Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcie ekskomuniki uderzyło w papieża
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #106
 
inkwizytor napisał(a):W którym miejscu?
Ano w tym, że papież przyznaje sie do błędu zaniechania dostatecznego rozpoznania poglądów głoszonych przez biskupa lefebrystę.
Nie nazywa błędem zniesienie ekskomuniki, ale z bóle wskazuje na brak zrosumienia ze strony wielu człoków Bractwa.
Przyznaje, że ze strony części z nich napotyka "świadectwa wdzięczności i zrozumienia".
Cytat: Nawiasem mówiąc nie tylko pani Aluś tak ocenzurowała list papieski. bardzo podobnie zrobił pewien znany chrześcijański portal internetowy.
Nie ocenzurowała, tylko wskazała, że papież z niczego sie nie wycofuje, ale dostrzega niechęć ze strony części Bractwa i chęć narzucenia swojej wizji Kościoła.
Podejrzewam, że znów uraził część Bractwa stwierdzeniem o konieczności ekskomuniki za udzielenie święceń biskupich bez papieskiego mandatu....dotąd wielu utrzymuje, że nie było ekskomuniki.
Gdy poznamy polską wersje listu Bractwa możemy sie wtedy do niego odnieść.
13-03-2009 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Proszę bardzo, polskie tłumaczenie:
http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.p...mosc/2461/

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
13-03-2009 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #108
 
Rzym rządzi. Rzym to teraz Benedykt XVI. Ojciec Święty nie jest głupcem. Dziękuję Bogu za Benedykta XVI, ponieważ to jeden, jak na razie, z najmądrzejszych Papieży w historii Kościoła żywego.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
01-04-2009 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #109
 
Augustus napisał(a):Benedykt XVI (...) to jeden, jak na razie, z najmądrzejszych Papieży w historii Kościoła żywego.
Czy chcesz przez to powiedzieć, że "jak na razie wśród najmądrzejszych Papieży znajduje się jeden: Benedykt XVI" - w domyśle: "wszyscy inni byli od niego głupsi"? Nie wiem czy masz świadomość, że ocena kogoś stwarza relację nadrzędno - podrzędną, więc dając sobie prawo oceny stawiasz się ponad mądrością Papieży. Powiedziałbym - uważaj na jakiego konia wsiadasz, bo upadek z wysoka bardzo boli.

Po drugie mam pytanie: dlaczego wprowadzasz rozróżnienie "Kościoła żywego"? Czyżby istniał jakiś Kościół martwy?

"Be nice to the gnomes"
02-04-2009 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
hacunamatata napisał(a):
Augustus napisał(a):Benedykt XVI (...) to jeden, jak na razie, z najmądrzejszych Papieży w historii Kościoła żywego.
Czy chcesz przez to powiedzieć, że "jak na razie wśród najmądrzejszych Papieży znajduje się jeden: Benedykt XVI" - w domyśle: "wszyscy inni byli od niego głupsi"? Nie wiem czy masz świadomość, że ocena kogoś stwarza relację nadrzędno - podrzędną, więc dając sobie prawo oceny stawiasz się ponad mądrością Papieży. Powiedziałbym - uważaj na jakiego konia wsiadasz, bo upadek z wysoka bardzo boli.

Po drugie mam pytanie: dlaczego wprowadzasz rozróżnienie "Kościoła żywego"? Czyżby istniał jakiś Kościół martwy?

Na pierwszy rzut oka moje literki będą się jawić jako pyszałkowate twory, ale lepiej myśleć o mnie: prostaczek z Augustusa i nikt więcej. Nie chcę powiedzieć niczego ponadto, co napisałem. To co napisałeś jest twoje, nie jest moje. Moje poznanie jest czymś więcej niż empiryczna ontologia ideowa, gdzie idea, stojąca za empiryczną ontologią, podobna tylko do efraima. Przyszło mi poznać to, co wychodzi poza dwuwymiarową relację kultury zachodu, czyli nie myślę, z reguły chyba nie myślę :mrgreen: , że świat i jego istotę należy badać przez i wyłącznie: dobro/zło, niebo/ziemia (piekło?), góra/dół, ciepło/zimno. Stąd nie myślę, że Benedykt XVI stanął na najmądrzejszym piedestale, a cała historyczna otoczka, to głupstwo, które do progu piedestału nie dorasta. Nie myślę też, że charakter żywotności Kościoła musi zakładać jakieś martwe istnienie. Po prostu przyjmuję za prawdziwe, że Kościół jest tylko żywy. Trzeba poznać najpierw jakąś hierarchię istnienia, hacunamatata, aby decydować się na śmiałe literki. Możesz mi nie wierzyć, ale nie jestem Calineczką, która chce dosiąść Pegaza i wierzchem pogalopować w baśniową krainę Nienurtującą.

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
02-04-2009 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #111
 
Acha, ok. Zrozumiałem wprawdzie około 1/3 Twojego tekstu, ale wyjaśniło mi się, dlaczego piszeż "Kościół żywy" oraz że chciałeś raczej wyrazić podziw dla mądrości obecnego Papieża, niż skupiać się na porównywaniu go z poprzednikami. To mi wystarcza.
BTW - jak na prostaczka to operujesz całkiem zaawansowanymi pojęciami. Żeby je zrozumieć musiałem grzebać po słownikach...

"Be nice to the gnomes"
02-04-2009 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
hacunamatata napisał(a):Acha, ok. Zrozumiałem wprawdzie około 1/3 Twojego tekstu, ale wyjaśniło mi się, dlaczego piszeż "Kościół żywy" oraz że chciałeś raczej wyrazić podziw dla mądrości obecnego Papieża, niż skupiać się na porównywaniu go z poprzednikami. To mi wystarcza.
BTW - jak na prostaczka to operujesz całkiem zaawansowanymi pojęciami. Żeby je zrozumieć musiałem grzebać po słownikach...

To chyba najpiękniejsza chwila w życiu człowieka, kiedy staje się on prostaczkiem. Oczko

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
02-04-2009 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #113
 
http://www.tak-dla-benedykta.pl/ jeśli ktoś chce, może poprzeć papieża Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
02-04-2009 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #114
 
Rachel, bardzo dobra inicjatywa.
Podobny list poparcia znajduje się na stronie IDP http://www.soutienabenoitxvi.org/index.php?lang=pl

Chciałbym wszystkim polecić wywiad z księdzem Stehlinem jaki ukazał się na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. http://www.liturgia.dominikanie.pl/dokument.php?id=2199
Ksiądz Karol mówi nie tylko o obecnej sytuacji FSSPX i ekumenizmie, ale również w bardzo ciekawy sposób objaśnia piękno i bogatą symbolikę Mszy świętej. Naprawdę świetna lektura na czas trwającego Triduum.

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
10-04-2009 14:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #115
 
[Obrazek: th_nie_tykaj_mojego_papiea.jpg]

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
10-04-2009 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #116
 
Odpowiem tylko na pierwszy post. Są to moje wypowiedzi z innego forum.
Cytat:Odpowiem linkami:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Williamson
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_Kap...go_Piusa_X

Podobne 'ruchy':
http://www.ultramontes.pl/Sedewakantyzm.htm
i jeden z przedstawicieli
http://www.youtube.com/watch?v=tSdPojDhaYY

Te linki powinny dać ci do myślenia. Czy aby na pewno Ratzinger postępuje poprawnie?

Pozdrawiam

PS: Zwróć uwagę, że np. r. Maryja samo sobie zaprzecza w tej kwestii. Mówią, że Benedykt chce pojednania z innymi religiami i odłamami (tym miała być spowodowana omawiane zniesienie ekskomuniki). Z drugiej strony, bractwo do którego ekskomunikowani należą, to bractwo konserwatywne, które nie uznaje dialogu Oczko. (sry za styl ale się śpieszę troszkę)

Jeżeli pragniecie konserwatywnego KK to faktycznie decyzja Ratzingera może was tylko cieszyć. Ciekaw jestem ile duszyczek ucieknie wam z Kościoła, po takiej decyzji - i tak większość europejskich katolików, podchodzi do KK z przymrożeniem oka.


Pozdrawiam
13-04-2009 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów