Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadzidełka i takie tam
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Kyllyan napisał(a):Twierdzę, ze jak ktos nieswiadomie kupi kadzidełka, cy załozy pierscień jakiś to szwanku na duszy nie poniesie. Co innego gdy to to robi swiadomie.

Chyba się z Tobą nie zgodzę. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś ma problemy psychiczne, lęki, ogólnie źle się czuje i nie wiadomo dlaczego. Nagle okazuje się, że ktoś przypomina sobie, że kiedyś tam miał różne rzeczy antychrześcijańskie, z którymi w ogóle nie wiąże swoich problemów. Okazuje się jednak, że źródłem cierpień są niewinnie wyglądające przedmioty. Wystarczy poczytać sobie świadectwa osób, które zetknęły się z amuletami, pierścieniami, kamieniami itp. i zobaczyć, jaki wpływ owe przedmioty na nie wywarły. Wiemy, jak wielką moc ma modlitwa. Modlitwa jest potężną bronią przeciwko szatanowi. Np ktoś się za mnie modli i odczuwam owoce tej modlitwy, ale nie wiem, że temu właśnie mam to przypisywać. Tak samo jest w drugą stronę. Przedmioty poświęcone bóstwom, omantrowane, w szczególny sposób wytwarzane (patrz: homeopatia) również mają swoją negatywną moc, niezależnie od tego, czy my w to wierzymy, czy też nie. Tak samo ktoś podpisuje pakt z szatanem. Niby wydaje się, że to taka głupota, niewinnie wyglądająca. A jednak trudno się od takiej decyzji uwolnić. Dalej - wywoływanie duchów dla zabawy, z ciekawości. Wiele osób nie wie, że wywołane duchy trzeba odwołać, bo one zostają przy człowieku i ktoś np zastanawia się, dlaczego nagle źle się czuje. Przecież to była tylko zabawa, wcale nie wierzę w duchy, ale one jednak ujawniają swoją osobową obecność przy człowieku.
Ja kiedyś miałam w domu kamienie - takie wisiorki ze sklepu indyjskiego. Poczytałam sobie wczoraj w internecie i okazuje się, że każdy z tych kamieni (a są one rózne) ma swoje właściwości. Każdy przed czymś ma chronić, coś zapewniać. I co, jeżeli dotąd nie zdawałam sobie z tego sprawy to znaczy, że tego nie ma?
17-06-2008 19:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Kyllyan, też się z Tobą nie zgodzę. Sam doświadczyłem tego, że nieświadome korzystanie z produktów od krysznowców szkodzi.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2008 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Dzisiaj jak byłam u lekarza widziałam dziewczynę ubraną na czarno, czarne włosy (farbowane), pierścień atlantów na palcu i nie wiem, co tam jeszcze. Pomyślałam sobie wtedy - jak ją zobaczyłam, że ona adresy pomyliła. Zamiast do psychologa i psychiatry do egzorcysty może już powinna iść. A skąd ktoś może wiedzieć, czy ona do tego psychiatry nie trafiła właśnie z powodu tego pierścienia i innych rzeczy?
17-06-2008 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #64
 
Sivisie, sam pisałeś że korzystałeś z run i innego g...wna okultystycznego. Skąd pewność że problemem było to że zjadłeś te wegetariańskie potrawy ?
Zresztą...
Na oddziałach kardiologicznych szpitali nie pozwolono pacjentom oglądać meczu z Niemcami w obawie o zdrowie pacjentów. Tymczasem ludzie zdrowi oglądali bez szkody.
Jeśli jest jakiś związek z okultyzmem, wiadomo że pewne rzeczy mogą ranić łatwiej.

Zgadzam się z Kyllyanem (jeśli go dobrze zrozumiałem) że problemem nie jest ten cały okultystyczno-bałwochwalczy śmieć, lecz ewentualna afirmacja jaką jest przeważnie jego noszenie. Nie sądzę by nieświadome noszenia miało jakiś wpływ.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Marek MRB napisał(a):Nie sądzę by nieświadome noszenia miało jakiś wpływ.

Może mieć.
17-06-2008 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #66
 
aga napisał(a):Chyba się z Tobą nie zgodzę. Może się bowiem zdarzyć, że ktoś ma problemy psychiczne, lęki, ogólnie źle się czuje i nie wiadomo dlaczego. Nagle okazuje się, że ktoś przypomina sobie, że kiedyś tam miał różne rzeczy antychrześcijańskie, z którymi w ogóle nie wiąże swoich problemów.
Pewnie. łatwiej zwalic na artefakty, niz pójść do psychoterapeuty i zmierzyc sie ze swoim dzieciństwem Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-06-2008 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Kyllyan napisał(a):Pewnie. łatwiej zwalic na artefakty, niz pójść do psychoterapeuty i zmierzyc sie ze swoim dzieciństwem Oczko

Nie, wcale nie o to chodzi, dobrze wiesz. Problemy psychiczne można mieć bez oddziaływania sił obcych. Nie przy każdej chorobie psychicznej prosi się o pomoc egzorcystę i odwrotnie.
17-06-2008 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Cytat:Sivisie, sam pisałeś że korzystałeś z run i innego g...wna okultystycznego. Skąd pewność że problemem było to że zjadłeś te wegetariańskie potrawy ?
Bo z tego korzystałem w podstawówce i na początku gimnazjum Szczęśliwy

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2008 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #69
 
Sądzę że przecenianie roli magii, szukanie wszędzie wokół "demonów" jest nieświadomym oddaniem chwały Szatanowi - to tak jakby napędzać przekonanie o jego mocy (jest to bardzo widoczne w wielu denominacjach zielonoświątkowych - Ci ludzie nie mogliby pracować w muzeum, bo co zabytek to demon a takie rzeczy jak rzeźby w Rzymie przywiezione z Egiptu czy choćby Neptun (bożej jakby nie było) w fontannie w Gdańsku to powód do egzorcyzmów i odczyniania.
Zachowajmy pewien umiar.

Pogadajcie zresztą z egzorcystą diecezjalnym - przeważnie taki doświadczony prezbiter jest daleki od pochopnego diagnozowania przyczyn demonicznych różnych kłopotów.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 19:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
aga napisał(a):[ Problemy psychiczne można mieć bez oddziaływania sił obcych.
o to mi własnie chodzi, że śa tacy co wolą być opętani. łatwiej im to zaakceptować niz problemy emocjonalne.
Czesta takie zjawisko obserwujemy u kobiet, molestowanych w dzieciństwie przez ojca.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
17-06-2008 19:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #71
 
Jest wiele syt., w ktorych ksiadz modlacy sie o uwolnienie (albo inna osoba), wykorzystujac dar poznania, mowi osobie omadlanej, ze dopoki nie wyrzuci jakis przedmiotow, modlitwa nie przyniesie skutku. Takie przedmioty czesto nie sa nawet kojarzone ze zniewoleniem, zanim padnie slowo poznania.
Moze chodzic przykladowo o karty wrozbiarskie, amulety i talizmany, runy, przedmioty, nad ktorymi byly odprawiane wczesniej rytualy okultystyczne, itp.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-06-2008 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Cytat:Sądzę że przecenianie roli magii, szukanie wszędzie wokół "demonów" jest nieświadomym oddaniem chwały Szatanowi - to tak jakby napędzać przekonanie o jego mocy (jest to bardzo widoczne w wielu denominacjach zielonoświątkowych - Ci ludzie nie mogliby pracować w muzeum, bo co zabytek to demon a takie rzeczy jak rzeźby w Rzymie przywiezione z Egiptu czy choćby Neptun (bożej jakby nie było) w fontannie w Gdańsku to powód do egzorcyzmów i odczyniania.
Zachowajmy pewien umiar.
Ależ zgadzam się.
Ale też uważam, że nie przeginam w żadną stronę.

Jeśli wiem, że jest mozliwe, iż jakieś przedmioty poświęcono demonom, nie używam ich.
Jeśli wiem, że elementy mojego stroju mogą promować ideologie sprzeczne z chrzescijaństwem, lub sugerować, iż takie popieram - nie noszę ich. Tyle 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
17-06-2008 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
Sivis Amariama napisał(a):Jeśli wiem, że jest mozliwe, iż jakieś przedmioty poświęcono demonom, nie używam ich.
Jeśli wiem, że elementy mojego stroju mogą promować ideologie sprzeczne z chrzescijaństwem, lub sugerować, iż takie popieram - nie noszę ich. Tyle 8)
Uważam że to bardzo rozsądne stanowisko.

[ Dodano: Wto 17 Cze, 2008 21:24 ]
omyk napisał(a):Jest wiele syt., w ktorych ksiadz modlacy sie o uwolnienie (albo inna osoba), wykorzystujac dar poznania, mowi osobie omadlanej, ze dopoki nie wyrzuci jakis przedmiotow, modlitwa nie przyniesie skutku. Takie przedmioty czesto nie sa nawet kojarzone ze zniewoleniem, zanim padnie slowo poznania.
Moze chodzic przykladowo o karty wrozbiarskie, amulety i talizmany, runy, przedmioty, nad ktorymi byly odprawiane wczesniej rytualy okultystyczne, itp.
Szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej sytuacji u "zawodowców" tj. egzorcystów.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #74
 
Znam taka sytuacje. Nie bede jej opowiadac ze szczegolami.
Spytaj egzorcysty Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-06-2008 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #75
 
Marek MRB napisał(a):Szczerze mówiąc nie słyszałem o takiej sytuacji u "zawodowców" tj. egzorcystów.
Ja czytałam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-06-2008 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów