Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teologowie, sympatycy Benedykta 16 - do boju!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Teologowie, sympatycy Benedykta 16 - do boju!
Czytnijcie to, proszę, a potem wszyscy zmontujmy polemiczny artykuł do tego. Taka przepychanka intelektualna może nas do siebie zbliżyć, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-08-2008 01:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wstep odbieram jako emocjonalny. Beszczelne klechy osmielają się cieszyć z xążki Benedykta. Nie widzę też uzasadnienia dla koncentracji na owym podroździale, w xiażce jest mnóstwo innych rozdziałów o których mozna pisać. Zarzuty Autora względem zaparcia Piotra świadczą o niezrozumieniu aspektu przesłania Ewangelii- Jezus niezrozumiany nawet przez uczniów a co dopiero przez innych. Trochę pisałem już o innych zarzutach na innych forach.
2. Dodam jeszcze, że wnioski Benedykta pokrywają się w dużej mierze z moimi, tj dostrzegam zbieżność poglądów.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
19-08-2008 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #3
 
Smoku, mógłbyś zacząć pisać po polsku :?: Momentami nie wiadomo o jakim słowie mówisz... a pisze się beZczelny.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-08-2008 15:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Annnika napisał(a):Smoku, mógłbyś zacząć pisać po polsku :?: Momentami nie wiadomo o jakim słowie mówisz... a pisze się beZczelny.
To był środek wyrazu artystycznego.
2. Wszystko tem jest po polsku tylko trzeba kontext znać. Kontext owego inkryminowanego artykułu.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
19-08-2008 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
osobiście bardzo cenie obecnego papieża.

czy ktoś moze mi przysłać tekst, bo nie mogę go przeczytać odrazu reaguje antywirus...i zamyka mi neta, gdyż wykrywa tam dwa trojany. Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-08-2008 20:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Rachel napisał(a):czy ktoś moze mi przysłać tekst, bo nie mogę go przeczytać odrazu reaguje antywirus...i zamyka mi neta, gdyż wykrywa tam dwa trojany.
zmień antywirusa
tekst jest za długi aby go tutaj wklejać ...

Któż jak Bóg
20-08-2008 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jockey napisał(a):Rachel napisał/a:
czy ktoś moze mi przysłać tekst, bo nie mogę go przeczytać odrazu reaguje antywirus...i zamyka mi neta, gdyż wykrywa tam dwa trojany.
zmień antywirusa
tekst jest za długi aby go tutaj wklejać ...
są też inne opcje. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-08-2008 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jockey napisał(a):
Rachel napisał(a):czy ktoś moze mi przysłać tekst, bo nie mogę go przeczytać odrazu reaguje antywirus...i zamyka mi neta, gdyż wykrywa tam dwa trojany.
zmień antywirusa
A jeśli plik jest faktycznie zawirusowany? Nie każdy lubi mieć robaki w komputerze Uśmiech

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
20-08-2008 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dziekuję tym co mi tekst przysłali. Rzeczywście jest dłuuuugi, postaram się do piątku przeczytać i podzielić się wrażeniami. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-08-2008 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jockey Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
krzysiek_enoch napisał(a):A jeśli plik jest faktycznie zawirusowany? Nie każdy lubi mieć robaki w komputerze
jakos ja wszedłem i nie mam zawirusowanego kompa
pytanie jaki to antywirus. ale jak rozłącza połączenie z netem to stawiam że to Panda a to beznadziejny program i tak wiele wirusów przepuszcza a czepia się niezawirusowanych plików..

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Czw 21 Sie, 2008 11:38 ]
Off topic się zaczyna! NIe o wirusach i innych takich w tym miejscu piszemy.

Któż jak Bóg
21-08-2008 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ale właściwie to na jaki temat miałaby być ta "intelektualna przepychanka" Marku?? :?
Na temat "nieomylności" papieża? Na temat krytykowanych przez p.Dariusza Kota pseudonaukowych metod Ratzingera? O doniosłości recenzowanej książki czy o recenzji i recenzencie? Bo nie wiem...
Ja w zasadzie mógłbym podpisać się pod cyt. zesztą w tym artykule opinią ks.G.Rysia:
Cytat:autor „Jezusa z Nazaretu” opiera się w dużej mierze na „wydobywaniu harmonii z tekstów [shadow=cyan]pozornie[/shadow] od siebie (zbyt) odległych czasowo i tematycznie”
Z tym, że obstaję za skreśleniem słowa:"POZORNIE".
Od siebie dorzuciłbym tylko, że kanon jako zbiór tak przypadkowo zebranych, pochodzących od różnych autorów i źródeł raczej średnio nadaje się do poważnej analizy historycznej a zastosowane tam opisy Chrystusa faktycznie raczej czynią z niego postac literacką nie zaś historyczną.
Co zaś do autora Ratzingera i jego książki:
Cytat:co chwila trafiamy na rozmaite osobiste zwierzenia, całe strony nie kończących się dywagacji teologicznych, a nawet duszpasterskie przygany. Niezwykle irytujące są zwłaszcza próby naiwnego, moralizatorskiego „uwspółcześniania” pewnych motywów nowotestamentalnych. Sytuacja, gdy Jezus pyta o opinie krążące na jego temat „wśród ludzi” (Mk 8:27), zostaje opatrzona taką uwagą:
„(...) również dzisiaj istnieją, rzecz jasna, opinie „ludzi”, którzy coś słyszeli o Jezusie, może nawet poświęcili mu jakieś badania naukowe, nie spotkali jednak Jego samego w Jego niepowtarzalności, jako zupełnie Innego” (s. 245)

Mamy tutaj ów – jak to określił Polak – „specyficznie rozumiany głos autorytetu”, na mocy którego Papież bardzo lekceważąco wypowiada się na temat „jakichś badań naukowych”.
No to o co w końcu chodzi??? Poważna praca naukowa i "szkiełko o oko" czy "czucie i wiara"?
Ja się nie podejmuję czytania książki Ratzingera ależ to musi byc nuuudne... :-k

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
21-08-2008 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Sauer napisał(a):Ale właściwie to na jaki temat miałaby być ta "intelektualna przepychanka" Marku?? :?
Na temat "nieomylności" papieża? Na temat krytykowanych przez p.Dariusza Kota pseudonaukowych metod Ratzingera? O doniosłości recenzowanej książki czy o recenzji i recenzencie? Bo nie wiem...
Polemika z artukułem Kota może być polemiką z artykułem Kota. Tak trudno to pojąć?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
21-08-2008 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Smokeustachy:
Cytat:Polemika z artukułem Kota może być polemiką z artykułem Kota. Tak trudno to pojąć?
Dzięki. Pojąłem. Nasza płomienna i dynamiczna dyskusja umiejętnie podsycana i moderowana przez Marka w efekcie doprowadzi do konkluzji, ze Kot jest be a grafoman(oops!)Ratzinger-cacy. :mrgreen:

PS. Względnie skończy się wątkiem romantyczno-informatycznym o dziadowskim zabezpieczeniu antywirusowym Waszych przestarzałych kompów. :diabelek:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
21-08-2008 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Sauer napisał(a):Smokeustachy:
Cytat:Polemika z artukułem Kota może być polemiką z artykułem Kota. Tak trudno to pojąć?
Dzięki. Pojąłem. Nasza płomienna i dynamiczna dyskusja umiejętnie podsycana i moderowana przez Marka w efekcie doprowadzi do konkluzji, ze Kot jest be a grafoman(oops!)Ratzinger-cacy. :mrgreen:

PS. Względnie skończy się wątkiem romantyczno-informatycznym o dziadowskim zabezpieczeniu antywirusowym Waszych przestarzałych kompów. :diabelek:
Jak Ci Ratzinger nie pasi to ten wątek nie jest dla Ciebie. Ten wątek jest dla tych, co im Ratzinger pasi.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
21-08-2008 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Sauer napisał(a):Nasza płomienna i dynamiczna dyskusja umiejętnie podsycana i moderowana przez Marka w efekcie doprowadzi do konkluzji, ze Kot jest be a grafoman(oops!)Ratzinger-cacy
smokeustachy napisał(a):Jak Ci Ratzinger nie pasi to ten wątek nie jest dla Ciebie. Ten wątek jest dla tych, co im Ratzinger pasi.
Ni mniej, ni więcej. A jak masz grafomańskie zapędy, do pisz do ORF. W przypadku zaś, jeśli zaczniesz kontynuować to, co zacząłeś w tym miejscu, to poleci ostrzeżenie, za brak poszanowania Regulaminu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-08-2008 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów