Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co znaczy, że jestem człowiekiem wierzącym?
Autor Wiadomość
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Bóg zapłać....
08-08-2008 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
M. Ink. * napisał(a):ogólnie "rozumieć" to "docierać", a "wiedzieć" to "posiadać" - czyli ... "odkrywać" a "pamiętać"

rozumienie to dynamiczny przejaw umysłu - wiedza bardziej statyczny
Piszesz wg siebie, a ja wg siebie. Ala dla zakończenia Off topa: rozumiem i wiem

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-08-2008 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):Piszesz wg siebie, a ja wg siebie. Ala dla zakończenia Off topa: rozumiem i wiem
no właśnie...

a pytanie dotyczyło wiary :/

czyli jednak gnostyk... [Obrazek: s026.gif]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-08-2008 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
M. Ink. * napisał(a):czyli jednak gnostyk...
Oczywiście! W myśl starożytnej zasady Christiane, se ipse cognosco! ukutej przez Leona I Wielkiego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-08-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):Christiane, se ipse cognosco! ukutej przez Leona I Wielkiego
eee... coś mi to zalatuje hasełkiem z architrawu świątyni delfijskiej :hm: całe szczęście, że wtedy nie było praw autorskich 8-[

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-08-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
M. Ink. * napisał(a):eee... coś mi to zalatuje hasełkiem z architrawu świątyni delfijskiej
Jakieś sapy do wujka Sokratesa? 8)
Gdyby urodził się w czasach Jezusa Chrystusa, to kto wie, czy nie zająłby miejsca Piotra Apostoła, albo Pawła...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-08-2008 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów