Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postulaty Laickie PSR
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ostatnio w relacji z wizyty B16 we Francji usłyszałem jedno sformuowanie " ... większość z francuzów deklarujących się jako katolicy wiąże swoją przynależność nie z przynaleznością religijną ,ale kulturową ..." jakże to proste i oczywiste . Wszak podobna sytuacja jest w naszym kraju myślę że większość naszych rodaków wiąrze swoją katolickość z przynależnoscią kulturową (tzn z realiami w jakich zostali wychowani z całą tą obrzędowością, powierzchownpością i ludycznością ) ,a co ciekawe moim oczywiście zdaniem kler katolicki wcale się nie kwapi i nie widzi potrzeby by to zmieniać . I jeśli przyjmiemy taki stan to już od dawna mami rządzą ludzie o światopoglądzie katolickim .... :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
23-09-2008 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Helmutt napisał(a):Tak się składa, że w tym durnym kraju "katoli" jest od metra a "katolików" niewiele.
Raczej tam gdzie katolicy mówią, katole drą ryja. I przez to ich bardziej słychać.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
23-09-2008 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
heysel napisał(a):
Helmutt napisał(a):Tak się składa, że w tym durnym kraju "katoli" jest od metra a "katolików" niewiele.
Raczej tam gdzie katolicy mówią, katole drą ryja. I przez to ich bardziej słychać.
O! Ująłeś to świetnie.
Niestety z obecnej perspektywy nie opłaca się głosować ani na lewicę ani na prawicę ani na cokolwiek. Bo zbyt czesto okazuje sie, że ten co chce bronić robotników i prostego ludu okazuje się złodziejem i aferzystą a ten co chce bronić wiary, narodu i religii okazuje się zwykłym tumanem...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-09-2008 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów