Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
aga napisał(a):Teraz mogę z serca powiedzieć do Niej "Mamusiu".
:jupi: :jupi: :aniol:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-08-2008 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
aga napisał(a):Czy Ty w ogóle zastanawiasz się nad Jej istnieniem, chcesz poznać Maryję?
Inaczej wykorzystałbym czas inaczej niż na czytanie tego wątku.
aga napisał(a):Dla Ciebie niech to brzmi jak chcesz.
Każde inna opowieść w tym dziale potrafiła mnie w jakiś sposób poruszyć, to co Ty piszesz nic. Tylko słowa, zeznanie w sądzie i nic więcej.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-08-2008 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
heysel napisał(a):naczej wykorzystałbym czas inaczej niż na czytanie tego wątku.
Dokładnie - w innym wypadku nie zabierałby heysel głosu, więc nie warto tego typu zdań serwować, Ago.
heysel napisał(a):Tylko słowa, zeznanie w sądzie i nic więcej.
To zrozumiałe w jakimś stopniu, bynajmniej dla mnie, podobnie jak to, że ja na przykład nie rozumiem ludzi, którzy są zapalonymi zwolennikami choćby ateizmu. Nie pojmuję, że nie można wierzyć w Kogoś/coś, co jest poza moją możliwością pełnego poznania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-08-2008 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
heysel napisał(a):Każde inna opowieść w tym dziale potrafiła mnie w jakiś sposób poruszyć, to co Ty piszesz nic. Tylko słowa, zeznanie w sądzie i nic więcej.

Cóż, nic na to nie poradzę Smutny Ale cieszy mnie bardzo Twe powyższe stwierdzenie, bo myślałam, że mam do czynienia z kompletną ignorancją. Żałuję niezmiernie, że moje słowa Ciebie nie przekonują, ale ja wiem najlepiej, że moje świadectwo jest autentyczne, niezależnie od odbioru innych Uśmiech Tak trudno jest wyrazić słowami to, co Bóg czyni w sercu człowieka i właściwie zostanie to, Jemu tylko wiadomą, tajemnicą. W każdym razie uświadomienie sobie obecności naszej Matki, która jest tak blisko każdego z nas i tak bardzo nas miłuje, powoduje ogromną radość w moim sercu Uśmiech No i teraz mogę wreszcie porozmawiać z jakąś kobietą :wink: I nie muszę nawet w tym celu wychodzić z domu hihi :mrgreen:
22-08-2008 01:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
aga napisał(a):Czasem rozmawiam sobie z Maryją ... wiem, że Matka mojego Pana czuwa każdego dnia
Te piękne słowa zawierają cudowną treść.

heysel,
sam fakt, że poświęciłeś chwilę na przeczytanie postów agi świadczy o Twym zainteresowaniu tym tematem. To już coś. Początki bywają trudne i czasem trzeba z uwagą i bez pośpiechu przeczytać coś jeszcze raz. Szukaj dalej, a napewno znajdziesz.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
22-08-2008 01:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
aga napisał(a):myślałam, że mam do czynienia z kompletną ignorancją
a może z prowokacją...[?] :twisted: radzę to pozytywnie wykorzystać... :hm:

Ks.Marek napisał(a):Nie pojmuję, że nie można wierzyć
ja chyba pojmuję... czasem dosięga mnie niewiara...

i takie chwile są chyba najlepszym momentem, by świadomie wybrać wiarę OUśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
22-08-2008 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Czemu oddzielne miejsce ? Przecież serce powinno być niepodzielne, i na pierwszym miejscu Bóg w TrójcyJedyny. Pomimo, że Maryja jest dla mnie ważna, nigdy nie jest pierwsza i niegdy nie szukam jakby dla niej oddzielnego piedestału.
Ona jest tą która pokazuje Boga jako tego który jest najwazniejszy. Ją prosimy o wstawiennictwo itd ale Ona Bogiem nie jest, tylko przedklada nasze prośby Bogu.
Jest najpiękniejszym wzorem kobiety, matki i napewno należy z tego czerpać aby móc stawać się coraz lepszą, świętszą kobietą matką.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
22-08-2008 15:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Oddzielne miejsce, bo każdego kocha się osobiście i wyjątkowo Uśmiech , choć ani mniej, ani bardziej niż Pana Jezusa.
22-08-2008 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Rachel napisał(a):Ją prosimy o wstawiennictwo itd ale Ona Bogiem nie jest, tylko przedklada nasze prośby Bogu.
Jak to rozumieć ? Po co prosić o takie wstawiennictwo ? Czy Bóg nie słyszy bezpośrednio prośby, tylko ktoś mu ją przedkłada ?
Jaka jest doświadczalna różnica w wyniku pomiędzy sytuacją proszę bezpośrednio Boga a proszę poprzez prośbę wstawiennictwo ?
Czy może różnica jest taka jak pomiędzy tymi dwoma równaniami ...
[center]2 + 2 = 4
√8 + 2 + 2 - 2√2 = 4[/center]
W końcu i tak wynik ten sam ... ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-08-2008 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Łatwiej jest człowiekowi prosić kogoś o pomoc [wstawiennictwo] aniżeli prosić bzpośrednio. I tak to wygląda, że proszą np. za wstawiennictwem Maryji. Oczywiście Bóg wie kto o co prosi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-08-2008 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
heysel napisał(a):Czy może różnica jest taka jak pomiędzy tymi dwoma równaniami ...
2 + 2 = 4
√8 + 2 + 2 - 2√2 = 4

W końcu i tak wynik ten sam ... ?
ja tam myslę, że to dość trafne porównanie - niektórzy potrzebują bardziej skomplikowanych równań, inni prostszych - jak to w ludzkim życiu: raz się gmatwa, a raz idzie po prostu do przodu

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
25-08-2008 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
nordlys napisał(a):Szukaj dalej, a napewno znajdziesz.
Nie sądzę, abym kiedykolwiek znalazł, skoro nawet nie znam wystarczających słów by opisać . Co najwyżej mogę zostać znaleziony.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-08-2008 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
heysel napisał(a):Nie sądzę, abym kiedykolwiek znalazł, skoro nawet nie znam wystarczających słów by opisać . Co najwyżej mogę zostać znaleziony.
jak będziesz chciał znaleźć to i zostaniesz znaleziony, ja mam podobnie jak ty jeśli chodzi o stosunek do Maryi, a co do wstawiennictwa - Maryja pomaga tym ktorzy nie potrafią lub nie mogą "dogadać się" z Bogiem bezpośrednio.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
25-08-2008 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
gradzia napisał(a):co do wstawiennictwa - Maryja pomaga tym ktorzy nie potrafią lub nie mogą "dogadać się" z Bogiem bezpośrednio.
Gradzia - dlaczego nie zaufać lepiej temu, który oddał za nas swoje życie? Temu, który jest naszym Przyjacielem, i który nas kocha najpiękniejszą miłością?

Jedyny Pośrednik - Jezus Chrystus w swoim Słowie napisał(a):(28) Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
(29) Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
(30) Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie
w innym miejscu Pan Jezus napisał(a):(11) Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.
(12) Najemnik, który nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc wilka nadchodzącego, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza,
(13) ponieważ jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
(14) Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.
a w kolejnym Jezus - nasz Przyjaciel napisał(a):Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam.
Ten, Który naprawdę nas kocha napisał(a):Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
26-08-2008 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
krzysiek_enoch napisał(a):Gradzia - dlaczego nie zaufać lepiej temu, który oddał za nas swoje życie? Temu, który jest naszym Przyjacielem, i który nas kocha najpiękniejszą miłością?
Przecież napisała, że niektórzy mają z tym problem. Ale najważniejsze jest to aby Bóg był na pierwszym miejscu a nie Maryja. Wcześniej napisałam, że serce powinno być niepodzielne i musi w nim być dobrze ustawiona hierarchia. Jak rzeczywiście Bóg będzie na pierwszym miejscu to reszta będzie też na odpowiednim, lub będzie ustawiac się na odpowiednich miejscach Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-08-2008 18:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów