Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcie ekskomuniki uderzyło w papieża
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:Wysiliłby się ksiądz aby zrozumieć mój post..
:offtopic: :spam:

Takie uwagi, to na PW, OK?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2009 01:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
inkwizytor napisał(a):FSSPX nigdy nie odrzuciło prymatu papieża. Nie odrzuciło też całości soboru, a jedynie przyjęło pozycje krytyczną wobec niektórych postanowień.
Co wiązało się z nieposłuszeństwem wobec Głowy Kościoła - tłumaczonym przez członków Bractwa - "w imię wyższej konieczności".

Cytat:Poza tym FSSPX nigdy ne żucało oszczerstw, a jedynie krytykowało, i nie Kościól a jedynie część hierarchii.
Nie, wejdź sobie na stronę Bractwa i poczytaj - tam wyraźnie pisze, że KOŚCIÓŁ się stacza, KOSCIÓŁ stał się modernistyczny itp.
I popracuj nad ortografią... Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 10:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat:Co wiązało się z nieposłuszeństwem wobec Głowy Kościoła
Takim samym nieposłuszeństwem wobec papieża było wprowadzanie na siłę przez niektórych biskupów komunii na rękę w swoich diecezjach. Szkoda że tych nie ekskomunikowano...
Cytat:Nie, wejdź sobie na stronę Bractwa i poczytaj - tam wyraźnie pisze, że KOŚCIÓŁ się stacza, KOSCIÓŁ stał się modernistyczny itp.
A tak nie jest? spójrz na statystyki: spadek powołań, spadek liczby praktykujących wiernych, ekscesy liturgiczne. Do tego do niczego nie prowadzący, szalejący ekumenizm pokroju spotkań w Asyżu, który jest krytykowany nawet przez "otwartych na świat" protestantów.
Jak to nie są dla Ciebie objawy kryzysu to ja nie wiem co w takim razie by nimi było.
Gdy Okręt Piotrowy płonie wierni muszą go ratować i bić na alarm!
Dziś widzimy że to bicie przyniosło konkretne efekty w końcu ktoś zaczął gasić pożar.

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
03-02-2009 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Cytat:
Cytat:Nie, wejdź sobie na stronę Bractwa i poczytaj - tam wyraźnie pisze, że KOŚCIÓŁ się stacza, KOSCIÓŁ stał się modernistyczny itp.
A tak nie jest? spójrz na statystyki: spadek powołań, spadek liczby praktykujących wiernych, ekscesy liturgiczne. Do tego do niczego nie prowadzący, szalejący ekumenizm pokroju spotkań w Asyżu, który jest krytykowany nawet przez "otwartych na świat" protestantów.
Jasne, racja, tyle, że.... z pełnym przekonaniem powiem, że gdyby nie ten modernizm Kościoła, to już dawno stałoby się to co się właśnie zaczyna dziać. Bractwo Piusa jest wierne Tradycji - bez żadnych zmian czy unowoczesnień - i kto ich traktuje poważnie? Są "marginesem marginesu", że tak powiem. Kościół Katolicki takim samym marginesem będzie. Jestem przekonany. Bez żadnych "zydo-komuno-masono-murzyno-ateistycznych spisków".
A kryzys w Kościele jest "dzieckiem" samego Kościoła, powodem jest takie a nie inne postepowanie hierarchów w wielu sprawach.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:Jasne, racja, tyle, że.... z pełnym przekonaniem powiem, że gdyby nie ten modernizm Kościoła, to już dawno stałoby się to co się właśnie zaczyna dziać.
Ale to się nie zaczyna dziać, tylko dzieje się od prawie 40 lat. Do nas po prostu ten kryzys dochodzi z opóźnieniem. Kościół w Polsce za komuny był odizolowany, co w gruncie rzeczy mu na dobre wyszło.
Cytat:Bractwo Piusa jest wierne Tradycji - bez żadnych zmian czy unowoczesnień - i kto ich traktuje poważnie?
Choćby Stolica Apostolska i ci wszyscy którzy tak boją się powrotu tradycji do Kościoła. W przeciwnym razie nie było by w okół tego takiego szumu.
Cytat:Są "marginesem marginesu",
Myślę że nie jedno zgromadzenie w dzisiejszych czasach chciało by być takim marginesem
Dane z 1 listopada A.D. 2008
* 1 Dom Generalny
* 6 seminariów
* 14 dystryktów
* 3 domy autonomicznych
* 159 przeoratów
* 725 kościołów i kaplic
* 2 szkoły wyższe
* 88 szkół
* 7 domów opieki dla osób w podeszłym wieku
* 491 kapłanów
* 215 seminarzystów; oprócz tego 30 seminarzystów w seminarium Bractwa Św. Jozafata, pozostających pod duchowym kierownictwem FSSPX
* 41 przedseminarzystów
* 117 braci
* 164 sióstr (145 profesek, 13 nowicjuszek, 6 postulantek)
* 80 oblatek
* 5 konwentów karmelitańskich
Cytat: A kryzys w Kościele jest "dzieckiem" samego Kościoła, powodem jest takie a nie inne postepowanie hierarchów w wielu sprawach.
I tu widzę szanowny Obywatel zgadza się ze stanowiskiem FSSPX

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
03-02-2009 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Są "marginesem marginesu",
Myślę że nie jedno zgromadzenie w dzisiejszych czasach chciało by być takim marginesem
Dane z 1 listopada A.D. 2008
* 1 Dom Generalny
* 6 seminariów
* 14 dystryktów
* 3 domy autonomicznych
* 159 przeoratów
* 725 kościołów i kaplic
* 2 szkoły wyższe
* 88 szkół
* 7 domów opieki dla osób w podeszłym wieku
* 491 kapłanów
* 215 seminarzystów; oprócz tego 30 seminarzystów w seminarium Bractwa Św. Jozafata, pozostających pod duchowym kierownictwem FSSPX
* 41 przedseminarzystów
* 117 braci
* 164 sióstr (145 profesek, 13 nowicjuszek, 6 postulantek)
* 80 oblatek
* 5 konwentów karmelitańskich
To to jest tak strasznie dużo? To już SJ stanowią większy odsetek ludzki... Bractwo też upadnie lub się jeszcze bardziej zmarginalizuje - prędzej czy później. Ono i tak jest odizolowane. W dzisiejszym świecie ich poglądy na niektóre sprawy religijno-społeczne są nie do przyjęcia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:Kościół Katolicki takim samym marginesem będzie. Jestem przekonany. Bez żadnych "zydo-komuno-masono-murzyno-ateistycznych spisków".
Cytat:Bractwo też upadnie lub się jeszcze bardziej zmarginalizuje - prędzej czy później. Ono i tak jest odizolowane. W dzisiejszym świecie ich poglądy na niektóre sprawy religijno-społeczne są nie do przyjęcia.
Kościół upadnie, Bractw upadnie, wszystko upadnie. Pandemonium... Nie ma żadnej nadziei.
Nie ma to jak chrześcijański optymizm.
A co z obietnicą że bramy piekielne Go nie przemogą?
Kościół wychodził już z większych kryzysów, Bóg zawsze daje Kościołowi wybitne jednostki które z Bożą pomocą wyprowadzają go na spokojne wody.
Przypominam że apostołów było 12 i czego dokonali?
Chrześcijanie w Rzymie byli tylko marginesem, a jakie ich dzieło przyniosło owoce.
Z Bożą pomocą tych niespełna 500 kapłanów wraz z innymi tradycjonalistycznymi zgromadzeniami, z Ojcem Świętym i wieloma tysiącami świeckich i duchownych katolików Przywróci Kościołowi jego dawną chwałę.

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
03-02-2009 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
inkwizytor napisał(a):
Cytat:Kościół Katolicki takim samym marginesem będzie. Jestem przekonany. Bez żadnych "zydo-komuno-masono-murzyno-ateistycznych spisków".
Cytat:Bractwo też upadnie lub się jeszcze bardziej zmarginalizuje - prędzej czy później. Ono i tak jest odizolowane. W dzisiejszym świecie ich poglądy na niektóre sprawy religijno-społeczne są nie do przyjęcia.
Kościół upadnie, Bractw upadnie, wszystko upadnie. Pandemonium... Nie ma żadnej nadziei.
Nie ma to jak chrześcijański optymizm.
A co z obietnicą że bramy piekielne Go nie przemogą?
Bramy piekielne może nie, ale ludzka obojętność i nieświadomość jak najbardziej. Już teraz kościoły pełne są nieświadomych agnostyków.

Cytat:Kościół wychodził już z większych kryzysów, Bóg zawsze daje Kościołowi wybitne jednostki które z Bożą pomocą wyprowadzają go na spokojne wody.
Przypominam że apostołów było 12 i czego dokonali?
Przypominam, że wówczas nie było mediów, nie było internetu, komputerów, tylu mozliwości życia co dziś. A i ludzie byli jakby "ciemniejsi".

Cytat:Chrześcijanie w Rzymie byli tylko marginesem, a jakie ich dzieło przyniosło owoce.
Z Bożą pomocą tych niespełna 500 kapłanów wraz z innymi tradycjonalistycznymi zgromadzeniami, z Ojcem Świętym i wieloma tysiącami świeckich i duchownych katolików Przywróci Kościołowi jego dawną chwałę.
W obecnym kształcie nie jest to możliwe. Kościół upadnie, już sie chwieje i to mocno. Ludzie od Kościoła odchodzą i nie dlatego, że "spiski zydomasońskie" - ale choćby z powodu buty, megalomanii i arogancji jaka prezentuje spora część hierarchów. Na taka fatalną sytuacje bardzo ciężko pracują ludzie tacy jak o. Rydzyk czy ks. Jankowski. Kościół upadnie w takim sensie, że powoli stanie się kolejnym marginalnym wyznaniem. Także w Polsce.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
A co robisz Ty, Towarzyszu Helmucie aby do tego nie dopuścić?
Jak jako Katolik możesz z takim spokojem patrzeć na tonący okręt i tylko krytykować tych którzy próbują go ratować?

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
03-02-2009 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
inkwizytor napisał(a):A co robisz Ty, Towarzyszu Helmucie aby do tego nie dopuścić?
Jak jako Katolik możesz z takim spokojem patrzeć na tonący okręt i tylko krytykować tych którzy próbują go ratować?
Ja nic nie robię, bo nie jestem katolikiem Duży uśmiech No mozna powiedzieć, że obserwuję. Ale to działania pasywne raczej.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 15:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Helmutt problem w tym, że do KK napływają wierni.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-02-2009 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
nieania napisał(a):Helmutt problem w tym, że do KK napływają wierni.
Siłą rzeczy napływają, jasne. W końcu każdy ochrzczony niemowlak to kolejny wierny.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-02-2009 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Nie! Chodziło mi o nawrócenia osób dorosłych...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-02-2009 15:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
Odniosę się do tematu głównego. Uważam, że zdjęcie ekskomuniki świadczy o chęci zjednoczenia Kościoła, czyli w moim mniemaniu dobrze się dzieje.

Stawianie sprawy w kategorii "czy Papież postąpił słusznie, czy nie" poddaje w wątpliwość działania Papieża, a to chyba nie najlepiej świadczy o katolikach, którzy powinni mieć zaufanie do niego. Oczywiście nie-katolicy robią zawsze co chcą, w końcu Papieżowi nie podlegają.
Z linku: http://www.kreuz.net/article.8566.html
podanego wcześniej w postach, wyczytałam takie znamienne zdanie:
"Wir bitten den Heiligen Vater und alle Menschen guten Willens um Entschuldigung" (które jest jednocześnie tytułem artykułu), co znaczy:
"Prosimy Świętego Ojca i wszystkich ludzi dobrej woli o przebaczenie".

I teraz zastanawiam się, ilu ludzi jest rzeczywiście ludźmi "DOBREJ WOLI", ilu jedynie się za takich uważa, ale postępuje inaczej nieświadomie, a ilu świadomie kształtuje i rozpowszechnia ZŁĄ WOLĘ. Napewno liczni dziennikarze i ludzie władzy stojący za wieloma ujadającymi mediami należą do grupy ostatniej.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
03-02-2009 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
inkwizytor napisał(a):Takim samym nieposłuszeństwem wobec papieża było wprowadzanie na siłę przez niektórych biskupów komunii na rękę w swoich diecezjach. Szkoda że tych nie ekskomunikowano...
Synod w Konstantynopolu prezycuje formę składanie dłoni w kształcie krzyża do przyjmowania Komuni św (kan 101).... tradycjonalista tego nie wie??
Cytat: 6 seminariów
Od 50 lat....a Neokatechumenat przez 44 lat utworzył 70 seminariów Redemptoris Mater....liczby mówią same za siebie Uśmiech
03-02-2009 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów