Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cierpinie za innych
Autor Wiadomość
Urszula Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Cierpinie za innych
Właśnie zdałam sobie sprawę, że nie mam nikogo oprócz Boga.
Postanowiłam tu napisac, bo nikt inny nie mógłby mnie wysłuchać i nie byłby mi w stanie pomóc.
Nie będe opisywać swojej sytuacji, ale wiem jedno. To ona skłoniła mnie do takiego myślenia. Zastanawiam sie, czy to nie jest grzech...
Według mnie, nic mnie dobrego w życiu nie spotka, nic nie osiągnę, jestem zbyt słaba na bodźce zewnętrzne. Moje miejsce na Ziemi jest marnotrawione.
Pragnęłam umrzeć, do tej chwili... Wiem jednak, że nie mam prawa sama decydować o swoim istnieniu, to jest grzech.
Tyle niewinnych ludzi ginie w wypadkach, choruje na śmiertelne choroby, umiera...
Skoro nie mam prawa odebrac sobie życia, proszę Boga bym mogła cierpieć za ludzi niewinnych. Zbyt wiele dzieci zostaje sierotami, zbyt wiele ludzi niesprawiedliwie umiera. Ja chciałabym sie wreszcie na coś przydać, być pozyteczna.
Jesli możliwa jest zamiana miejsc, ja będe się o to modlić.

Dodano Wto 01 Lip, 2008 1726
Nie powinnam była tu pisać.
Mogłam sie domyśleć, że nikogo to nie obchodzi cry
01-07-2008 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Obchodzi Uśmiech ....wiem coś o takim stanie Smutny
Oczywiście jak masz cierpieć i przeklinać swój los, to lepiej przekuj to na dobro, ofiarując swoje cierpienie w jakiejś intencji.
Ale może równolegle poszukaj pomocy medycznej...mogą to być objawy depresji - a wtedy bez leków trudno samemu wyjść z tego stanu.
Depresja jest uleczalna - trwa to trochę, wymaga cierpliwości, samozaparcia, łykania prochów - ale pomaga Uśmiech
01-07-2008 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Urszula napisał(a):Mogłam sie domyśleć, że nikogo to nie obchodzi

Na jakiej podstawie tak niesprawiedliwie sądzisz :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-07-2008 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Urszula Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Bo nikt nie jest w stanie wczuć się w moją sytuację. Nie mam nikogo.
01-07-2008 20:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bo też trudno wczuć się w drugiego człowieka - jego mysli, odczuwanie, sytuację.
Ale napewno nie jestes odosobniona w cierpieniu...każdy z nas dzwiga swój krzyż.
02-07-2008 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wróciłam z rekolekcji, na nich poznałam ludzi, którzy mówili o swym życiu, zmaganiu się, cierpieniu. Więc nie jesteś sama, we wspólnocie KK jest wielu i to bardzo wielu cierpiących. Mogę rzec, że każdy cierpi na swój specyficzny sposób, tylko miara jest inna, bo nie każdy udźwignie tyle samo co współbrat/siostra.
Więc takie, mówienie : że nikt, że nie obchodzi, jest też objawem egocentryzmu.
Zarzutem, wołaniem o pomoc, chęć troski drugiej osoby , gdyż okazuje się, że sobie nie radzi i chce aby ktoś przyszedł, pogadał. I to jest zrozumiałe.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-07-2008 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Urszula napisał(a):Skoro nie mam prawa odebrac sobie życia, proszę Boga bym mogła cierpieć za ludzi niewinnych. Zbyt wiele dzieci zostaje sierotami, zbyt wiele ludzi niesprawiedliwie umiera. Ja chciałabym sie wreszcie na coś przydać, być pozyteczna.

nie widzę problemu, jest na pewno sporo osób w twojej okolicy, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy, tylko się rozejzyj. Wiedz jedno : nikomu nie będziesz w stanie pomóc dopóki będziesz się nad sobą użalać.
Urszula napisał(a):Dodano: Wto 01 Lip, 2008 17:26
Nie powinnam była tu pisać.
Mogłam sie domyśleć, że nikogo to nie obchodzi :cry:
hahaha po 6ciu godzinach oczekiwałaś nawału odpowiedzi? gdybyś uznała, ze nikogo to nieobchodzi usunęłabyś posta.
08-07-2008 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów