Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w sprawie Oazy
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pomoc w sprawie Oazy
Jak w temacie. Chodzi mi o konspekty do prowadzenia spotkań. Jeśli jest taka możliwość, to proszę o podesłanie. Najlepiej za poleceniem zapłaty.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
01-09-2008 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Pierwszy raz spotykam się z taką prośbą, może wkońcu ktoś się weźmie porządnie za należyte prowadzenie tych spotkań. A więc szczerze gratuluję i popieram przygotowywanie spotkań. Ze swojej strony polecam zwrócenie uwagi na charyzmat grupy i jej cel.
Bo np. u mnie w parafii to Oaza ograniczona jest do śpiewania i grania, gdzie banda dzieci wyśmiewa się z animatorki, a co ksiądż robi to poprostu nie ma o czym mówić. Wielkim nieporozumieniem jest to, że często miejsce spotkań "w Imię Jezusa" staje się miejscem spotkań do zbiorowego grzechu - dlatego zwracam wszystkim moderatorom uwagę na to, żeby pilnowali grupy (zwłaszcza dzieci i młodzieży)
Pamiętajcie o celu spotkania i sprawdzajcie czy to co robicie jest Boże czy bezużyteczne...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
01-09-2008 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Po ostatnich doświadczeniach widzę, że trudno jest mówić dziś młodym o Panu Bogu, oj trudno. Trzeba sie nieźle napracować, by konspekty były takie, ażeby nie paliły, lecz zachęcały do pracy w poszukiwaniu Źródła Bożego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jaką grupę x prowadzi? Mam konspekt dla ONŻ 1 stopnia - tzw 10 kroków. Mogę pożyczyć.
Albo kupię w diakonii słowa u nas w arch i wyślę. Tylko muszę wiedzieć jaką grupę ksiądz będzie prowadził.

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
15-09-2008 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
To jest w większości wypadków materiał gimnazjalny (1-2klasa). Ale i tak to niczego nie załatwia. Po prostu jest cięzko, by zmotywować do pracy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jeżeli brakuje ascezy to ciężko , ah ciężko.
Ludzie młodzi muszą przyjąć, że aby móc żyć i służyć Chrystusowi asceza jest potrzebna.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2008 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rachel napisał(a):Jeżeli brakuje ascezy to ciężko , ah ciężko.
O czym my tu mówimy Mario. Asceza u 15 latków? To jak trądzik młodzieńczy u 90 latków...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Rachel napisał(a):Jeżeli brakuje ascezy to ciężko , ah ciężko.

Dla nich jakakolwiek chęć i/lub próba ograniczenia własnego konsumpcjonizmu jest już ascezą Język

Może trzeba zachęcać do prób kontroli "chciejstwa" małymi krokami...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Annnika napisał(a):Może trzeba zachęcać do prób kontroli "chciejstwa" małymi krokami...
A może coś więcej na ten temat? Bo jakoś sam nie bardzo wiem, o co chodzi w tym, co piszesz, Aneczko.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Annnika napisał(a):Rachel napisał/a:
Jeżeli brakuje ascezy to ciężko , ah ciężko.


Dla nich jakakolwiek chęć i/lub próba ograniczenia własnego konsumpcjonizmu jest już ascezą

Może trzeba zachęcać do prób kontroli "chciejstwa" małymi krokami...
O to mi chodzi Annniko. Aby potrafili zrezygnować z czegoś co im nie jest koniecznie do życia potrzebne. Bo teraz jest fala , że mam dla posiadania a nic to nie wnosi w rozwój człowieka ale zamyka go.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2008 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rachel napisał(a):Bo teraz jest fala , że mam dla posiadania a nic to nie wnosi w rozwój człowieka ale zamyka go.
Kurczę! Kobiety, piszcie po polskiemu, co? :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Rachel napisał/a:
Bo teraz jest fala , że mam dla posiadania a nic to nie wnosi w rozwój człowieka ale zamyka go.
Kurczę! Kobiety, piszcie po polskiemu, co?
Ks dziś jakoś mało pojmujący :wink:
Jest sobie młodzik, i będąc w grupie najczęsciej co czyni to szpanuje co to on nie ma. Uśmiech W ten sposób krązy wokół siebie, tworząc coraz mocniejszą pętle egocentryzmu. A przecież chodzi o to aby oni wyszli do innych. Bo głosznie Ewangelii nie czynimy dla siebie, i nie ma tez na celu skupiania uwagi na sobie ale na osobie Chrystusa. Więc poprzez umiejętność rezygnacji z drobnych rzeczy, potrafi zyć i służyć, bez oczekiwania czegoś za to. A tak poprzez własny egocentryzm moze tylko oczekiwać na nagrody. Rozumie ks?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2008 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #13
 
Asceza wydaje im się czymś absolutnie "chorym". Świat uczy ich, że żeby żyć lepiej trzeba więcej chcieć. Konsumpcjonizm, materializm, szpanerstwo. I ja się nawet ich postawie nie dziwię, skoro wielu niema absolutnie wzoru, który byłby autorytetem.

I co teraz:

Należałoby znaleźć małą kwestię na początek, żeby pokazać, że czasami drobne wyrzeczenie daje efekty - korzyść. Dla nich już ta rzeczywistość jest abstrakcją.

Jestem zbyt zmęczona na jaśniejsze wyklarowanie - nie wyjaśniłam jak chciałam Smutny

Chodzi m o to, że trzeba spróbować zrozumieć dlaczego dla nich rezygnacja jest nielogiczną abstrakcją.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-09-2008 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Rachel napisał(a):i będąc w grupie najczęsciej co czyni to szpanuje co to on nie ma.
Akurat nie ma tego u mnie :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Nawoływanie do wyrzeczeń i ascezy młodych ludzi, którzy nie mają pojęcia po co mieliby to robić jest z góry skazane na niepowodzenie. Najpierw trzeba im dac podstawy. Jakaś diakonia liturgiczna, diakonia Słowa, podwórkowe kółko różańcowe. ogólnie jakieś grupki wspólnie robiące cos dla parafii.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
16-09-2008 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów