Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ja myślę że zdrowy (religijny) rozsądek musi się zmieścić pomiędzy cytatami:
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła."/1 Tes 5,22/
a
" Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. Lecz nie wszyscy mają wiedzę. Niektórzy jeszcze do tej pory spożywają pokarmy bożkom złożone, w przekonaniu, że chodzi o bożka, i w ten sposób kala się ich słabe sumienie."/1 Kor 8,4-7/

Nie byłbym tu zupełnie beztroski, ale bliskie mi jest też spojrzenie Kyllyana.
Podobnie jeśli chodzi o Sivisa - oczywiście praktykowanie tego co praktykował jest b.niebezpieczne, ale to wcale nie znaczy że w każdym wypadku potrzebna jest modlitwa o uwolnienie itd.. Podstawą jest jednak nawrócenie - nie widać żadnych specjalnych dodatkowych obrzędów gdy ludzie się nawracali z magii:
" Przychodziło też wielu wierzących, wyznając i ujawniając swoje uczynki.
I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze."
/Dz 19,18-19/

Trochę inaczej było z magiem Szymonem, ale tam prośba o modlitwę była związana nie z magią, a z próbą zakupu łaski:
" Kiedy Szymon ujrzał, że Apostołowie przez nakładanie rąk udzielali Ducha Świętego, przyniósł im pieniądze. Dajcie i mnie tę władzę - powiedział - aby każdy, na kogo nałożę ręce, otrzymał Ducha Świętego. Niech pieniądze twoje przepadną razem z tobą - odpowiedział mu Piotr - gdyż sądziłeś, że dar Boży można nabyć za pieniądze. Nie masz żadnego udziału w tym dziele, bo serce twoje nie jest prawe wobec Boga. Odwróć się więc od swego grzechu i proś Pana, a może ci odpuści twój zamiar. Bo widzę, że jesteś żółcią gorzką i wiązką nieprawości. A Szymon odpowiedział: Módlcie się za mną do Pana, aby nie spotkało mnie nic z tego, coście powiedzieli."/Dz 8,18-24/

pozdrawiam
Marek
15-06-2008 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ale temat nie jest o Smokach ale o kadzidełkach :offtopic: :patrzy:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-06-2008 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Rachel napisał(a):Ale temat nie jest o Smokach ale o kadzidełkach :offtopic: :patrzy:

O kadzidełkach i nie tylko - jak w tytule.
16-06-2008 04:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Zaczęło się od agi, która przypomniała sobie, że niegdyś kupowała kadzidełka. Jeżeli nie kupowała ich po to, by je palić przed posążkiem Kryszny, czy wprowadzać sie przy ich pomocy w trans to dla mnie nie ma sprawy. Nawet jesli były uprzednio "omantrowane" to - nie wiem jak agi - ale mój Anioł Stróz sobie poradzi Oczko
Druga sprawa - a własciwie druga i trzecia - to te , ktore przedstawił Sivis.
Oczywista sprawa. Praktyk podejrzanych nalezy zaniechać. Przedmioty z tym związane natomiat - wg mnie - nie mają żadnego znaczenia, czy mocy.
No, a sprawa koszulki ze smokiem, to raczej pasuje do wątku pod tytułem "godny strój, a argumenty o łamaniu pierwszego przykazania są dla mnie kuriozalne.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
16-06-2008 06:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Kyllyan napisał(a):Nawet jesli były uprzednio "omantrowane" to - nie wiem jak agi - ale mój Anioł Stróz sobie poradzi

Idąc Twoim tokiem myślenia napicie się pożywki z zarazkami cholery nie powinno zaskutkować zachorowaniem bo liczysz na system immunologiczny. Ok, ale celowe narażanie się na infekcję jest zdaje się grzechem przeciwko 5. przykazaniu. Mylę się :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-06-2008 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Sivis Amariama napisał(a):Oddawanie czci poprzez noszenie koszuli ze smokiem?
Tzn., że koszulka z Baphometem też jest niebezpieczna ? Smutny

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-06-2008 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Ja nie sądzę, by samo noszenie koszulki było złe. Ja się na tym nie znam, ale to naprawdę zależy, jak to wygląda, czy owa rzecz jest rzeczywiście nośnikiem negatywnych treści. Moi rodzice pokazali mi wczoraj matę akupresurową, którą od kogoś dostali i pierwsze co zauważyłam to znaczek towarzystwa taoistycznego http://www.taichi.pl/ . Moi rodzice jeszcze nie są do końca wtym zorientowani, a w obecnych czasach trzeba bardzo uważać. Działanie szatana jest tak podstępne, że człowiek sobie nawet sprawy nie zdaje. Trzeba bardzo uważać na to, co ma jedynie pozór zła. Często posiadamy coś, w czymś uczestniczymy i nie mamy bladego pojęcia, jak wielkie niebezpieczeństwo się z tym wiąże. Wiek XXI to czas szczególnego triumfu zła. Wystarczy właśnie zauważyć te różne ozdoby, przedmioty, teksty, w których często trudno jest dopatrzyć się podstępu.
Myślę, że jeżeli są jakieś wątpliwości - od nas samych lub od innych to należy sprawdzić, jakie znaczenie przypisywane jest temu, co np. nosimy (---> Sivis), jakie jest pochodzenie. Jeśli załóżmy ktoś zna Sivisa jako prawdziwego katolika (nie takiego stosownie do okoliczności, bo Sivis takim nie jest) i zobaczy, że nosi on coś podejrzanego to na pewno się zastanowi. Człowiek przecież nawet nieświadomie może oddawać cześć obcym bóstwom. I tak powiem sobie, że to moja sprawa, że noszę jakąś tam koszulkę z czymś tam. Ale jeśli symbolika tego przedmiotu jest sprzeczna z chrześcijaństwem i wiedzą o tym powiedzmy znający Sivisa to stwierdzą, że jest tutaj pewna niekonsekwencja. Można nieświadomie propagować zło, dlatego należy badać duchy - jak mówi Pismo Święte i czasem się zastanowić.
16-06-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
heysel napisał(a):
Sivis Amariama napisał(a):Oddawanie czci poprzez noszenie koszuli ze smokiem?
Tzn., że koszulka z Baphometem też jest niebezpieczna ? Smutny

Noszenie medalika np to świadczenie o wierze. Noszenie pewnych emblematów - o hierarchii wartości, światopoglądzie...

[ Dodano: Pon 16 Cze, 2008 16:07 ]
aga napisał(a):Ale jeśli symbolika tego przedmiotu jest sprzeczna z chrześcijaństwem i wiedzą o tym powiedzmy znający Sivisa to stwierdzą, że jest tutaj pewna niekonsekwencja. Można nieświadomie propagować zło, dlatego należy badać duchy - jak mówi Pismo Święte i czasem się zastanowić.

Dokładnie tak.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-06-2008 16:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Annnika napisał(a):Noszenie medalika np to świadczenie o wierze.
Nie zawsze przecież, to może być także przecież noszone jako ozdoba lub pamiątka i wcale nie świadczyć o wierze ...
Ja np. noszę przy sobie fajkę, i to miałoby świadczyć, że palę. A jestem niepalący ...
Annnika napisał(a):Noszenie pewnych emblematów - o hierarchii wartości, światopoglądzie...
Zawsze ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-06-2008 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
Z założenia, które trzeba brać pod uwagę.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-06-2008 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
heysel napisał(a):Tzn., że koszulka z Baphometem też jest niebezpieczna ? Smutny
W zależności od okoliczności.
Lepiej tego jednak unikać - najlepiej odrzucić.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-06-2008 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
heysel napisał(a):Tzn., że koszulka z Baphometem też jest niebezpieczna ? Smutny
Czy niebezpieczna to nie wiem, ale...
A niech tam, znowu wyjdzie że wyjeżdżam z Hitlerem...

Czy nosiłbyś koszulkę z :
- Hitlerem
- Stalinem
-Pol-Potem ?

A przecież szatan jest gorszy niż każdy z nich...

pozdrawiam
Marek
16-06-2008 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #43
 
Cytat:W zależności od okoliczności.

Skąd u ciebie ten nagły relatywizm?
Koszulka z wizerunkiem demona bezpieczna? Chyba dla demona.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-06-2008 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
omyk napisał(a):Skąd u ciebie ten nagły relatywizm?
przekora
wpadło mi bowiem na myśl coś takiego tak głupia myśl- jeżeli chcesz sprofanować symbol satanistyczny (np. przez nagłośnienie lub ośmieszenia zła) w takim przypadku powstaje okoliczność przy której np. noszenie koszulki z wizerunkiem demona może nie być złem ?
Ech - coś mnie chyba jednak pociągnęło na 'filozoficzne' myśli :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
16-06-2008 23:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Marek MRB napisał(a):Czy nosiłbyś koszulkę z :
- Hitlerem
- Stalinem
Raczej w Polsce z ich podobizną koszulek nie ma. Jedynie, że czegoś nie wiem... :hm:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-06-2008 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów