Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapowiedzi przedślubne
Autor Wiadomość
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Zapowiedzi przedślubne
http://www.poznan.oaza.pl/forum/viewtopi...057#p21057

Koleżanka ostatnio przeglądając stronę swojej parafii natknęła się na coś takiego. Zwróćcie uwagę na pierwszą zapowiedź. Przecież osoba ta figuruje jako rozwiedziona, to przecież już jest poważna przeszkoda... mogę prosić o jakieś wyjaśnienie, tej dziwnej sytuacji? Koleżanka już stworzyła podobny temat na innym forum, ale nie dostała żadnej odwiedzi, dlatego sama postanowiłam zakręcić się w okół tego.
Przy okazji zadam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli ślub został unieważniony przez Kościół to przy ponownym zawieraniu sakramentu małżeństwa zostaje to jakoś zaznaczone? Pzdr w Panu <><

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
22-06-2008 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Rozwiedziona cywilnie. Nigdy wcześniej nie brała ślubu kościelnego.

I nie istnieje coś takiego jak unieważnienie małżeństwa :!: :!: :!: - jest stwierdzenie nieważności sakramentalnej od początku...NIE ISTNIEJE ROZWÓD KOŚCIELNY.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-06-2008 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
kłapciu napisał(a):http://www.poznan.oaza.pl...id=21057#p21057
Tu nic nie ma.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-06-2008 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):
kłapciu napisał(a):http://www.poznan.oaza.pl...id=21057#p21057
Tu nic nie ma.

Jest tylko na samej górze Duży uśmiech
Podaję linka bezpośrednio do obrazka:
[Obrazek: zapowiedzird6.jpg]

[ Dodano: Nie 22 Cze, 2008 23:13 ]
Nadal nie wiem o co chodzi Smutny

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
22-06-2008 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Prawo kanoniczne nie zna pojęcia "rozwiedziony". Zatem jasne jest, że Pan Andrzej Milewski jest kawalerem, który ma za sobą kontrakt cywilny, a który to kontrakt ustał. Jest zatem ów człowiek kawalerem. Wg mnie, ten kto pisał ogłoszenie wykazał się nieco brakiem roztropności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-06-2008 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):Wg mnie, ten kto pisał ogłoszenie wykazał się nieco brakiem roztropności

Co z tymi, którzy zamieszczaja bez czyjejś wiedzy i zgody ogłoszenia w internecie podając dane personalne? Pan A.M. nie jest gwiazdą filmową, aby cały swiat interesował się jego życiem, a to jest forum a nie brukowiec.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pon 23 Cze, 2008 08:28 ]
Off topic. Temat nie traktuje o ochronie danych osobywych, lecz o tym, co zawiera się w tytule wątku.
23-06-2008 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Zauważ, Danielo, że nie jest to byle jaka strona, tylko STRONA PARAFII. Myślę, że to wiele wyjaśnia. Pzdr KONIEC OT

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
23-06-2008 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów