Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drzewo genealogiczne
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Drzewo genealogiczne
http://www.moikrewni.pl/Login.action
Ciekawy projekt, moim zdaniem. Warto pobawić się w heraldyka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-07-2008 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja założyłam juz jaki czas temu. Ale co do tego ma heraldyka ? :-
Heraldyka i Geneologia to oddzielne działy.
Oczywiście heraldyka wspomaga poszukiwania ale nie zawsze ułatwia Duży uśmiech w budowaniu drzewa geneologicznego.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-07-2008 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Oczywiście! Chodziło mi o genealoga Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-07-2008 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
drzewo mojej rodziny Oczko
http://marusinski.strony.pl/

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-07-2008 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
U mnie się zatrzymało, gdyż ciężko jest kontynuować , gdyż mój pradziadek był Niemcem i nie wiem gdzie szukać aby móc ze strony pradziadka coś posklecać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-07-2008 16:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
to nasze drzewo też nie jest zbyt głebokie, naromiast dosyc rozbudowane w bok.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-07-2008 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ja co chodzi stronę mego taty, odnalazłam też herb rodziny - tak mi się zdaje, ale i tak nie wiem który pośród kilkudziesięciu przypiąć do mej rodziny. Więc co nie co jest ale jeszcze mało. Nie jest to prosta zabawa, dużo trzeba temu czasu poświęcić, a jeżeli jest to możliwe pojeździć i poszperać w metrykach itd aby to było drzewo geneologiczne wysokich lotów. Kto ma czas niech działa , bo warto poznać historię własnej rodziny Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-07-2008 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja też się tym interesuje, ale u mnie to jest żywy przekaz rodzinny w niektórych liniach, aż do kilkunastu pokoleń ze szczególami z życia tych osób skąd przybyli, czym się zajmowali i takie różne historie z życia, stan majątkowy adresy domów, w Warszawie. Zresztą wszystkie zburzone. Z jednego został tylko kawełek muru. A sześć pokoleń mojej rodziny w tym domu mieszkało itd. A po innych nawet śladu nie ma.
W sumie to mam wiadomości o kilkudziesięciu osobach. A takie szukanie jest rzeczywiście bardzo trudne jak się nie ma przekazu od rodziny.
Kiedyś to o te dokumenty nikt specjalnie nie dbał no i były fałszowane, zmieniane.
Nazwiska były kupowane, przekręcane.
Te dokumenty to mało co są warte, często zatarte, to ktoś coś niby niechcący na to wylał żeby ukryć pochodzenie.

Wiesz taka wiara w papierki..

A moja rodzina Rachel też czas jakiś w Niemczech gościła. Spróbuj u Mormonów.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
23-07-2008 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Talmid napisał(a):A moja rodzina Rachel też czas jakiś w Niemczech gościła. Spróbuj u Mormonów.
tylko, że ja nie znam nazwiska pradziadka Smutny pradziadek ze strony taty był Niemcem i w ten sposób mój dziadek otrzymać miał niemieckie szlachectwo, pamiętając , że herb też posiadali w Polsce.
Dziękuję za wskazówkę.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-08-2008 22:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jej, genealogia jest moim hobbyDuży uśmiech Kuzynka mojego taty bardzo powaznie do tego podeszła i od kilkunastu lat tworzy nasze drzewo genealogiczne. Wielu ciekawych rzeczy sie dowiedziałam. np że jestem Barbara .. z Herbu Trójkrzyż, a szlacheckie dworki mieliśmy w okolicach Kalisza.. potem mój najbliższy pradziadek był dowódcą jednego z oddziałów powstania wielkopolskiego.. to jest ważne żeby współczesne pokolenie znało historie swojego rodu to tez jakoś patriotyzm wzbudza świadomośc jakich przodków mieliśmy ( o ile faktycznie byli patriotami)

Generalnie mnie bardzo fascynują pokrewieństwa międzypokoleniowe,sama jestem od jakiegos czasu na portalu, szkoda tylko że tak mało osób o tym portalu wie, bo można naprawdę wielkie drzewa genealogiczne stworzyć Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
14-05-2010 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ludi Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Jul 2016
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Drzewo genealogiczne
Interesujące, bardzo wciąga. Uśmiech
Pozdrawiam

http://lepszenizdieta.pl/
12-07-2016 13:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów