Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy św. Paweł był apostołem ?
Autor Wiadomość
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Zwróć uwagę na fragmenty jakie zacytowałem.

CO do powołania bezpośrednio przez Jezusa:
Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat,
Pierwszy list św. Pawła Apostoła do Koryntian 1,1

Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, (...)
Drugi list św. Pawła Apostoła do Koryntian

i najważniejszy cytat:
Paweł, apostoł nie z ludzkiego ustanowienia czy zlecenia, lecz z ustanowienia Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który Go wskrzesił z martwych,
List św. Pawła Apostoła do Galatów 1,1

Gdy jednak spodobało się Temu, który wybrał mnie jeszcze w łonie matki mojej i powołał łaską swoją,aby objawić Syna swego we mnie, bym Ewangelię o Nim głosił poganom, natychmiast, nie radząc się ciała i krwi ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku.
List św. Pawła Apostoła do Galatów 1,15-17

Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.
Pierwszy list św. Pawła Apostoła do Tymoteusza 2,7

Co do równości z innymi apostołami to wyraźnie nawiązuje do tego samego znaczenia co Kefas i inni:
ani nie udając się do Jerozolimy, do tych, którzy apostołami stali się pierwej niż ja, skierowałem się do Arabii, a później znowu wróciłem do Damaszku.
List św. Pawła Apostoła do Galatów 1,17


Co do tego czy wszyscy są apostołami:
Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów?
Pierwszy list św. Pawła Apostoła do Koryntian 12,29

Co do tego że Paweł został powołany poza apostołami : Paweł WIDZIAŁ Jezusa, czyli został
powołany na podobnej zasadzie co oni:
Czyż nie jestem wolny? Czy nie jestem apostołem? Czyż nie widziałem Jezusa, Pana naszego? (...)
Pierwszy list św. Pawła Apostoła do Koryntian 9,1


Co do zatwierdzenia przez apostołów Pawła jako apostoła, to mimo że był osobiście powołany przez Boga, Bóg mu nakazał "zatwierdzić się" u APostołów zjednoczonych jako Kościół:
"Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą, zabierając z sobą także Tytusa.
Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia. I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, /by stwierdzili/, czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno."
/List św. Pawła Apostoła do Galatów 2,1-2/

pozdrawiam
Marek
08-07-2008 00:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
[] - Kyllyan - 06-07-2008, 09:10
[] - Polonium - 06-07-2008, 11:05
[] - Marek MRB - 06-07-2008, 11:48
[] - seven-day's - 06-07-2008, 14:20
[] - Marek MRB - 06-07-2008, 14:26
[] - krzyjak - 08-07-2008, 00:28
[] - Marek MRB - 08-07-2008 00:58
[] - Ks.Marek - 08-07-2008, 01:24
[] - Marek MRB - 08-07-2008, 01:51
[] - Ks.Marek - 08-07-2008, 19:19
[] - miasto - 02-09-2008, 08:11
[] - alexis - 01-10-2008, 23:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów