Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
fanatyzm religijny
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Ks.Marek napisał(a):
Milky Way napisał(a):a od siebie właśnie zaczęłam,codziennym uśmiechem i pomocą dla drugiego człowieka
Boruta też tak miał, a mimo wszystko był diabłem :mrgreen:
To w końcu liczy się "etykietka" człowieka czy to co on robi dla innych? Bo już sie zamotałem...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-12-2008 07:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
Helmutt napisał(a):To w końcu liczy się "etykietka" człowieka czy to co on robi dla innych? Bo już sie zamotałem...
Etykietka namniej, to co robi trochę więcej, a najwięcej z jakiego powodu to robi Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
02-12-2008 08:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Polonium napisał(a):Kto atakuje Kościoł, ten atakuje także samego Chrystusa i staje się Jego prześladowcą.
To jest przykład fanatyzmu religijnego. Nie dosyć, że nie powiedział o jaki kościół chodzi to nie wyjaśnił dlaczego Chrystus miał by się czuć dotknięty tym, że ktoś krytykuje głupoty zgodnie z wiedzą i zasadami moralnymi przekazanymi przez samego Chrystusa.
Zastanów się Polonium komu służysz - KrK czy Chrystusowi!
02-12-2008 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Komzar napisał(a):
Polonium napisał(a):Kto atakuje Kościoł, ten atakuje także samego Chrystusa i staje się Jego prześladowcą.
To jest przykład fanatyzmu religijnego. Nie dosyć, że nie powiedział o jaki kościół chodzi to nie wyjaśnił dlaczego Chrystus miał by się czuć dotknięty tym, że ktoś krytykuje głupoty zgodnie z wiedzą i zasadami moralnymi przekazanymi przez samego Chrystusa.

To nie jest fanatyzm religijny, a ja się z Poloniem zgadzam. Chodzi o Kościół katolicki w tym wypadku, do którego oboje przynależymy.
02-12-2008 09:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Możesz się zgadzać z wypowiedzą Polonium, to twoje prawo, nie zmienia to jednak faktów Uśmiech. Chrystus był dla ludzi a nie dla kościoła i bronił ludzi, szczególnie tych potrzebujących pomocy. Gdy KrK atakuje ludzi to należy krytykować KrK bo tak nas uczył Chrystus.
Przykłady ataku KrK na ludzi możesz poczytać w moich postach które zostały wywalone do śmietnika.
Fanatyzm jest właśnie taką 'ślepotą' która nie pozwala dostrzec momentu w którym bronimy już zrakowaciałej instytucji i wybieramy tylko te zasady które są nam w danej chwili potrzebne, nie widzimy całego obrazu.
02-12-2008 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Komzar napisał(a):Możesz się zgadzać z wypowiedzą Polonium, to twoje prawo, nie zmienia to jednak faktów Uśmiech. (...)
Fanatyzm jest właśnie taką 'ślepotą' która nie pozwala dostrzec momentu w którym bronimy już zrakowaciałej instytucji i wybieramy tylko te zasady które są nam w danej chwili potrzebne, nie widzimy całego obrazu.

Owszem, nie zmienia faktu, że wiem, w co wierzę, a wierzę w Osobowego Boga i kocham mój Kościół, który Chrystus ustanowił. To nie jest bezduszna instytucja, tylko wspólnota osób.
Nie dostrzegasz różnicy między prawdziwą wiarą a fanatyzmem. Co do definicji fanatyzmu odsyłam do słownika, bo zdaje się nie rozumiesz.
Poza tym skąd możesz wiedzieć, że u kogoś przekonania wynikają ze ślepej wiary? Skąd wiesz, czego my bronimy? Tylko Bóg zna ludzkie serca.
02-12-2008 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #82
 
aga napisał(a):kocham mój Kościół, który Chrystus ustanowił.
To już przerabialiśmy, Chrystus nie ustanowił KrK, co najwyżej wylał pod niego fundamenty ale to co urosło to już jakiś potworek jest Uśmiech. Przykład:Chrystus posłał 12 apostołów w świat tym samym wyraźnie pokazał, że jedyną formą nauczania legalną jest apostolstwo, nie było w śród nich biskupów księży papieży itd, wszyscy byli równi wobec siebie. A jak jest w KrK teraz?

aga napisał(a):Skąd wiesz, czego my bronimy? Tylko Bóg zna ludzkie serca.
Sami piszecie (cytaty), że bronicie KrK zamiast bronić nauk Chrystusa. Bronicie je pośrednio a nie bezpośrednio a to mało rozsądne. Z czasem dochodzi do wypaczeń i bronicie takich jak Głódź, który ma poważne problemy z czynieniem dobra za to sporo złego już narobił zmuszając ludzi do walki o ich własność.
Bronicie go nie dlatego, że postępuje mądrze i zgodnie z naukami Chrystusa (bo nie postępują) ale dlatego, że należy do KrK. Czy to nie fanatyzm?
02-12-2008 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Dalsza dyskusja nie ma sensu. Nie będę się powtarzać.
02-12-2008 14:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Komzar ma niestety duzo racji.
Ale nie zdejmie klapek z oczu.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
02-12-2008 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Zdejmie zdejmie, jak sensownie wytłumaczycie mi gdzie się mylę.
02-12-2008 15:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
pafni napisał(a):Komzar ma niestety duzo racji.

Raczej patrzy zbyt jednostronnie. Jeśli widzę pewne niedoskonałości w Kościele, nie twierdzę, że cały Kościół jest zły i nie neguję wszystkiego.
02-12-2008 15:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
aga napisał(a):
pafni napisał(a):Komzar ma niestety duzo racji.

Raczej patrzy zbyt jednostronnie. Jeśli widzę pewne niedoskonałości w Kościele, nie twierdzę, że cały Kościół jest zły i nie neguję wszystkiego.

Pewnie, że cały Kościół nie jest zły, ale Kościół to ludzie, omylni i pełni słabości - jak każdy z nas.

Jednakże ogólny trend wśród hierarchii Kościoła jest taki, że "my jesteśmy w porządku, my się nie mylimy, my mamy monopol na prawdę - a kto sądzi, że jest inaczej - atakuje Kościół, Boga i religię". I weź tu bądź mądry. Najbardziej stonowana i spokojna krytyka KrK - atak na Kościół, mówienie o przypadkach czynienia zła przez jakichś pojedynczych (wypaczonych w tym wypadku) kapłanów - atak na Kościół, jakakolwiek gadka o tolerancji religijnej - atak na Kościół, kontrola skarbowa w Radiu Maryja - atak na Kościół i tak dalej możnaby wymieniać....
A to jest już fanatyzm...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-12-2008 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Tak, rozumiem, co masz na myśli. A może problemem nie jest sam rzekomy atak, tylko sposób, w jaki o Kościele się mówi? Agresja rodzi agresję.
02-12-2008 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
aga napisał(a):Tak, rozumiem, co masz na myśli. A może problemem nie jest sam rzekomy atak, tylko sposób, w jaki o Kościele się mówi? Agresja rodzi agresję.
To znaczy jaki sposób będzie najlepszy? Biczując się na klęczkach i recytując swój problem w dwunastozgłoskowym aleksandrynie?
Co do tego, że agresja rodzi agresję - wybacz, ale chyba Wy, chrześcijanie nie zniżacie się do takich metod? Macie nakazana od Jezusa aby wrogów miłować i drugi policzek ndstawiać. No chyba, że ci co agresją reagują nie są chrześcijanami. Co zatem robią w hierarchii kościelnej....?!

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
02-12-2008 16:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
My jako wierzący też do świętych nie należymy. Jako wierni świeccy też należymy do Kościoła i reprezentujemy ten Kościół i to my wydajemy o tym Kościele świadectwo. Jeśli przejawiamy agresję to niewierzący powiedzą o nas bez ogródek : "fanatycy". I wtedy nie można się dziwić ani umyć rąk jak Piłat, lecz trzeba się przyznać, że to przez nasze grzechy i agresywne zachowania cierpi Kościół a tym samym i Chrystus - Jego założyciel.

Czy jako wierni świeccy i wierzący zdajemy sobie sprawę, że reprezentujemy Kościół Chrystusa oparty na fundamencie Apostołów i to dzięki nam i naszemu świadectwu inni ludzie wyrabiają sobie zdanie na temat tego Kościoła ?
02-12-2008 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów