Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o.Ksawery Knotz radzi - teoretycznia nauka pływania...
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a)::offtopic: a więc :rulez:
nie mogę się zgodzić, że to off topic, skoro powyższe łgarstwo dotyczy pośrednio osoby, która jest wymieniona w temacie: "o.Ksawery Knotz radzi - teoretycznia nauka pływania..." :/ co więcej - odnosi się też do samej istoty tematu: czy jest on rozważaniem na temat wypowiedzi ojca Ksawerego, czy raczej kpiną z niego w wykonaniu Mordimer_Maddera...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-06-2008 14:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
M. Ink. * napisał(a):nie mogę się zgodzić, że to off topic,
Mordimer_Madder napisał(a):Pogubiłem się ze szczętem - ciekaw jestem Waszego zdania o tej całej, dziwnej sprawie... no i oczywiście o tym, czy da sie teoretycznie nauczyć pływać i pozostawić adepta na głębokiej wodzie... no i czy powinno się uczyć pływać teoretycznie... i czy wykładowca jest właściwy
Dla mnie to wygląda w ten sposób: Mordimer jest zgorszony zakonnikiem, że zajmuje sie sprawami łoża małżeńskiego. Jest to wynik owszem, łgarstwa, zle pośrednio w wykonaniu Mordimmera. Bezpośrednim sprawcą jest Dziennik.
A więc ustalmy, o co chodzi nam w tym temacie: o łgarstwa (czyjekolwiek) czy o zasadność, bądź jej brak, w prowadzeniu portalu http://www.szansaspotkania.net.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-06-2008 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):Mordimer jest zgorszony zakonnikiem, że zajmuje sie sprawami łoża małżeńskiego
jakoś nie dostrzegam w nim zgorszenia; jedynie błazenadę i generowanie karykatury ojca Ksawerego Knotza

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-06-2008 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Moderator zawsze ma rację - a w tym przypadku i zawsze i w rzeczywistości... zapewniam, że potrafiłbym bardziej dosadnie "wygenerować" /brr, co za neologizm.../ karykaturę zakonnika, gdybym tylko miał taki zamiar :!:

Tak sie jednak składa, że z moich doświadczeń zawodowych wynika spory szacunek dla zakonników, więc jeśli o czymś piszę w ich kontekście - to o zasadach...

Ks.Marek napisał(a):czy o zasadność, bądź jej brak, w prowadzeniu portalu http://www.szansaspotkania.net.
- dokładnie tak... ale widać muszę popracować nad językiem... ten mój laicki, ateistyczny bełkot najwyraźniej trudno zrozumieć... cóż, popracujemy zatem... :-s

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
16-06-2008 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Mordimer_Madder napisał(a):- dokładnie tak... ale widać muszę popracować nad językiem... ten mój laicki, ateistyczny bełkot najwyraźniej trudno zrozumieć... cóż, popracujemy zatem...
Ta niska samoocena dalej daje żertwę twemu interlokutorowi, Mordimmerze...
Mimo wszystko sam jestem ciekaw, o co tobie chodzi w tym topiku. Ja na przykład nie pytam nikogo, jakie ma kwalifikacje np Julia Pitera, gdy idzie o CBA, itp...
Ja to po prostu przyjmuje jako fakt, iż tworzący rząd wiedzą co robią. Podobnie też, rzeczony zakonnik wie co robi i widać ma ku temu predyspozycje...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-06-2008 21:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):Ta niska samoocena dalej daje żertwę twemu interlokutorowi, Mordimmerze...
... cóż - skoro odczuwa on taki imperatyw...

i dalej napisał(a):Podobnie też, rzeczony zakonnik wie co robi i widać ma ku temu predyspozycje...
... zaprawdę, wiara w ludzkie umiejętności to piękna rzecz, lecz zważyć należy zyski i straty, gdy wiara owa zawiedzie... ja wolałbym, by operował mnie chirurg, który obok dobrych chęci i predyspozycji miał także wiedzę i doświadczenie... i aby mógł je mieć, nie pozostając na ten przykład przez lata w stanie celibatu od skalpela... i podejrzewam, że każdy wolałby...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-06-2008 09:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Pokaż mi, gdzie o. Knotz przekracza jakieś bariery, gdzie sie objawia brak jego kompetencji, czy cóś.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-06-2008 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Powiem wprost - w edukacji seksualnej, prowadzonej przez osobę pozostającą w celibacie...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-06-2008 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
To za mało, szanowny Mordimmerze, stanowczo za mało.
Fakty, argumenty, konkrety - o tym możemy dyskutować, nie zaś o ogólnikach.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-06-2008 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Skoro to zbyt mało... skoro to nie jest fakt, to istotnie nie ma o czym dyskutować... przyjmujemy zatem, że stan zakonny to taki stan łaski, gdzie obok wielu cnót, o których nie mam pojęcia, otrzymuje sie także uniwersalne umiejętności, pozwalające - mimo braku doświadczenia - zastąpić w każdym działaniu każdego człowieka... wystarczy chcieć... skoro tak - to mam jasność!

Jak już pisałem, przez pięć lat mego marnego żywota stykałem się zawodowo z zakonnikami... oni jednak nie mieli tej zadziwiającej zdolności... fakt - nie byli to Bracia Mniejsi... i wszystko, co mieli, osiągali ogromnym nakładem pracy... ale pewnie to byli ci gorsi zakonnicy, bo miejscowy dziekan zabronił im udzielania w ich kościele sakramentów małżeństwa i chrztu... więc musieli być gorsi... tylko dlaczego ludzie woleli przychodzić do nich na msze, mimo iż było dalej... ba - nawet ja wolałem porozmawiać z tamtejszym gwardianem /chyba nie pokręciłem/, niż z dziekanem... teraz jestem pewien, że musieli mieć coś na sumieniu, bo przecież nie do pomyślenia jest, że chodziło o zwykłą, przyziemną kasę :roll:

To ostatnie to tylko tak nawiasem...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-06-2008 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Nie przekonuje mnie argument, jakoby sądzić powinien złodziej (bo praktykował przestępstwo), leczyć - człowiek chory. Jakoby nie mógł być krytykiem filmowym ktoś kto nie reżyseruje filmów, a sędzią sportowym - ktoś kto nie startuje w zawodach.
Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jak do jak kolosalnej liczby przypadków ma dostęp spowiednik w stosunku do przeciętnego żonkosia.

pozdrawiam
Marek
17-06-2008 10:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Kod:
Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jak do jak kolosalnej liczby przypadków ma dostęp spowiednik w stosunku do przeciętnego żonkosia.
O tak - to jest argument... a przy okazji - o.Xsawery spowiada a potem wykorzystuje nabytą tamże wiedzę :?:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-06-2008 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
1.
Mordimer_Madder napisał(a):Skoro to zbyt mało... skoro to nie jest fakt, to istotnie nie ma o czym dyskutować... przyjmujemy zatem, że stan zakonny to taki stan łaski, gdzie obok wielu cnót, o których nie mam pojęcia, otrzymuje sie także uniwersalne umiejętności, pozwalające - mimo braku doświadczenia - zastąpić w każdym działaniu każdego człowieka... wystarczy chcieć... skoro tak - to mam jasność!

Jak już pisałem, przez pięć lat mego marnego żywota stykałem się zawodowo z zakonnikami... oni jednak nie mieli tej zadziwiającej zdolności... fakt - nie byli to Bracia Mniejsi...

2.
Mordimer_Madder napisał(a):
Kod:
Zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jak do jak kolosalnej liczby przypadków ma dostęp spowiednik w stosunku do przeciętnego żonkosia.
O tak - to jest argument... a przy okazji - o.Xsawery spowiada a potem wykorzystuje nabytą tamże wiedzę :?:

1. Widzisz, rzucanie oskarżeń to łatwa rzecz, gorzej, kiedy trzeba przedstawić konkretny materiał dowodowy. Tobie nie powinno to sprawiać trudności...
Masz rację, stan zakonny, to stan łaski. Ona zaś nie może być nie ujawniona, nie wyartykułowana na zewnątrz. Kapłaństwo w spsosób szczególny ustanowione jest dla służby bliźnim.
Poza tym: tak jak mówimy o historii powszechnej, prawa, filozofofii, muzyki, Policji, etc, tak też istnieje coś takiego jak teologia dogmatyczna, moralna, pastoralna, biblijna, ekologii, aktu małżeńskiego, etc. Jak widzisz na linkowanym przez ciebie portalu, o. Ksawery nie przedstawia techniki współżycia, lecz podejmuje tematykę teologicznego rozumienia aktu małżeńskiego. Takie to trudne do przyjęcia?

2. Jeśli kapłan mówi o wykroczeniach moralnych w sposób ogólny, to nie ujawnia tajemnicy spowiedzi. Wie o tym dziecko w szkole podstawowej...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-06-2008 11:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Mordimer_Madder napisał(a):otrzymuje sie także uniwersalne umiejętności, pozwalające - mimo braku doświadczenia - zastąpić w każdym działaniu każdego człowieka
najwyraźniej mylisz teorię z praktyką...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
17-06-2008 13:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ks.Marek napisał(a):Takie to trudne do przyjęcia?
Dla mnie tak... i zapewne dla mnie podobnych... jedynym skojarzeniem, które przychodzi mi teraz do głowy, jest skojarzenie z Mordimerem_Madder/dinem/ jako nauczycielem religii :roll: A tego chyba nikt by nie chciał... nawet gdybym to czynił z punktu widzenia postawy tolerancji :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-06-2008 15:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów