Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teologowie, sympatycy Benedykta 16 - do boju!
Autor Wiadomość
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat: A jak masz grafomańskie zapędy, do pisz do ORF.
A TO jest zgodne z regulaminem??? To chyba uwaga osobista prawda? Ja nie robie wycieczek osobistych. No i łatwo polemizować z Kotem bo...go tu nie ma! Język
Ok,ok spadam.... :cry:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
21-08-2008 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Sauer napisał(a):
Cytat: A jak masz grafomańskie zapędy, do pisz do ORF.
A TO jest zgodne z regulaminem??? To chyba uwaga osobista prawda? Ja nie robie wycieczek osobistych. No i łatwo polemizować z Kotem bo...go tu nie ma! Język
Ok,ok spadam.... :cry:

Kot też polemizuje z Ratzingerem, którego nie ma na Sfini. Poszłeś do niego z pretensją?
Tak trudno zrozumiec, że my tu piszemy polemikę z Kotem, jak napiszemy, to będziesz mógł napisac swoją polemikę do polemiki?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
23-08-2008 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
smok:
Cytat:[shadow=red]Poszłeś [/shadow]do niego z pretensją?
Jeśli JA - to ZDECYDOWANIE [shadow=green]poszedłem[/shadow]. 8)
NAPRAWDĘ zamierzasz polemizować z Kotem..? :shock: :diabelek:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
24-08-2008 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Sauer napisał(a):NAPRAWDĘ zamierzasz polemizować z Kotem..?
A co, nie wolno mu? Zresztą, ja mu pomogę.
BTW:
D. Kot o sobie napisał(a):Filolog z wykształcenia, ateista. Zainteresowania: historyczny aspekt życia i nauczania Jezusa i wczesnego chrześcijaństwa. Próbuję na własną rękę popularyzować wiedzę, zawartą w pracach anglojęzycznych o tzw. Jezusie historycznym. Tutaj

Papież nie pisał o sobie, tylko o Jezusie z Nazaretu. Pisał jako teolog, człowiek wierzący. To, że Kot jest filologiem, to na prawdę żaden argument. Może Benedyktowi postawić zarzuty o interpretację słów, wyrażeń. Jednak jako ateista nie ma żadnych kompetencji ku temu, by podawać w wątpliwość przesłanki teologiczne zawarte w rzeczonej książce.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-08-2008 11:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Sauer napisał(a):smok:
Cytat:[shadow=red]Poszłeś [/shadow]do niego z pretensją?
Jeśli JA - to ZDECYDOWANIE [shadow=green]poszedłem[/shadow]. 8)
NAPRAWDĘ zamierzasz polemizować z Kotem..? :shock: :diabelek:

A co w tym dziwnego? Przecież to sieczka jest.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
24-08-2008 11:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
S.Eustachy:
Cytat:Przecież to sieczka jest.
Może...Lecz czym się różni od TWojej Smoku(czy też SEKSie?)
Cytat:Głównym problemem jest mitomania "nowoczesnego umysłu" czyli podstawowy dogmat demitologizacji, który przyjął się ze względu na jaskrawą sprzeczność z rzeczywistością. Nowoczesny umysł pożada cudowności w sposób oczywisty, co powoduje rozwój wróżbiarstwa, ezoteryki, zabobonu czy nawet kult superbohaterów. Dodajmy do tego UFO-pasje - tak na początek.
Powalasz na kolana tylko...kto Cie rozumie... :diabelek:

Z tej samej strony:

Szymon:
Cytat:Artykuł Pana Dariusz Kota pokazuje mi po raz kolejny,że w sprawach wiary
nikt nie jest w pełni obiektywny (nawet Papież),i nawet On analizuje
Ewangelie z załozoną teza teologiczną-katolicką min.prymat Piotra ,bóstwo Jezusa
itd.Sprzecznosci są pomijane , bagatelizowane lub reinterpretowane w
duchu apologetycznym.
Moim skromnym zdaniem- laika [shadow=red],wiarygodność ewangelii jest
organicznie związana z wierygodnością instytucji Koscioła,a ta jest problematyczna.To Kościół stworzył kanon NT w tym ewangelie,a nie odwrotnie
[/shadow]
http://www.sfinia.fora.pl/referarium-1-w...,3261.html
=D> =D> =D> 8)

Na tamtym forum dyskutanci(niektórzy) przynajmniej przyznają się, ze ksiązki Ratzingera nie czytali...A Wy??? :roll:
Niemniej dyskusja SMoka i Marka może być fascynująca doprawdy. Dla nich samych. Szczęśliwy

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
24-08-2008 16:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Sauer napisał(a):Na tamtym forum dyskutanci(niektórzy) przynajmniej przyznają się, ze ksiązki Ratzingera nie czytali...A Wy???
To tylko o nich samych źle świadczy. W sumie nie mają oni o czym wtedy dyskutować.

A ja owszem, czytałem, papi!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-08-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Sauer napisał(a):S.Eustachy:
Cytat:Przecież to sieczka jest.
Może...Lecz czym się różni od TWojej Smoku(czy też SEKSie?)
[quote]Głównym problemem jest mitomania "nowoczesnego umysłu" czyli podstawowy dogmat demitologizacji, który przyjął się ze względu na jaskrawą sprzeczność z rzeczywistością. Nowoczesny umysł pożada cudowności w sposób oczywisty, co powoduje rozwój wróżbiarstwa, ezoteryki, zabobonu czy nawet kult superbohaterów. Dodajmy do tego UFO-pasje - tak na początek.
Powalasz na kolana tylko...kto Cie rozumie... :diabelek:

Byle kto na pewno. Trochę trudnych słów, jak mitomania, demitologizacja, rzeczywistość, UFO, superbohater trzeba znać.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
24-08-2008 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):Sauer napisał/a:
Na tamtym forum dyskutanci(niektórzy) przynajmniej przyznają się, ze ksiązki Ratzingera nie czytali...A Wy???
To tylko o nich samych źle świadczy. W sumie nie mają oni o czym wtedy dyskutować.

A ja owszem, czytałem, papi!
Tak samo, po książki [też książkę Jezus z Nazaretu, ciekawe kiedy kolejna część będzie, bo ta niby była jako pierwsza :-k ] obecnego papieża sięgnełam jeszcze jak nie był papieżem Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-08-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sauer Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
Smok:
Cytat:Byle kto na pewno. Trochę trudnych słów, jak mitomania, demitologizacja, rzeczywistość, UFO, superbohater trzeba znać.
..tak też i ja intelektualnie pył marny na Twych butach z daleka jeno z podziwem będę spoglądał i zachwycał się Twą erudycją i elokwencją Smoczku na wieeeelu forach(bo Twój talent musi jakies ujscie znajdować przecież)...
PS. Kopalińskiego masz w małym paluszku a jak jeszcze z ortografią dasz radę bedę wniebowzięty. :aniol:

"Nigdy nie w?tpi ten tylko, kto nic nie wie."
25-08-2008 09:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów