również opieram swoje zdanie na zdaniu fachowców.
Pytałem o pewne sprawy Egzorcysty.
Nie mówiąc już o tym co sam kiedyś przeszedłem a co zasługiwałoby spisać i wysłać na portal antysekciarki jako przestrogę przed paraniem sie okultyzmem.
Cokolwiek bym nie napisał można podsumować krótko:
Cytat:"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła. Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. "

Zła nie trzeba zapraszać.
Samo się wciska nie czekając na zaproszenie.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
19-06-2008 20:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów