Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Marek MRB napisał(a):Czy nosiłbyś koszulkę z :
- Hitlerem
- Stalinem
-Pol-Potem ?
Niektórzy noszą z Che Guevarą i nikt się nie czepia ...
Marek MRB napisał(a):A przecież szatan jest gorszy niż każdy z nich...
Kwestia spojrzenia ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-06-2008 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
heysel napisał(a):Niektórzy noszą z Che Guevarą i nikt się nie czepia ...
Bo on jest ok, a reszta nie ok. Tak to idiotycznie funkcjonuje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-06-2008 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
omyk napisał(a):Koszulka z wizerunkiem demona bezpieczna? Chyba dla demona.
Rozumiem zatem, że koszulka z wizerunkiem lorda Archimonde też jest niebezpieczna ...

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 00:24 ]
Rachel napisał(a):Raczej w Polsce z ich podobizną koszulek nie ma. Jedynie, że czegoś nie wiem... :hm:
A co za problem samemu zrobić ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-06-2008 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
z podobizną Stalina są.
A Che Guevary ja się czepiam 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2008 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
Sivis Amariama napisał(a):A Che Guevary ja się czepiam 8)
I ja.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ostatnio mój wykładowca przylazł w podkoszulce z buźką A Che Guevary.
Ale w niekótych przypadkach to jest poprostu paranoja, co chodzi czepiania się np. podkoszulek, bo osoba wybrała taka bo jej się wzór podobał a ktoś jej zarzuca odrazu nie wiadomo co.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-06-2008 00:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Annnika napisał(a):Idąc Twoim tokiem myślenia napicie się pożywki z zarazkami cholery nie powinno zaskutkować zachorowaniem bo liczysz na system immunologiczny. Ok, ale celowe narażanie się na infekcję jest zdaje się grzechem przeciwko 5. przykazaniu. Mylę się :?:
Nie mylisz się. Ale przykład IMHO nie trafiony. Bo, o ile zarazki cholery to realne zagrożenie, to wiara w działanie "magicznych" przedmiotów to IMHO zabobon. W "sercu" człowieka jest tylko jedno miejsce. I człowiek świadomie musi wybrać dla kogo to miejsce jest. Jeśli wybierze Boga, to nie musi sie lekac szatana. I żaden "magiczny" przedmiot mu nie zaszkodzi. Oczywiście, nie musi - ze wzgledu na zgorszenie innych - sie z tym onosić, ale - bez paranoi.
"Pan jest pasterzem moim"

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-06-2008 05:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #53
 
Cytat:Rozumiem zatem, że koszulka z wizerunkiem lorda Archimonde też jest niebezpieczna ...
Nie wiem. Nie interesuję się fikcją gier fabularnych, czy innych (mam na ten temat tak niewielką wiedzę, że nie potrafię nawet porządnie przypisać tytułu do gatunku). Po wpisaniu tego 'imienia' w google, zobaczyłam wizerunek tej fikcyjnej postaci po raz pierwszy. Nie wiem, co ona ma przedstawiać, czy reprezentować. Na ile jednak 'ufam sobie', czyli moim odczuciom (ufam, że zaszczepianym we mnie przez Ducha Świętego), nie nosiłabym koszulki z 'tym czymś'. To jest po prostu 'nieestetyczne duchowo', brzydkie, ale w głębszym tego słowa znaczeniu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-06-2008 15:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ostatni powyrzucałam rzeczy związane z HK wielka ulgę miałam było to dla mnie ciężarem.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
17-06-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
omyk napisał(a):tej fikcyjnej postaci
No właśnie ...
omyk napisał(a):co ona ma przedstawiać, czy reprezentować.
Tych złych ;P.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-06-2008 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
Sivis Amariama napisał(a):z podobizną Stalina są.
A Che Guevary ja się czepiam 8)
A czemu nie ?
Też tak Stalin jak i Guevara to strasznie nieciekawe postaci ..


Kyllyan napisał(a):Nie mylisz się. Ale przykład IMHO nie trafiony. Bo, o ile zarazki cholery to realne zagrożenie, to wiara w działanie "magicznych" przedmiotów to IMHO zabobon.
W twoim przekonaniu.
Jak widzę - równie silnym jak niewiara kogoś kto jest narażony na zarażenie się zarazkami cholery.
Kogoś kto po prostu nie wierzy że cholerą można sie zarazić.
Wbrew dowodom i faktom.


Kyllyan napisał(a):I człowiek świadomie musi wybrać dla kogo to miejsce jest.
taa - a szatan zapewne człowieka musi poprosić by ten łaskawie zechciał wyznaczyć miejsce w którym szatan może sobie zaatakować ? :coo:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-06-2008 18:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
To raczej czlowiek musi poprosic...
A z tego, że opetani nie biegaja tabunami po ulicach wnosze, że trzeba sie o to mocno starac.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-06-2008 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #58
 
Kyllyan napisał(a):Bo, o ile zarazki cholery to realne zagrożenie, to wiara w działanie "magicznych" przedmiotów to IMHO zabobon.

Nie twierdzę że koszulka "zadziała". Ale na naszą wewnętrzną postawę duchową wpływa wiele czynników, to jakby cegiełki: co nosimy, co słuchamy, co oglądamy. I trzeba umieć rozsądnie wybrać. Co przyniesie zysk, co jest neutralne, a po co robić pewne rzeczy bez namysłu. Po co np. dawać innym do zrozumienia że coś popieram :?: Po co mimowolnie reklamować pewne kwestie :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-06-2008 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Ależ ja się z Tobą zgadzam. Przypomnij od czego sie ten watek zaczął.
Twierdzę, ze jak ktos nieswiadomie kupi kadzidełka, cy załozy pierscień jakiś to szwanku na duszy nie poniesie. Co innego gdy to to robi swiadomie.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-06-2008 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #60
 
Tylko on nie wiedział, że tego typu przedmioty mogą być poświęcone demonom i nieść zagrożenie. Dowiedział się jak typowy Polak - po szkodzie...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-06-2008 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów