Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podpis Krzyśka-enocha
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Podpis Krzyśka-enocha
Cytat:Powiedz mi M. Ink. * czy Bóg dał Ci jakąkolwiek inną Księgę poza Biblią?
oczywiście; Bóg daje człowiekowi co dzień tysiące ksiąg, książek i czasopism do czytania...

a czy Bóg dał kiedykolwiek człowiekowi zasadę "sola Scriptura", czy to wymysł człowieka...?

krzysiek_enoch napisał(a):Swojej decyzji odejścia z KRK absolutnie nie żałuję. Jest mi żal, że tak wielu rodaków żyje i umiera w tym zwodniczym systemie
doprawdy... żal mi tych, którzy dali się uwieść zwodniczej zasadzie "sola Scriptura"...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
30-07-2008 11:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Przestałem być katolikiem.
krzysiek_enoch napisał(a):Wiesz ja też przez kilkanaście lat byłem katolikiem. W pewnym momencie zacząłem jednak odkrywac sprzecznosci pomiędzy nauczaniem Kościoła Katolickiego a Biblią (kult Marii - Matki Pana, kult "świętych", msza, czyściec, obrazy, papież i wiele innych). Przez długie miesiące starałem się znaleźc Biblijne uzasadnienie dla tych nauk ale okazało się, że są one po prostu sprzeczne z prostym Słowem Bożym zapisanym w Piśmie Świętym. Jest wiele książek, artykułów i dyskusji intrenetowych próbujących bronic doktryny katolickiej. Czasami teksty te przepełnione są nawet wersetami Biblijnymi ale z regułu wyrwanymi z kontekstu. Bardzo często teksty te podważają samą wartośc Biblijnych argumentów (w stylu "co prawda Biblia mówi ... ale Tradycja zawsze rozumiała to tak ..."). Często argumentacja opiera się wyłącznie na filozofii, logice, uczuciach. Trzeba byc ostrożnym aby nie dac się omamic tymi spekulacjami!
Swojej decyzji odejścia z KRK absolutnie nie żałuję. Jest mi żal, że tak wielu rodaków żyje i umiera w tym zwodniczym systemie ale chwała Bogu, że cały czas powołuje On coraz to nowe dzieci Boże a Jego Słowo nadal jest żywe i przekonuje.
Polecam Ci nawiązanie kontaktu z jakimis ludźmi opierającymi swą wiarę na Biblii. Jeśli masz z tym problem napisz na priv - w miarę możliwości pomogę.
Trzymaj się!
Miau!
Rozumienie Słowa Bożego moze być tylko efektem współpracy człowieka z Łaską Bożą. Jeśli będziezsz gorliwie się o to modłił to w końcu dostapisz. Nie nic od razu.Yak faryzeusze nie znaleźli Jezusa Chrystusa w Słowie Bożym tak Ty n nie znajdujesz Chrystusowych ustanowień..

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
30-07-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Przestałem być katolikiem.
smokeustachy napisał(a):Rozumienie Słowa Bożego moze być tylko efektem współpracy człowieka z Łaską Bożą. .
przede wszystkim z Kościołem katolickim , bo tylko przez Kościół jest Łaska. Z tym, że jest z tym sporo pracy. Około dwieście tomów dzieł Ojców i Doktorów Kościoła. A ile do tego dokumentów Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-07-2008 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
M.Ink.* napisał:
Cytat:oczywiście; Bóg daje człowiekowi co dzień tysiące ksiąg, książek i czasopism do czytania...

Zgoda, ale opuściłeś decydujący przymiotnik: "natchnioną księgę poza Biblią".

A słowa "księgi natchnione" stosuje się w odniesieniu do ksiąg z Biblii. Mówi się nawet "autor natchniony". Natchniony przez Ducha Świętego.
31-07-2008 12:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium napisał(a):opuściłeś decydujący przymiotnik: "natchnioną księgę poza Biblią".
przyznam, że słowo "natchnioną" dopisałem po poście Inka Uśmiech
Jeśli mogę zapytac - dlaczego to pytanie tak Was oburza?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
31-07-2008 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Mnie nie oburza, jeśli się dokładnie wczytam.
31-07-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie jest obrażliwy, nie oburza mnie i mogę odpowiedzieć Uśmiech
Nie dał inną Biblię...ale dał pojąć, że:
- "To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania" (2 P 1,2
bo
- "Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, których ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne pisma, na własna swoją zgubę" (2 P 3,16).
Dlatego nie muszę ganiać i szukać "wyjaśnień" pasujących do mojej koncepcji Boga, Sakramentów, rzeczy ostatecznych.
31-07-2008 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
alus napisał(a):"To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania" (2 P 1,2
AMEN!
alus napisał(a):bo
- "Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, których ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne pisma, na własna swoją zgubę" (2 P 3,16).
AMEN!
alus napisał(a):Dlatego nie muszę ganiać i szukać "wyjaśnień" pasujących do mojej koncepcji Boga, Sakramentów, rzeczy ostatecznych.
AMEN!
Nie trzeba "ganiac i szukac" - wszystko, co nam potrzebne jest w Biblii! Wystarczy czytac!
Cieszę się z Twojego posta Uśmiech

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
31-07-2008 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie wystarczy tylko czytać!!!!
Trzeba jeszcze żyć nauką Pana..."To czyńcie na moja pamiątkę"...a więc Msza św, Sakramenty, modlitwa.
31-07-2008 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
alus napisał(a):Nie wystarczy tylko czytać!!!!
Trzeba jeszcze żyć nauką Pana
AMEN! "Nie każdy, kto mówi do mnie Panie, Panie wejdzie do mojego królestwa..."

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
31-07-2008 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
AMEN zawsze stawiam się na końcu zdania...i to nas niestety różni Uśmiech
31-07-2008 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
krzysiek_enoch napisał(a):że słowo "natchnioną" dopisałem po poście Inka Uśmiech
Jeśli mogę zapytac - dlaczego to pytanie tak Was oburza?
mnie oburza jedynie to, że "natchnioną" dodałeś po mojej interwencji ;P

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
31-07-2008 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
krzysiek_enoch przytoczył cytat z Ewangelii :
Cytat:"Nie każdy, kto mówi do mnie Panie, Panie wejdzie do mojego królestwa..."

Właśnie Aluś też o to chodziło. O wprowadzanie wiary w czyn. Owszem,że słowa bez pokrycia w naszych czynach to słowa zmarnowane. Modlitwa i Sakramenty (pobożność) to jedno, a uczynki (miłość bliźniego) to drugie i to nie może bez siebie egzystować.

Modlitwa i Sakramenty są niezbędną drogą do doskonalenia wiary tak u nas katolików jak i u Was protestantów. Wiara jako taka jest postawą serca, a dokładnie zaufaniem Bogu. Ale Sakramenty i modlitwa są niezbędne, by ta wiara w Jedynego Prawdziwego Boga mogła się w pełni rozwijać.

Dlaczego negujecie sens Sakramentów u nas katolików, skoro u Was też są sprawowane. Gdzie tu jest logika ? Wyjaśnijcie teraz.
31-07-2008 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
M. Ink. * napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):że słowo "natchnioną" dopisałem po poście Inka Uśmiech
Jeśli mogę zapytac - dlaczego to pytanie tak Was oburza?
mnie oburza jedynie to, że "natchnioną" dodałeś po mojej interwencji ;P
Twoja uwaga była po prostu słuszna - wczesniej można było ten tekst rozumiec niejednoznacznie. Uśmiech

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
31-07-2008 15:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
krzysiek_enoch napisał(a):Twoja uwaga była po prostu słuszna - wczesniej można było ten tekst rozumiec niejednoznacznie. Uśmiech
oki, no to:
.................. [Obrazek: s091.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
31-07-2008 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów