Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glemp się popisał :(
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Glemp się popisał :(
Pewnie zauważyliście na Onecie nowy pomysł Glempa. Jak bym potrafił to przeżegnał bym się lewą nogą Uśmiech
Czy ten człowiek nie wie, że do UE należą nacje które nie podzielają wzorców chrześcijańskich? Proponowanie czegoś takiego to delikatnie mówiąc nietakt. Może ten człowiek powinien już abdykować bo wyraźnie nie radzi sobie z podstawową wiedzą dyplomatyczną jaka jest wymagana na tym stanowisku i zamiast rozwiązywać problemy to je tworzy.
Co o tym sądzicie?
05-09-2008 09:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Może być wrzucić tę informacje , bo nie każdy chodzi po onecie itp z powodów czasowych.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-09-2008 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
jakiś link, "zanim go spalimy na stosie"? =;
05-09-2008 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Matka Boska parlamentarna

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
05-09-2008 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Gdzie tutaj jest nietakt ?? 8) Ciekawy pomysł.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-09-2008 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Hm, nie czytałem całego, ale myślę, że to dobry pomysł - z tym, aby Matka Boża była patronką Europy
(bo Europa ma juz kilku świętych patronów - np. Edyta Stein ...)
Pamiętajmy o słowach Matki Bożej, aby jej się oddać -Hiszpanie się poświęciła pierwsza i poradziła sobie z wojną, potem Polska - poradziła sobie z komunizmem, Matka Boża chciała aby poświęcić jej Rosję - co też Papież Jan Paweł II podobno pocichu uczynił, podczas zawierzenia Europy Matce Bożej...

A o nietakcie to lepiej nie mów - bo Jezus powiedział - kto się Mnie zaprze tego ja się zaprę...
A Polska ma być przykładem chrześcijańskim dla Europy.
A więc, jako katolik jak najbardziej popieram pomysł Księdza Prymasa :aniol:

[ Dodano: Pią 05 Wrz, 2008 15:47 ]
Swoją drogą - Komzar - troche szacunku dla duchownego.

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
05-09-2008 15:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Duchowny czy nie, jak gada głupoty to trzeba to powiedzieć wprost żeby inni nie powtarzali.
A to, że Papież też miał takie pomysły nie jest żadnym argumentem na plus, widać w tej sprawie obaj się mylili.
Nie weszliśmy do europy żeby ją nawracać, bo jak z takim podejściem będziemy traktować tę unię to zaraz muzułmanie zaczną małpować i nawracać katolików na swoją wiarę. To paranoja, która doprowadziła już do nie jednej wojny. Poco on to gada ten Glemp, żeby rozdrapać stare rany? Jak ktoś będzie chciał to se przejdzie na wybrane przez niego wyznanie i w domku postawi dostateczną liczbę patronów by nic mu się nie stało.
Lepiej żeby UE patronował rozsądek i mądre zasady niż ludzie. Pomijając już to, że większość patronów to już tylko mit z nich został i nikt nie pamięta jakimi byli naprawdę ludźmi. A skoro ważniejszy dla nas jest mit o danym człowieku niż cała prawda to proponuje (pomysł ukradłem koledze) super bohatera i właściwie człowieka bez skazy: Morfeusza (jak ktoś Matrixa oglądał to wie o kim mowa Uśmiech )
Poza tym Baptysto wymieniłeś tylko kilka krajów, jak znajdziesz podobne przykłady we wszystkich krajach członkowskich to i ja się przychylę do propozycji Glempa.

Cytat:Gdzie tutaj jest nietakt ??
A to bardzo proste, jak by ktoś Ci na patrona jakiegoś bożka ze swojej wiary zaproponował to jak byś zareagowała?

To link do artykułu:
http://wiadomosci.onet.pl/1819560,11,1,1,,item.html[/quote]
05-09-2008 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Wiesz co Komzar ?

nie żebym kogoś oceniał, ale takie podchodzenie do spraw Kościoła nie świadczy o niczym dobrym, słyszy się mnustwo podobnych historii gdzie ktoś tak reagował i miał takie zdania - a potem wręcz zgroza ...
(mówie oczywiście o opętaniach diabelskich, bo taką niechęć nie można normalnie wytłumaczyć).

Komzar widze, ze jesteś z Gdańska ... ale z Ciebie szczęściarz. W Gdańsku odbywaja się najważniejsze konferencje charyzmatyczne. Obecnie przebywa tam z pielgrzymką w Polsce o. John Manjackal
http://jezusowy.net/
http://jmanjackal.net/pol/pol.htm
ale pewnie Cię to nie zainteresuje...

I tu kolejne upomnienie do moderacji - przedmówca na "tym forum Katolickim" porównał Boga do bożka z jakiejś religii :patrzy: :?: :forum:

A wracając do tematu Unii Europejskiej. To co teraz powiem pewnie wielu wie, a wielu może nigdy niesłyszało, nie wie i nieprzypuszczało by ...
ale założyciele Unii Europejskiej - mieli na celu założenie wspólnoty państw i narodów współpracujacych ze sobą w dobrym, opartej na zasadach chrześcijańskich i wierze katolickiej. Zresztą nawet były rozmowy i zamierzenie w celu rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Roberta Schumana (który zanim został politykiem, chciał zostać księdzem Duży uśmiech )
ale niestety masoneria i NewAge nie mogła do tego pozwolić i zaczęła się wtrącać
efektem tego - jest obsadzenie głównych stanowisk w administracji europejskiej właśnie przez wrogów Kościoła.
i co z tego wynika ? a np. próby przejęcia włądzy europejskiej nad państwami a żeby łatwiej było wdrożyć NewAge, projekty za zlegalizowaniem prawa do aborcji, eutanazji, narkotyków... itp.
A po co Ci przykłady w innych krajach ? przecież po to właśnie dąży się do tego aby Maryja została patronką Polski. Jak już tak będzie to wtedy można się doszukiwać przykładów...
To tak jakbyś będąc chory, chciał dowodu od lekarza, że opłaca Ci się do niego iść - a jak Ci nie pokaże skutków na Tobie to nie pujdziesz :roll2:

Zgadzam się z Rachel to żaden nie takt.
A co do prawa międzynarodowego to mówie Ci, że jak najbardziej Prymas mógł z taką propozycją wystąpić - w czym zapewne popiera go każdy pobożny katolik, który ma na trosce dobro swojej ojczyzny i kontynentu (a nawet świata całego).

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
05-09-2008 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #9
 
Tylko w przeciwieństwie np do osób podziwianych za bohaterstwo, nie tylko za świętość w naszym rozumieniu, nie wszystkie chrześcijańskie wyznania uznają kult Maryjny. I faktycznie może się zrobić zonk.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 00:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Przesadzacie moi drodzy....
Cóż złego w tym, że jest dzieło wzywające do modlitwy? Stanie się komu co, że zdrowaśkę zmówi w parlamencie? Gdzie jak gdzie, ale tam potrzeba mnóstwo modlitwy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-09-2008 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Komzar napisał(a):Pewnie zauważyliście na Onecie nowy pomysł Glempa
Babtysta napisał(a):Swoją drogą - Komzar - troche szacunku dla duchownego.
Komzar napisał(a):Duchowny czy nie, jak gada głupoty to trzeba to powiedzieć wprost żeby inni nie powtarzali.
Przecież nie o to chodzi, przynajmniej mnie. Piszesz o Jego Eminencji , Kardynale Prezbiterze Świętego Kościoła Rzymskiego Tytułu Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu prymasie Polski, Kustoszu Relikwii św. Wojciecha, Arcybiskupie seniorze Józefie Glempie. A więc nie Glemp, a co najmniej Kard. Glemp.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
06-09-2008 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
No właśnie - wkońcu jakieś mądre komentarze

a co do kultu Maryjnego - czy wszyscy święci - patroni Europy są uznawani przez wszystkie wyznania chrześcijańskie ?

co jak co, ale ten temat uważam za kolejny atak zła w strone katolicyzmu!

a wracając do tematu Unii Europejskiej - nie zgadniecie jak nazywa się główny komputer Unii Europejskiej znajdujący się w Brukseli (w którym mają byś w przyszłości, jeśli już nie - zbierane informacje na temat kazdego obywatela Europy) :?:
(poprostu kolejny szok) dodam tylko, że niektórzy dopatrują się w tym Apokalipsy ...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Zamiast tak sie oburzać na pomysły Glempa może lepiej zapoznać sie z historią UE
http://ekai.pl/europa/?MID=3775
To, że następcy twórców ideologii zjednoczonej Europy zbiesili się i uznali, że nie potrzebują Boga, nie oznacza, że zmądrzeliSmutny(
06-09-2008 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
alus Uśmiech

Kyllyan napisał(a):Piszesz o Jego Eminencji , Kardynale Prezbiterze Świętego Kościoła Rzymskiego
maleńka poprawka - powinno być:
Kardynale Biskupie Świętego Kościoła Rzymskiego.

Są 3 stopnie święceń kapłańskich:
- diakonatu
- prezbiteratu
- biskupie
Biskup ma pełnię władzy kapłańskiej (wg chierarchii Kościelneji podlega bezpośrednio tylko papieżowi)

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Może zanim zaczniesz poprawiać sprawdź Oczko

Istnieją trzy stopnie kardynałów:
- kardynałowie biskupi (mają przydzieloną tytularnie - bez jurysdykcji (od lat 60. XX w.) - diecezję podrzymską - suburbikalną),
- kardynałowie prezbiterzy (mają przydzielony kościół tytularny w Rzymie) - Kosciołem tytularnym kard Glempa jest Kościól pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu
- kardynałowie diakoni (mają przydzielony kościół stanowiący diakonię).

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
06-09-2008 14:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów