Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosze o pomoc.
Autor Wiadomość
esmeralda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Prosze o pomoc.
Witam . Mam 17 lat i mały problem .. otóż wczoraj z moim chlopakiem troche poszalelismy i doszło do pettingu lecz przez ubranie rzecz jasna. (z tym ze on mnie dotykal tylko po biuscie a ja jego no wiadomo) No i dzis .. spowiedz .. -> wszystko niby ok .. ale jak tu żalowac w pelni ?! przeciez ciezko jest zalowac czegos co bylo przyjemne .. jak wiem do tego , ze moze to sie jeszcze kiedys zdarzy .. jestem skolowana .. . Czy taki brak pełnego zalu oznacza ze popelnilam grzech przeciwko Duchowi Świętemu ?? Co robic ? Smutny
01-08-2008 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie przejmuj się Uśmiech każdy może ulec pokusie Smutny , a okres wakacyjny temu sprzyja. :wink:

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
01-08-2008 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Chyba nie o to jej chodziło Talmidzie.

A do autorki - nie masz żałować przyjemności ale tego, że złamałaś wolę Boga, bo On nie bez powodu nakazuje czystość. Nie musisz rozumieć, dlaczego On tego chce, masz żałować, że Bogu zrobiłaś przykrość. A grzech zwykle jest przyjemny...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-08-2008 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Czy uznajesz to za zło? Nie dlatego, że tak Ci gdzieś tam powiedziano, tylko czy widzisz obiektywnie złe skutki? Bóg nie daje zakazów, bo Mu się tak podoba, tylko dlatego, że ich złamanie spowodowałoby jakieś zło. Uświadomienie sobie tego zła jest chyba podstawą, do istnienia żalu.
Złem w tym przypadku jest oddanie pewnemu człowiekowi (Twojemu chłopakowi) swojej sfery intymnej, która jest jednym z Twoich największych skarbów i powinna być ofiarowana (w całości) Twojemu mężowi. Statystycznie rzecz biorąc, Twój chłopak nie będzie Twoim mężem (powtarzam statystycznie, bo może się Wam uda, a wtedy, wg mnie, ten argument nie ma znaczenia).
01-08-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Żal za grzechy jest też łaską. Trzeba się o niego modlić. Owszem - czesto jest niedoskonały a nawet maciupki, czy możesz Esmeralda powiezieć z czystym sumieniem, że ani tyci nie żałujesz?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
01-08-2008 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
esmeralda napisał(a):Mam 17 lat i mały problem .. otóż wczoraj z moim chlopakiem troche poszalelismy i doszło do pettingu
Alkoholizm czy narkomania nie zaczyna się od pierwszej szklanki/ ścieżki. Teraz łatwiej będzie wam pójść dalej...
... tym bardziej, że bliskość dwojga smakuje im tak, jak alkohol/narkotyk tym, którzy po nie sięgają.

Masz zapewne jakieś plany, ambicje na przyszłość. Krok po kroku planujesz to, co przed tobą. W przemyślany sposób, co nie? I zapewne też masz świadomość, że wiele spraw w tej przyszłości to po prostu rzeczy: wykształcenie, praca, dom, futro, samochód, wczasy na Malediwach, etc. Do rzeczy docieramy dzięki rzeczom. I mamy do tego pełne prawo. Jednak brak nam prawa do uprzedmiotawiania ludzi. Nie wolno człowiekowi używać człowieka do żadnego celu. A w twoim opisie zdarzeń widać wprost, że używacie siebie wzajemnie, swej płciowości, seksualności, cielesności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2008 00:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
esmeralda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
naprawde dzikęuje Wam Oczko Oczko
02-08-2008 18:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów