Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paolo Coelho
Autor Wiadomość
zielony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Paolo Coelho
Czy znacie książki Paolo Coelho (np. Alchemik, Piata góra, Demon i panna Prym, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Podręcznik wojownika światła itp.)? Co o nich sądzicie?
11-03-2005 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja czytałam tylko Alchemika i podręcznik. Te książki sa piekne poruszają to co tkwi kazdym w nas, wyczulają na pewne sprawy, a wszystko w tej wspaniałej takemniczej atmosferze.
11-03-2005 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GMS Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Czytałam je wszystkie i jeszcze inne tego autora są ciekawe i dobrze je się czyta, ale kiedyś napisałam coś na ten temat na Katoliku i dostałam za to burę , bo prawdopodobnie to nie jest filozofia chrześcijańska, ale może wypowie sie na ten temat ktoś bardziej zorientowany w tym temacie
14-03-2005 15:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
ja przeczytalam wszystkie wczesniejsze ksiazki przed pielgrzymem... podobaly mi sie... poza tym spotkanie z Paulo Coelho na zywo wspominam bardzo milo... sympatyczny gosc Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-03-2005 00:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja przeczytałem tylko "Alchemika" i muszę przyznać, że książka mi się podobała.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
22-03-2005 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karola Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
My czytaliśmy fragmenty "Pielgrzyma" na pielgrzymce, ja przeczytałam "Weronika postanawia umrzeć" polecam!!

Dobrze [you] ?e jeste?!!
26-04-2005 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
A ja czytałam "Pielgrzyma" i "Demona i pannę Prym".
Podobały mi się obie, ale czasami to już faktycznie nie wiedziałam co o nich myśleć. :? W "Pielgrzymie" były opisywane pewne ćwiczenia (kto czytał to wie) i trochę zdziwiło mnie to, że moja koleżanka je wykonywała, a właściwie próbowała wykonywać. Co prawda z czystej ciekawości - żeby się przekonać jak to jest i czy to rzeczywiście "działa". :|
Poza tym "Pielgrzym" niesie ze sobą jakieś przesłanie: "to, co jest niezwykłe, znajduje się na drodze zwykłych ludzi". :mrgreen:
26-04-2005 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Czytałem Alchemika, Piątą Górę i Podręcznik Wojownika Światła - uważam że to czystej klasy kicz: same ogólniki pseudofilozoficzne jak "szczęście jest blisko", "podążaj za głosem serca", "nie poddawaj się losowi" itp. Zupełnie nie rozumiem tego szumu wokół Coelho (na szczęście już przebrzmiał). Niby o czymś pisał, o jakichś wyborach, o spełnianiu marzeń itp. ale człowiek przeczyta jedną, dwie książki i orientuje się, że ani odrobinę nie stał się mądrzejszy, bo dzieła te tylko powtarzają oczywiste prawdy i pouczenia.
29-04-2005 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Niby prawda, ale wielu ludzi lubi być stale o tym przekonywana na nowo...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
29-04-2005 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
po tych wszystkich pochwałach powstaje pytanie: dlaczego Paulo Coelho okrzyknięto prorokiem New Age?????!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
29-04-2005 16:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grig Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Książki Coelho czyta się szybko i łatwo. Nie są napisane skomplikowanym językiem, ale zawierają wiele treści i prawd, które są po prostu... piękne Duży uśmiech Nie zawsze są prawdziwe, ale pozwalają marzyć.

Niestety wiele spraw przedstawionych jest jako proste - nawrócenie, zrozumienei swoich błędów przez bohaterów itp następuje za szybko, np. w "Weronika postanawia umrzeć" bohaterka przeżyła naprawdę ogromną zmianę, ale czasami wydawała się ona zbyt gwałtowna. Ale za to opis szpitala - genialny (Coelho jak sam pisał, był w szpitalu psychiatrycznym 2 lub 3 razy, jako pacjent :| )

Natomiast "11 minut" nie polecam osobom młodszym, bądź o małej wiedzy w zakresie erotyki, gdyż taki czytelnik mógłby wyrobić sobie trochę niewłaściwe zdanie Uśmiech

Z książek Coelha tych przetłumaczonych na j. polski nie czytałem jeszcze Pielgrzyma, Piątej Góry i Zahir (od kilku dni w sprzedaży).

Jeśli jest ktoś chętny, mogę na maila podesłać wszystkie ebooki, poza Zahirem 8)
29-05-2005 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aydamusek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 91
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Chciałbym przestrzec przed Coello - to wilk w owczej skórze. Sweriw http://www.kulty.info wydał na jego temat nawet książkę omawiającą w jaki sposób posługując sięróznymi elementami chrześcijaństwa zniważa je , obraża i atakuje przemycajac rózne elementy magiczne i okultystyczne. Zachęcam do zapoznania siez kilkoma artykułami o nim np. w mooim serwisie. Facet dobrze się maskuje i udaje przyjaciela, ale tak napreawdę przyswieca mu co innego. Niebezpieczny jest o tyle, ze jest sławny oraz że my katolicy znamy słąbo naszą włąsna wiarę.

[center]www.aydam.org - Serwis i Forum dla Ciebie [you][/center]
[list]JP II
Benedykt XVI
Teologia
Sekty
Poezja
Czytelnia
Rower
Kulinaria
Inne[/list:u]
06-09-2005 13:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
http://www.kulty.info/art/508

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
14-09-2005 06:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasieńka88 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Jakiś rok temu moja 6 lat starsza siostra cioteczna powiedziała, że jestem za mała na książki tego pisarza :zmieszany: (no ale ona zawsze lubiła się wymądrzać).
W sumie to przez pewnie czas nawet miałam ochotę sięgnąć po jakąś pozycję książkową tego autora, ale odniosłam wrażenie po przekartkowywaniu i opiniach innych, że to filozofowanie i teoretyczne porady w stylu jak żyć. Jakoś wolałabym przeczytać coś spójnego, trafiającego do serca... No ale może te książki takie są, nie znam się, bo w końcu nie czytałam, a sugeruję się w tym momencie tylko opinią innych.
15-12-2006 18:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Czytałam kilka książek Cohela, ale osobiście nie przypadły mi do gustu. Jest to pewnego rodzaju mieszanka ....

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-12-2006 01:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów