Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszanowanie własności w Polsce.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Poszanowanie własności w Polsce.
Niezrozumiałe jest dla mnie jak można niszczyć własność. Nie ma tu miejsca na wymówki typu : własność państwowa lub własność pozostawiona przez właściciela to własność "niczyja". Nigdy tak do tego nie podchodziłem. Sam byłem kiedyś świadkiem niszczenia własności pozostawionej przez właściciela. Wtedy jednak nie mogłem nic na to poradzić, bo nie miałem telefonu,by powiadomić o procederze. To, że właściciel coś pozostawił, to wcale nie oznacza, by bezkarnie to niszczyć. To łamanie prawa i brak kultury.

Czy tak trudno uszanować własność ? Czy aż tak niektórzy tej własności pożądają, że aż ją niszczą ? Czemu nie przedyskutują wpierw z właścicielem i nie zapytają, czy można to nabyć w sposób uczciwy i zrobić z tego właściwy użytek ? A jeśli nie są w stanie czegoś kupić , to niech tego chociaż nie niszczą.

A kiedyś w Polsce zniszczono nawet stację łącznościową podczas II wojny używaną przez wojsko, będącą w dobrym stanie w okresie powojennym, którą można było wykorzystać w łączności radiowej dalekiego zasięgu. Maszt radiowy z całym osprzętem. Przecież stacja nadawcza mogła tam powstać. Ale skoro huligani wolą niszczyć, to już ich sprawa. To świadczy tylko o nie rozumieniu prostej definicji własności.
01-07-2008 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów