Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grzech a wada
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
nordlys napisał(a):a ja chciałabym wiedzieć dokładnie kiedy należy "zacząć" upominać "baranki młode"
Od kołyski w sumie. Alkohol jest dla pełnoletnich ludzi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-08-2008 17:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):Od kołyski w sumie. Alkohol jest dla pełnoletnich ludzi.
Ale nastolatek kończący 18 lat uważam że nie jest pełnoletni.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
28-08-2008 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
duszyczka napisał(a):Ale nastolatek kończący 18 lat uważam że nie jest pełnoletni.
Zgadza się. Nie napisałem przecież, że dla tych, co skończą 18 lat...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-08-2008 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ks.Marek napisał(a):Zgadza się. Nie napisałem przecież, że dla tych, co skończą 18 lat...
To ile powinien mieć lat pełnoletni człowiek??

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
28-08-2008 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
aga napisał(a):Ja dalej nie wiem, czy u mnie palenie papierosów to grzech [poważny] czy wada i w ogóle nie wiem...
2 Koryntian7 Skoro więc mamy te obietnice, umiłowani, oczyśćmy się z wszelkiego skalania ciała i ducha, doskonaląc świętość w bojaźni Bożej. miej tez na uwadze z twoje zycie zostało opłacone bardzo drogo ....BARDZO DROGO 1PIOTRA 18 Wiecie przecież, że nie rzeczami zniszczalnymi, srebrem lub złotem, zostaliście uwolnieni od waszego bezowocnego sposobu postępowania, przejętego poprzez tradycję od waszych praojców, 19 lecz drogocenną krwią, podobną do krwi baranka nieskalanego i niesplamionego, mianowicie Chrystusow ....... powiem tak paliłem bardzo długo do trzech paczek na dobe ...ten weset uswiadomił mi jakim jestem NIEWDZIĘCZNIKIEM i skruszało moje sumienie......rano juz nie paliłem ...trzeci rok juz nie palę.. ....... nie odczuwałem zadnych dolegliwosci ..żadnego "ciagu"...a pare dni wstecz ... "zabiłlbym " Uśmiech zeby zdobyc fajeczkę

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 12:53 ]
Ks.Marek napisał(a):
aga napisał(a):ale jak ktoś pali, bo mu się wcale żyć nie chce i mu na tym nie zależy
No to jest krejzol i tyle :roll2:
Aguś, nie ma takiej wielkiej dziury, której by nie dało się załatać. Zaufaj staremu wydze 8)
tak dla zartu i troszku z przekory ale twierdzą że CZARNEJ dziury nie da sie nigdy zatkac zaufajcie młodemu duchem wydze ... i bez urazy proszę Duży uśmiech

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
04-12-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
duszyczka napisał(a):To ile powinien mieć lat pełnoletni człowiek??

Pełnoletnim nie jest ten kto dostał dowód i ukończył 28 lat, przynajmniej moim zdaniem. Zeby być w pełni pełnoletnim trzeba byc odpowiedzilnym za to co sie robi i jak się zachowuje, dojrzeć psychicznie...

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 17:37 ]
* miało być 18 latOczko

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
04-12-2008 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Już się temat wyczerpał,czy znależć nie mogę? :roll:

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
16-03-2010 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Pełnoletnim nie jest ten kto dostał dowód i ukończył 18 lat, przynajmniej moim zdaniem. Zeby być w pełni pełnoletnim trzeba byc odpowiedzilnym za to co sie robi i jak się zachowuje, dojrzeć psychicznie...

Osobą pełnoletnią jest osiemnastolatek, aczkolwiek niekoniecznie dojrzałą, czy dorosłą. Pełnoletność to status typowo prawny związany z osiągnięciem określonych skodyfikowanych wymogów. To dojrzałość i dorosłość zależy od osoby.

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
19-04-2010 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ee ,Ee, Ty nie bądż taki mądry.
osiemdziesięciolatek jest zdecydownie mądrzejszy od 40 -sto latka.
W ogóle uważam, że pełnioletniosć powinna być dla kobiet 25 letnich i dla 35-lenich mężczyzn.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-04-2010 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Co do palenia papierosów - sama chęć rzucenia nałogu nie wystarcza. Trzeba dojść do przyczyny palenia, intrapsychicznego konfliktu, który nałóg (jakikolwiek) powoduje. Bo nie wierzę, że po papierosy sięgają osoby całkiem zdrowe emocjonalnie. Dopiero później, jak już ktoś się uzależnił, można mówić o woli zerwania z wadą. Ja jestem na etapie pierwszym, ale pewnie wielu na tym forum to nałogowi palacze i zapewne innych rad można im udzielić, niż mnie na przykład.
23-04-2010 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Kyllyan napisał(a):osiemdziesięciolatek jest zdecydownie mądrzejszy od 40 -sto latka.

Z ta mądrością to bywa różnie Kyllyanie. Często dzieci pokazują większą mądrość niż dorośli ludzie i wielu rzeczy można sie od nich nauczyć. Ale tacy starsi ludzie mają jednak wiele wiedzy i doświadczeń, więc można by uznać takie stwierdzenie za słuszne. W wielu kulturach tacy starsi ludzie byli lub nadal są uznawani za mędrców do których wielu ludzi udaje się po rady - właśnie ze względu na ich wieloletnie doświadczenie. Wiek mówi sam za siebie. Świat się zmienił i teraz trochę inaczej sie na to patrzy, ale i teraz jest wielu ludzi, którzy czerpią wiedze od takich starych doświadczonych ludzi.

Kyllyan napisał(a):W ogóle uważam, że pełnioletniosć powinna być dla kobiet 25 letnich i dla 35-lenich mężczyzn.

Po części móglbym się z tobą zgodzić, gdy patrzę na postępowanie młodych ludzi, często nieodpowiedzialnych, którzy myślą, że są już dorośli, bo skończyli 18 lat,ale tak naprawdę nadal potrzebują opieki osób dorosłych, gdyż ich ostepowanie świadczy o tym, że nie sa w stanie sami się utrzymywać, sami funkcjonować. Oczywiście nie wszyskich młdoych to dotyczy, gdyż jest wielu młodych ludzi, którzy są nawet mądrzejsi niż osoby dorosłe, bardziej odpowiedzialni - dlatego pisałem, że po części się tylko zgadzam.
Pełnoletność zaczyna się od 18 roku życia, dorosłość, dojrzałość raczej później, wiele zależy od wychowania na co składa się :przygotowania do życia, odpowiedzialność za swoje postępowanie i odpowiedzialność także za innych, przygotowanie do samodzielnego życia w tym rodzinie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
07-05-2010 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #42
 
Kyllyan, czemu chciałbyś mi to robić? Oczko
Musiałabym jeszcze 5 długich lat czekać na pełnoletniość...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-05-2010 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #43
 
w każdym kraju jest inaczej. w takich niemczech alkohol chyba od 16 lat można pić, w sumie nie orientowałam sie za bardzo ale w innych krajach ta granica pełnoletności jest niższa

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
08-05-2010 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
bashca napisał(a):w takich niemczech alkohol chyba od 16 lat można pić, w sumie nie orientowałam sie za bardzo ale w innych krajach ta granica pełnoletności jest niższa

Nie widzę tutaj czegoś pozytywnego w tak niskiej granicy wieku jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Im ona jest niższa tym gorzej. Wszak alkohol nawet u dorosłego może nieźle w głowie poprzekręcać, ale gdy zaczynają młodzi w tak młodym wieku alkohol pić to raczej nie jest to nic dobrego.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-05-2010 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #45
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):bashca napisał/a:
w takich niemczech alkohol chyba od 16 lat można pić, w sumie nie orientowałam sie za bardzo ale w innych krajach ta granica pełnoletności jest niższa


Nie widzę tutaj czegoś pozytywnego w tak niskiej granicy wieku jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Im ona jest niższa tym gorzej. Wszak alkohol nawet u dorosłego może nieźle w głowie poprzekręcać, ale gdy zaczynają młodzi w tak młodym wieku alkohol pić to raczej nie jest to nic dobrego.

Ja też nie widze w tym niczego pozytywnego, Wręcz przeciwnie - młodzi tylko czuja się zbyt pewnie. nie rozumiem dlaczego w Niemczech takie prawo obowiązuje, to przecież jest demoralizujące. Ten wiek 16 lat to okres tzw " buntu młodzieńczego" a jak do tego dojdzie legalny alkohol to ja dziękuję bardzo :roll:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
26-05-2010 06:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów