Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postulaty Laickie PSR
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):Urban jest obsceniczny
W Czechach nie zrobiłby większego wrażenia.
Ks.Marek napisał(a):A co do twej wypowiedzi, co konkretnie masz na myśli?
Super skuteczną broń, jak blaster z Might and Magic VII, tzw. "obrazę uczuć religijnych". Po ideałach z drugiej strony barykady można jeździć jak po dzikiej świni, ale broń Cię Panie Boże uszczknąć coś z chwały Światła Narodu Polskiego - JP2. Taka to wolność słowa ;P.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-09-2008 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
heysel napisał(a):W Czechach nie zrobiłby większego wrażenia.... Taka to wolność słowa
Czesi to zupełnie inny naród, nie da się go porównać do Polaków (chyba, że chodzi o podobieństwa językowe i rasowe). Wiedzą o tym szczególnie Polacy z Cieszyna, którzy 2 razy w tygodniu są gospodarzami targu, przyciągającego tłumy z czeskiego Cieszyna, Zaolzia i innych przygranicznych terenów.

Na wolność słowa w RP nie ma co narazie narzekać. Jeśli poczyta się uważnie prasę i obejrzy/posłucha media, to wyłapie się, że najwięcej szumu robią kręgi żydowskie, gdy coś im się nie spodoba. Kościół Katolicki w naszym kraju, w postaci oficjalnych jego przedstawicieli, reaguje często z wielkim opóźnieniem na obraźliwe zachowania ludzi.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
22-09-2008 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
heysel napisał(a):ale broń Cię Panie Boże uszczknąć coś z chwały Światła Narodu Polskiego - JP2.
Nie rozumiem, co masz na myśli. Ja tam nie widzę podstaw, by poddać krytyce kogokolwiek, byleby sensownie i konstruktywnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2008 08:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
nordlys napisał(a):Jeśli poczyta się uważnie prasę i obejrzy/posłucha media, to wyłapie się, że najwięcej szumu robią kręgi żydowskie, gdy coś im się nie spodoba. Kościół Katolicki w naszym kraju, w postaci oficjalnych jego przedstawicieli, reaguje często z wielkim opóźnieniem na obraźliwe zachowania ludzi.
Sami ludzie Kościoła fakt, nie przejmują się tym zanadto - o wiele gorzej jest jeśli chodzi o ludzi świeckich opętanych przez religię - bo gros tych pozwów o "obrazę uczuć religijnych" wpływa od osób nie-duchownych. Cóż, najgorsi są ci, którym sie wydaje, że sa przepełnieni "misją"...
Co do Zydów - dziwię się, że nikt z rządu jeszcze nie odpowiedział stanowczo na antypolskie zachowania ze strony niektórych żydowskich środowisk. Podkreślam - NIEKTÓRYCH.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-09-2008 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):Ja tam nie widzę podstaw, by poddać krytyce kogokolwiek, byleby sensownie i konstruktywnie.
Ja też nie bardzo łapię sens tego Twojego zdania.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-09-2008 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):[ Dodano: Pią 19 Wrz, 2008 22:12 ]
Helmutt napisał(a):"Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka"
Mądre słowa! Jak będzie Polska Katolicka, to skutkiem tego będzie i dobrobyt i wolność słowa, etc. Nie ma wg mnie lepszego, bardziej przejrzystego i broniącego dobra człowieka światopoglądu, jak katolicki właśnie.
Czy chodzi Ci o Polske "katolicką" rozumianą pod względem, że rządzący będa kierować się katolickim światopoglądem, czy jako kraj klerykalny, wyznaniowy? Są to dwie różne rzeczy. Przecież państwo wyznaniowe z samej idei zakłada ograniczenie wolności słowa, zobacz co się dzieje w państwach islamskich. Co do pierwszego wariantu - tak to by było dobre, rzeczywiście światopgląd chrześcijański byłby dobry, jednak w polskim wydaniu ja tego nie widzę, bo u nas ten "katolicyzm polityczny" to bezmyślnośc, głupota, nietolerancja i chamstwo w najgorszym wydaniu.
Cytat:I tylko z tego powodu jest tak piętnowany na świecie.
Kto jest piętnowany? Goryszewski? A gdzieś Ty słyszał, żeby go piętnowali? Swego czasu śmieli się z niego za te słynne już słowa, obecnie funkcjonuje raczej jako kolejny przedstawiciel "skansenu złotych myśli" - coś jak Kaczyński i jego "z ziemi polskiej do Wolski" czy Urban ze swoim "rząd się sam wyzywi".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-09-2008 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):Czy chodzi Ci o Polske "katolicką" rozumianą pod względem, że rządzący będa kierować się katolickim światopoglądem
Dokładnie.
heysel napisał(a):Ja też nie bardzo łapię sens tego Twojego zdania.
Miało być:
Ks.Marek napisał(a):Ja tam nie widzę podstaw, by nie poddawać krytyce kogokolwiek, byleby sensownie i konstruktywnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2008 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):Ja tam nie widzę podstaw, by nie poddawać krytyce kogokolwiek, byleby sensownie i konstruktywnie.
Problem w tym, że w Polsce są kwestie, ludzie, rzeczy, których nie wolno krytykować, bo można oberwać.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-09-2008 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Nieprawda! Jeśli ktoś podejmie konstruktywną krytykę, a nie "palenie czarownic", to na pewno nie spotka się ze zbiorową histerią. Wszystko rozbija się o kompetencje. Pamiętasz, jak ci wypunktowałem Remisiewicza bodajże?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-09-2008 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Nieprawda! Jeśli ktoś podejmie konstruktywną krytykę, a nie "palenie czarownic", to na pewno nie spotka się ze zbiorową histerią.
Nieprawda! W przypadku pewnych osób nawet konstruktywna, stonowana i mądra krytyka spotyka się z histerią ze strony różnych środowisk.
Wracając do tematu - jesliby rzeczywiście państwo działało wg np. dekalogu - nie kradnij, nie cudzołóż, nie mów fałszywego świadectwa.... - OK ja to popieram bo to dobre jest.
Niestety, polski model "Polski katolickiej" polega na narzucaniu wszytskim na siłę pewnych wzorców myslenia i postępowania, braku szacunku dla innowierców i ogólne zapite sarmactwo. Zresztą już to przerabialiśmy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-09-2008 07:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Cy możecie rozwinąć myśl... cóż to takiego ten "katolicki światopogląd " którymże to rządzący mają się kierować ?

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
23-09-2008 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
W naszych polskich realiach to dla każdego coś innego.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-09-2008 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
no właśnie 8-[

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
23-09-2008 12:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Helmutt napisał(a):W naszych polskich realiach to dla każdego coś innego.
Raczej "światopogląd katolicki" to nie to samo co "światopogląd katolski".

[ Dodano: Wto 23 Wrz, 2008 13:27 ]
Ks.Marek napisał(a):Nieprawda! Jeśli ktoś podejmie konstruktywną krytykę, a nie "palenie czarownic", to na pewno nie spotka się ze zbiorową histerią.
Widać to było wyraźnie nawet we wczorajszej Interwencji na Polsacie.
Ks.Marek napisał(a):Wszystko rozbija się o kompetencje. Pamiętasz, jak ci wypunktowałem Remisiewicza bodajże?
Agnosiewicza i to tylko chyba ze dwa teksty ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-09-2008 13:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Tak się składa, że w tym durnym kraju "katoli" jest od metra a "katolików" niewiele.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-09-2008 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów