Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo Glorii Polo
Autor Wiadomość
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Świadectwo Glorii Polo
Trafiona przez piorun

http://docs.google.com/View?docid=dcqzqv9g_9fpqrtrc8

Stałam u bram nieba i piekła

Osobiste świadectwo pani dr Glorii Polo

Świadectwo można pobrać stąd: http://www.speedyshare.com/804928408.html

Strona Glorii Polo: http://www.gloriapolo.net/

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
29-08-2008 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja to czytałam ostatnio, mam w domu egzemplarz tego świadectwa w takiej książce w zasadzie. Rzeczywiście ciekawe.
30-08-2008 01:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mocna rzecz. Naczytał sie ktos fantazy Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-08-2008 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kyllyan napisał(a):Mocna rzecz. Naczytał sie ktos fantazy Oczko

Jak to rozumieć :?:
30-08-2008 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Naczytał sie ktos fantazy, a potem usiadł i napisał to swiadectwo.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-08-2008 20:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Typowa opowiastka NDE przycięta i ubarwiona, aby być zgodną z dogmatami katolickimi. Mimo wszystko gratulacje dla autora, postarał się ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-08-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tak, jak ktoś nie chce wierzyć to nie uwierzy choćby umarli z grobu powstali
a Bóg tak kocha Swoje dzieci i chce ich nawrócenia, a niektórzy ludzie nawet w obliczu wielkich dzieł Bożych nie chcą uwierzyć
to jest nawet nie wiem jak to nazwać
jak Jezus uzdrawiał w szabata to kapłani mimo że widzieli nie wierzyli, a wręcz przeciwnie - szukali w tym powodu, aby Go zgładzić Smutny

Mi nawet nie przychodzi na myśl, żeby czy to Biblie, czy jakieś dzieła mistyczne świętych, czy świadectwa wiary i jednocześnie Miłosierdzia Bożego nazywać fantazą, jak czyta się takie komentarze to aż człowieka bierze zachwyt, że Bóg jest tak litościwy, że na to pozwala. Ale jest tam komentarz, który można znaleźć m.in. także w Piśmie Świętym, mówiący o tym, że komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie ...
aga napisał(a):aga"]Jak to rozumieć
rozumieć to tak, że Jezus w celu ostrzeżenia ludzkości posówa się do dzieł wręcz nie możliwych do pojęcia przez człowieka, skoro ludzie nie wierzą w Objawienia Matki Najświętszej, nie wierzą w prawdziwość Ewangelii, nie wyznają Boga, tylko swój świat próbują dostosować do siebie, lepiąc sobie złote cielce podczas gdy ich przywódcy duchowi spisują Przykazania Boże,
a później będzie "płacz i zgrzytanie zębów"

Chwała Tobie Panie, że widząc to niegrzmisz i dajesz czas na przyjęcie Ducha Prawdy.

Jeśli ludzie tak reagują na świadectwo kobiety świeckiej, to ciekawe jak by zareagowali np na Dzienniczek s. Faustyny (swoją drogą - musze przyznać, że jest rzeczą straszna, że kapłani milczą na temat prawd objawionych przez s. Faustyne czy wielu, wielu innych świętych - nie wiedzą, tylko, że milczenie i puszczenie tych prawd w niepamięć nie przyniesie im niczego dobrego, bo mylą się nazywając lenistwo świętym spokojem)
Ludzie, żebyście wiedzieli jakich dzieł Bóg dokonuje w świecie współczesnym - nawet cuda działane za pośrednictwem Mojżesza można spotkać w świecie współczesnym, a co dopiero cuda działane przez Jezusa ...
moge się założyć, że nawet członkowie Odnowy w Duchu Świetym nie wszyscy uwierzą np. w wskrzeszenia zmarłych czy wiele innych wyjątkowych dzieł
skoro tak się reaguje na świadectwa o czyśćcu to jak by zareagowali na świadectwa o piekle - których, wierzcie mi jest pełno, szkoda tylko, że robi się wszystko aby nie wyszły na jaw...

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 22:18 ]
heysel napisał(a):Typowa opowiastka NDE przycięta i ubarwiona, aby być zgodną z dogmatami katolickimi. Mimo wszystko gratulacje dla autora, postarał się ;P .

heysel a czemu Ty nie wierzysz w prawdy wiary katolickiej a oglądasz głupoty z filmów NewAge ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #8
 
Tak Baptysto, tylko widzisz - Pismo Święte, czy uznane przez Kościół objawienia nie są tym samym, co zwykłe świadectwo. Żaden katolik nie ma obowiązku wierzyć w osobiste świadectwa. Każde natomiast rzekome objawienie jest przez Kościół szczegółowo badane i niemało zostaje odrzuconych. NIE WIEM, czy świadectwo Glorii Polo jest prawdziwe. Mnie wzruszyło, kiedy jakiś czas temu je czytałam. W moim konkretnym przypadku wydawało się być budujące. Wiem natomiast, że diabeł jest sprytny i niestety potrafi tworzyć bardzo udane "podróby", które ściągają niepostrzeżenie na manowce. Nie wiem, jak jest w tym przypadku, ale wiem, że nie na darmo Kościół w swojej mądrości wszelkie tego typu rewelacje bada długo i dokładnie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-08-2008 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Baptysta napisał(a):heysel a czemu Ty nie wierzysz w prawdy wiary katolickiej a oglądasz głupoty z filmów NewAge ?
Dziwi mnie takie pytanie od kogoś o nicku "Baptysta" ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
30-08-2008 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
omyk, wiesz, myślę, że tu można odpowiedzieć tak jak Jezus odpowiedział kapłanom na zarzut, gdy oskarzyli Go, że mocą Belzebuba wyrzuca złe duchy - odpowiedział - jeśli szatan sam siebie wyrzuca to jakże się może ustać jego królestwo?

heysel, Baptysta ? a co masz do tego ? Baptysta to imię afrykańskie (np. charyzmatyczny kapłan ks. John Baptist Bashobora z Ugandy takie nosi - koordynator Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, obdarzony charyzmatem uzdrawiania, prorokowania, wskrzeszania i in.)

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 23:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #11
 
A no widzisz Baptysto, pewnie można, tylko pytanie, kto jest na tyle biegły, żeby rozsądzać owoce i to, czy królestwo rzeczywiście sie ostało... Bo pozory takiego "ostania się" były zdaje się w każdym pseudoobjawieniu, odrzuconym przed Kościół. Nie wiem, jak jest z panią Glorią Polo, nie mnie to rozsądzać. Natomiast wskazałabym raczej na owoce w dłuższej perspektywie, a nie jednorazowe zrywy emocji.

Baptysto, niezły ubaw z "afrykańskiego imienia"... Czyżby Jan Chrzciciel był afrykańczykiem? Oczko Oczko Oczko
o. Bashobora ma na imię John Baptist, czyli tyle, co Jan Chrzciciel. W dodatku z angielskiego, a nie żadnego z wielu afrykańskich języków Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2008 00:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Baptysta napisał(a):heysel, Baptysta ? a co masz do tego ? Baptysta to imię afrykańskie (np. charyzmatyczny kapłan ks. John Baptist Bashobora z Ugandy takie nosi - koordynator Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, obdarzony charyzmatem uzdrawiania, prorokowania, wskrzeszania i in.)

John Babtist znaczy: Jan Chrzciciel. Babtista - ae, to słowo łacińskie, znaczy chrzciciel - jest rodzaju żeńskiego Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
31-08-2008 06:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Kyllyan napisał(a):Naczytał sie ktos fantazy, a potem usiadł i napisał to swiadectwo.

Nie rozumiem, skąd taki wniosek :?: Nie wierzysz w prawdziwość świadectwa?
31-08-2008 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Chciałbym zwrócić uwagę, że świadectwo jest opatrzone pozytywną opinią Kierownika Duchowego p. Glorii Polo Uśmiech

rozumiem, że mogą w nie nie uwierzyć jacyś heretycy, okultyści czy ateiści ale żeby katolicy ... rozumiem ostrożność, ale przecież każdy zaóważy, że świadectwo jest nie tylko zgodne z doktryną katolicką, ale nawet potwierdza to nauka - jak osoba "spalona przez piorun" mogła przeżyć (czy tam wskrzesić), a w dodatku wyjść uzdrowiona z nieodwracalnych oparzeń (nie wiem jak Wy, ale ja tu widze tylko Palec Boży) ?

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
31-08-2008 14:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #15
 
Cytat:Chciałbym zwrócić uwagę, że świadectwo jest opatrzone pozytywną opinią Kierownika Duchowego p. Glorii Polo
Okej! Ale to nie znaczy, że na pewno jest prawdziwe.

Po raz kolejny zwracam uwagę - nie bądźmy naiwni. Być może świadectwo Glorii Polo jest prawdziwe. Jeżeli jednak byłoby to takie oczywiste, zyskałoby oficjalne poparcie Kościoła. Wiemy natomiast, że procesy badające wszelkie objawienia prywatne rozpoczynają się dopiero po śmierci osoby, która objawienie miała otrzymać. Nie dzieje się tak bez powodu, tu zawarta jest wielka mądrość Kościoła, który się nie spieszy. Nie spieszy się z badaniem i oficjalną akceptacją czegokolwiek, żeby niczego nie robić pobieżnie. Kościół w takiej oficjalnej wypowiedzi nie może się mylić. Należy mieć całkowitą pewność. Również dlatego kwestia Medjugorje nie została jeszcze ostatecznie rozwiązana.

Czy wierzę w świadectwo Glorii? Chyba wierzę. W kilku miejscach wydawało mi się ono niewiarygodne, ale z mojej wiary i doświadczenia wynika, że Pan czyni rzeczy wielkie i nieprzewidywalne, a świadectwo mnie podbudowało. Nie mam więc podstaw, żeby samowolnie orzekać o jego nieprawdziwości, ani tym bardziej nikogo osądzać. Ostrożna jestem jednak, jeśli chodzi o akceptowanie czegokolwiek, wyprzedzając Kościół. Jako członek Kościoła jestem zobowiązana do posłuszeństwa i chcę je wypełnić jak najdoskonalej. Czekam więc na opinię tych, których Pan ustanowił pasterzami nad owczarnią, a szczególnie papieża, jako decydujący głos Kościoła. Ja jestem omylna i liczę się z tym.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
31-08-2008 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów