Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
Autor Wiadomość
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
Cytat:Źródło: Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa (R. Szaffera)
W źródle można znaleźć jeszcze inne cenne modlitwy, jednak nie podaje ich bo są dłuższe i wiążą się z zobowiązaniem odmawiania ich przez dłuższy czas (np. miesiąc, rok, 12 lat), nie mniej jednak ich odmawianie wiąże się z bardzo cennymi obietnicami

A kto to wydal w Polsce? Jakieś Imprimatur jest?

Bo ja slyszalem to:

http://www.saletyni.pl/index.php?sub=kan...sowe&id=43
31-08-2008 01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie ma Iprimatur, kiedyś pokazywałam pewnemu księdzu - egzorcyście i on tylko stwierdził, że lepiej z tego nie korzystać. Nic więcej nie powiedział.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-08-2008 09:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Kto wydał ? chyba wydawnictwo MariaVincit, albo nietylko oni...
(po za tym wydaje mi się, że autor jest duchownym, ale nie jestem pewien)

A imprimatur ?
ma to: Dekret Kongegacji Nauki Wiary z dnia 29 XII 1966 r. AAS 58/16, wydanym z woli i zaaprobowaniu przez Papieża Pawła VI już 14 X 1966 r. Oczko

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
31-08-2008 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
A co na to Saletyni? doczytales?
31-08-2008 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Właśnie przeczytałem i tak:

no cóż, sekta malanistów jak każda sekta próbuje głosić różne bzdury, ale z tego co wiem Matka Boska Saletyńska, ani Saletyni, ani ta sekta, ani ich zadne poglądy nie mają nic wspólnego z ww. książką...
a nawet gdyby autor przez jakąś nieuwagę pozwoliłby na taki tam zapis jaki oni głoszą to to i tak nie ma nic wspólnego z modlitwami, które przytoczyłem tu na forum (a które są opublikowane w tejże książce - w której autor mógł umieścic przeróżne informacje, ale sam zostanie z tego osądzony), nie mniej jednak ta książka nie jest jakąś literaturą podmiotu - czyli źródłem, to traktowałbym tylko jako zbiór, a modlitwy które przytoczyłem są wynikiem Objawienia ich przez samego Jezusa Chrystusa - których rzeczywiste źródło znajdujemy w objawieniach i relacjach z nich takim mistykom jak:
Św. Brygidzie, Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie, Teresie Higginson i in. - i w pismach tych świętych można szukać oryginałów orędzi Uśmiech

to tak, jak np. ja bym sobie postanowił np. napisać książke na temat objawień i opisał tam wybrane objawienia - wiadomo, że jest to moja redakcja tych objawień, a oryginały trzeba szukać osobno u każdego z opisanych mistyków, nie mniej jednak przy przytaczeniu modlitw - są one cytowane, więc jest to oryginał (ewentualnie tłumaczenie na język polski), a więc przy odmawianiu modlitw o których mowa można być pewnym, że są one nie tylko zatwierdzone przez Kościół (o czym świadczy chociażby kanonizacja ich "autorów"), ale przekazane przez Pana Jezusa, (bo to On nauczył tych świętych danych modlitw)

w związku z tym stwierdzam, że można spokojnie modlić się modlitwami o których mowa, a Pan Jezus napewno policzy je nam i spełni obietnice, które do nich dołączył

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
31-08-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
dostaliśmy pozwolenie..... Oczko
uśpijmy ostrozosc... :shock:
01-09-2008 07:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów